Závod v Praze byl parádní, říká vítězka Lucy Charles

2.08.2017 -
Britská triatlonová star Lucy Charles patřila před Challenge Prague k hlavním favoritkám a svou roli naplnila více než s přehledem. V cíli finišovala s náskokem osmi minut na druhou Yvonne Van Vlerken. Bývalá vynikající plavkyně zažívá famozní sezonu, kterou by ráda završila úspěchem v havajské Koně. Pro Etriatlon poskytla následující rozhovor

Jak se ti líbil závod Challenge Prague?

Závod byl parádní. Praha je překrásné město a skvělé místo pro triatlonový závod. Zvlášť depo na mostě přes řeku bylo zajímavé.

Cítíš ještě pozávodní únavu a vyčerpání?

Je to trochu zvláštní, ale únavu jsem skoro necítila a rychle jsem zregenerovala. V pondělí jsme si dokonce s přítelem Reecem dali desetikilometrový běh městem.

Seriál Challenge nabízí několik desítek zajímavých destinací. Čím tě přilákal zrovna tento závod v Praze?

Dlouho dobu jsem měla v plánu navštívit Prahu. A spojení se závodem byla super příležitost. Miluji památky, historii, kulturu a ráda poznávám nová místa. V Praze jsem byla poprvé a doufám, že ne naposled.

S jakým cílem jsi šla na start?

Samozřejmě s cílem zvítězit. Jsem soutěživá a miluju vyhrávat. Moje strategie byla jít do toho od začátku naplno a vidět, co se bude dít.

Popsala bys své představení v jednotlivých disciplínách?

V plavecké části jsem se díky své plavecké minulosti cítila hodně silná a dařilo se mi dobře. V cyklistice se postupně zlepšuji a i v tomto závodě jsem se cítila v pohodě. Stoupání v polovině trati byla moje nejoblíbenější část. Na běhu jsem věděla, že jsem si z kola přivezla dostatečně komfortní náskok, abych mohla i trochu zvolnit a užívat si atmosféru závodu. Fanoušci podél trati byli skvělí!

To zní jako ideální průběh na cestě za triumfem. Přesto, prošla sis obtížnější pasáží během závodu?

Ani ne. Ale samozřejmě vím o místech, kde by se to dalo ještě vylepšit.

Co sis nejvíc užila?

Běh podél řeky a závěrečné metry na cílovém koberci.

Jak jsi vnímala atmosféru?

Jako naprosto fantastickou. Fandící lidi podél trati mě hodně pomáhá a je to pak pro mě daleko jednodušší závodit.

Co pro tebe tento další závodní úspěch znamená?

Je to důležité pro mé sebevědomí a vnímám to jako potvrzení, že jsme v přípravě na velmi dobré cestě.

Jaké závody máš v letošní sezoně už za sebou? Jak hodnotíš své dosavadní výsledky?

Challenge Gran Canaria – 2.místo

Challenge Lisboa – 1.místo

Ironman Lanzarote – 1.místo

The Challenge Championship Šamorin – 1.místo

Ironman Frankfurt – 2.místo

Zatím jsem spokojená, výsledky předčily mé očekávání..

Jaký je tvůj triatlonový cíl?

Vyhrát jednoho dne IM Hawaii.

Od dětství ses věnovala plavání a dosáhla v reprezentačním dresu Anglie mnoha velkých úspěchů na mezinárodním poli. Kvůli zranění ramene jsi přesedlala na triatlon. Jak obtížná pro tebe byla tato změna?

Z plavání jsem měla velmi dobrou fyzickou kondici, z čehož jsem mohla těžit. Ale nebylo to samozřejmě jednoduché a stále je na čem pracovat. Před třemi lety jsem ani pořádně neuměla jezdit na kole..

Jak vypadají tvé současné tréninkové podmínky?

Většinu toho odtrénuji doma v Anglii. Nedávno jsem začala plavat v nové plavecké skupině a běhám v místním běžeckém oddíle u nás ve městě. Na kole jezdím venku tak jednou dvakrát do týdne, zbytek odtrénuji doma na trenažéru.

Které další závody máš ve svém závodním kalendáři?

Ironman 70.3 Lanzarote

Ironman World Championships Hawaii

A možná pár menších závodů v říjnu a listopadu..

Co pro tebe triatlon v životě znamená?

Začít se věnovat triatlonu bylo mě nejlepší rozhodnutí, které jsem v životě udělala. Miluji tento sport, setkala jsem se díky němu s přáteli na celý život. A také bych ráda inspirovala další sportovce.

Přečteno 642x
19.8.17Startovní listina prvního SP v Karlových Varech odtajněna
18.8.17S potěšením jsem sledoval rozhodčí, jak se s tím nemažou, říká Tomáš Ekl po IM Hamburk
17.8.17Helena Erbenová Karásková má kompletní sbírku medailí z Xterra i nové příjmení
16.8.17Triatlonová premiéra běžkyně Báry Jíšové
15.8.17Uplynulý víkend byl ideální pro začínající triatlonisty
14.8.17Přemysl Švarc zvládl "půlku" pod 4 hodiny. Simona Křivánková opět zářila
13.8.17Čtyři desetiny rozhodly o vítězství Čelůstky při poháru v Sokolově. Ženám vládla Poláčková
11.8.17Závod pro elitu i rekreační triatlonisty. O pohárové body se bude závodit v Sokolově
10.8.17Posledních 10 kilometrů jsem si mohl užít na pohodu, říká Vabroušek po vítězném Slovakmanovi
9.8.17František Kubínek má víkendový double!