MČR v Mělníku, favorité potvrdili dlouhodobou nadvládu.

3.08.2009 -
Mistroství republiky a Český pohár v krátkém triatlonu pokračoval v sobotu 1.8. v Mělníku V absolutním pořadí si vítězství odvážejí Filip Ospalý a Vendula Frintová (oba Ekol team Brno) a stávají se už v předstihu před posledními dvěmi závody mistry republiky.
Vedro a teplota 30 stupňů, rekordní účast 215 závodníků v 10 věkových kategoriích, vzhledem k revitalizaci historické části města, upravená běžecká část okolo vinic s prudkým výběhem na náměstí Míru, kvalitní konkurence, to byly kulisy letošního ročníku, kde se letos bojovalo titul Mistrovství republiky na tratích sprint triatlonu. Ženy startovali v předstihu 7 min a 32s a bojovali nejen mezi sebou, ale i v soutěži pohlaví s muži o finanční cenu 5 tis. Kč

Plaveckou část zvládl nejlépe Filip Ospalý, cyklistická část byla proložena dvěmi cyklistickými prémiemi při průjezdu do prvního třetího kola.. Pořadí bylo při obou výjezdech stejné 1.Ospalý 2. Dědek 3. Kubínek. Do depa pak přijela devítičlenná skupina , kde kromě Petra Bureše byli všichni favorité.Běžecká část byla již jen o tom jestli Filip Ospalý seběhne po kole náskok Venduly Frintové (2:10) a to se mu povedlo již při průběhu do třetího kola a strojovým tempem si doběhl pro vítězství v závodu před Martinem Krňávkem a třetím loňským vítězem Janem Čelůstkou.

V ženském závodě si vítězství  pohlídala Vendula Frintová přad Lenkou  Fanturovou  a Kateřinou Dudkovou.

Muži
1.Ospalý Filip (Ekol team) 1:01:27 2.Krňávek Martin (Ekol team) 1:01:54  3.Čelůstka Jan (LABE TRI CLUB) 1:02:16 4.Švarc Přemysl (TTK Slavia Plzeň) 5. Jaňour Jan((Ekol team) 1:02:43

Ženy
Frintova Vendula (Ekol team) 1:09:52 2.Fanturová Lenka (FTVS Praha) 1:10:48  3. Dudková Kateřina (Nový věk)  1:11:28

Záleský Milan (FORT SMC)  48:19 1.Hlaváčová Barbora (Šumavský triatlon) 53:50

Kompletní výsledky i fotky na triathlonmelnik.cz  . Záznam ze závodu můžete shlédnout na ČT4 sport 5.8 od 20 hod nebo 6.8  od 13:40 (pv)