Luboš mě zná jako můj táta, říká o svém kouči Sebastian Kienle

4.07.2017 -
Sebastian Kienle patří několik let mezi nejužší světovou špičku na tratích dlouhého triatlonu. Letos se mu opět daří skvěle, na šampionátu Challenge v Šamoríně vybojoval stříbro, další víkend si vychutnal vítězství na domácím závodě v Kraichgau. Na startu Evropského šampionátu Ironman Frankfurt tento víkend patří mezi žhavé adepty na titul. Ve spolupráci s jeho koučem Lubošem Bílkem vám přinášíme exkluzivní rozhovor.

Minulý víkend jsi dominoval na závodě Ironman 70.3 Kraichgau, kde jsi zvítězil s náskokem deseti minut na druhého Markuse Rolliho. Gratuluji. Jak se ti závodilo?

Díky. Často se stává, že když si věříš přespříliš, tak to nevyjde. Snažil jsem se zůstat koncentrovaný na stanovený plán do závodu: makat na plavání, na kole jet co to dá a vytvořit si trochu náskok na běžeckou část, abych nemusel běžet úplně naplno. Což vyšlo. Tento závod mám moc rád a skvělé zvítězit před domácím publikem. Během závodu mi fandila celá moje rodina, takže to bylo parádní.

Předtím jsi svedl dramatický souboj s excelentní konkurencí na světovém šampionátu Challenge série ve slovenském Šamoríně. Nakonec ses musel sklonit jen před Kanaďanem Lionelem Sandersem. Jak hodnotíš tento výsledek a svůj předvedený výkon?

Se svým výkonem jsem velmi spokojený, bylo to daleko lepší než v závodě 70.3 St.George tři týdny před tím. Ale samozřejmě jsem trochu zklamaný, protože když jsi takhle blízko vítězství, tak ta spokojenost není úplně stoprocentní. Na druhou stranu musím uznat, že Lionel Sanders je hodně silný a skvěle připravený. Budu muset vynaložit všechny síly, abych ho porazil.

Šampionát WCH CHallenge v Šamoríně měl letos svou premiéru. Ve své kariéře máš za sebou mnoho závodů na světové úrovni a máš možnost srovnání. Jaké to bylo v resortu X-bionic?

Organizátoři odvedli skvělou práci a bylo parádní mít všechno při ruce. Často se stává, že k vyřízení předzávodních záležitostí musím nachodit mnoho kilometrů cestováním z místa na místo. Tým Challenge závod skvěle zorganizoval a zpropagoval, o nás profi závodníky bylo výborně postaráno. Cílová rovinka na stadionu před zraky velkého davu fanoušků byla taky super. Rád bych se sem za rok vrátil a závod vyhrál..

Který závod tě čeká v nejbližší době?

V neděli 9.7. nastoupím na start evropského šampionátu Ironman Frankfurt a budu se snažit podat co nejlepší výkon, abych titul mistra Evropy získal.

Několik sezon spolupracuješ s českým trenérem Lubošem Bílkem. Jak hodnotíš tuto spolupráci?

Luboš není jen můj trenér, ale i dobrý kamarád. Zná mě jako můj táta. Mnoho lidí vidí jenom, když vítězím na závodech. Ale Luboš zná i moje propady, když si moc nevěřím, nebo když jsem zraněný. Za těch deset let spolupráce, která přinesla mnoho skvělých úspěchů, jsem mu za mnoho věcí velmi vděčný.