Pražský aquatlon se stal kořistí českých reprezentantů Debnara a Kuříkové

25.02.2012 -
Druhý díl Českého poháru v Aquatlonu se v sobotu uskutečnil v pražském bazénu v Podolí a na atletickém stadionu Na Děkance. Početné pole 147 závodníků statečně bojovalo v plavání a běhu a celkovými vítězi se stali čeští reprezentanti Martin Debnar a Petra Kuříková.

Dorostenci, junioři a dospělí bojovali na tratích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. S těmito distancemi se mezi muži nejlépe popasoval Debnar, který vyhrál s velkým náskokem, i když toho v poslední době moc nenatrénoval. „Měl jsem trochu problémy s kotníkem a po zimě se nemohu dostat do tréninkového tempa,“ řekl devatenáctiletý Debnar.

„Po plavání jsem ztrácel devět vteřin a od běhu jsem nevěděl, co čekat. Nakonec jsem se na to, jaký byl na stadionu protivítr, dobře rozběhl a zaběhl velice slušný čas,“ prozradil autor nejrychlejší pětky, pro kterého byl pražský závod první a poslední v této fázi sezony. Příští týden odlétá na soustředění na Kanárské ostrovy. „Věřím, že se tam už do tréninku pořádně zapojím a na léto něco natrénuji,“ zakončil Debnar. Druhé místo obsadil Lukáš Kočař, celkově třetí byl Jiří Kalus, který zároveň ovládl kategorii juniorů a vytvořil si osobní rekord.

Mezi ženami navázala na vítězství z úvodního aquatlonu v Českých Budějovicích mistryně světa v biathle Petra Kuříková, která výrazně zlepšila plavání. „Trenér mi doporučil držet se techniky a nekoukat na soupeřky. Bylo to znát, s vodou jsem se tolik neprala a výsledkem byl čas lepší o osm vteřin, s čímž jsem samozřejmě spokojená,“ radovala se Kuříková, kterou nyní čeká závodnická pauza, protože má na Mallorce naplánovanou přípravu. Za Kuříkovou doběhla jako druhá Tereza Zimovjanová, třetí pak Aneta Grabmüllerová.

Výsledky, Český pohár v Aquatlonu, Praha

Muži: 1. Matin Debnar (Šumavský triatlon) 20:11,4, 2. Lukáš Kočař (Ekol Elite Triatloni Team) 20:43,1, 3. Jiří Kalus (Ekol Team o.s.) 20:54,2.

Ženy: 1. Petra Kuříková (TJ Bižu Jablonec) 23:08,1, 2. Tereza Zimovjanová (USK Praha) 23:20,8, 3. Aneta Grabmüllerová (Labe Tri Club) 24:07,2.