Triatlonistka Vendula Frintová vybojovala na mistrovství Evropy stříbro, junior Martin Debnar se blýskl čtvrtým místem

25.06.2011 -
Skvělé chvíle zažívají čeští triatlonisté na mistrovství Evropy ve španělské Pontevedře. Po pátečním čtvrtém místě juniora Martina Debnara ukázala svou ohromnou sílu Vendula Frintová, která získala stříbrnou medaili. V závodě, ve kterém triatlonistky absolvovaly 1500 metrů plaváním, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu, nestačila pouze na vítěznou Francouzsku Emmie Charayronovou.

Sedmadvacetiletá Frintová po závodě přiznala, že základ tomuto skvělému výsledku položila již při plavání, protože do depa přiběhla jako třináctá. „Plavání se mi opravdu povedlo a jsem ráda, že jsem takto prodala zimní přípravu. Po výjezdu z depa jsem jela ve skupině asi pětatřiceti závodnic, se kterými jsme společně dojely pět holek, které byly vpředu,“ řekla Frintová.

O konečném pořadí se rozhodovalo v závěrečném běhu a tam Frintová prokázala své zkušenosti a správně rozvrhla síly. „Po zranění se v běhu teprve dostávám do formy, takže jsem se zbytečně nehnala za vedoucí Charayronovou, ale raději se držela ve skupince s dalšími dvěma závodnicemi. Měly jsme slušný náskok na zbytek pole a bylo jasné, že my tři budeme bojovat o dvě medaile. Jsem šťastná, že to dopadlo takhle,“ hlásila z Pontevedry Frintová. Česká triatlonistka toto stříbro z mistrovství Evropy považuje za druhý největší úspěch své kariéry. Jako číslo jedna vnímá loňský triumf v závodě Světového poháru z australské Mooloolaby.

Evropský šampionát začal už v pátek závody juniorů a tam se blýskl český mladík Martin Debnar. Ten v konkurenci 73 závodníků skončil čtvrtý a medaile mu unikla o pouhé dvě vteřiny, které ztrácel na bronzového Matthiase Steinwandtera z Itálie. Zvítězil Němec Justus Nieschlag.

Boje o medaile na mistrovství Evropy ale ještě nekončí a česká výprava může svou bilanci vylepšit. V sobotu od 19.00 hodin je na programu závod mužů, v neděli pak závody smíšených štafet v kategorii dospělích i juniorů.