Běželo se mi lehce a cílovou rovinku jsem si užila s diváky, říká Iveta Fairaislová

7.09.2017 -
Triatlonistka z TCV Jindřichův Hradec Iveta Fairaislová trénuje pod trenérskými křídly Jana Vaňka. V sobotu se na závodě CITY TRIATHLON Karlovy Vary stala juniorskou mistryní republiky ve sprinttriatlonu. Za týden ji čeká světový šampionát v Rotterdamu, kde se potká i se svým vzorem Vendulou Frintovou. Více v našem rozhovoru

Jak sis užila závod v Karlových Varech? 

Závod v Karlových Varech jsem si moc užila. Do závodu jsem šla s cílem obhájit titul z roku 2015. Tento závod byl předposledním v této sezoně a s trenérem jsme se na ně dlouho připravovali.  

Jak se pro tebe závod vyvíjel? 

Od začátku se závod nevyvíjel úplně podle mých představ. Start plavecké části se mi moc nepovedl a dostala jsem se tak do velké tlačenice. Voda byla navíc dost studená, takže se plavalo v neoprenech, což mi také nevyhovuje. Z vody jsem vylézala na 3.místě, ale pouze s malou ztrátou. Na kole se mi jelo od začátku výborně, a tak jsem se hned během prvního okruhu dostala na čelo. Zbytek cyklistiky jsem se pak odjela s klučičí skupinou. Na běh jsem vybíhala asi s půl minutovým náskokem na druhou ženu v pořadí. Běželo se mi lehce a tak jsem si mohla v cílové rovince užít vítězství i s diváky. 


Co říkáš na diváckou kulisu během závodu v prostředí lázeňského města? 

Diváků bylo po trati a v cílové rovince mnoho a všichni povzbuzovali, což mi hodně pomáhalo. Tomu, jak byl celý závod zorganizován, nemohu nic vytknout. Vše bylo přehledné a po celé trati bylo mnoho pomocníků, kteří dohlíželi na bezpečnost. 

Co na tvůj výkon říkal trenér? 

Trenér Honza Vaněk byl s mým výkonem spokojen a oba jsme měli z výsledku velkou radost. 

Viděla jsi nedělní závod Světového poháru? Jak se ti líbil? 

V Karlových Varech jsem zůstala až do neděle, abych mohla vidět závod SP. Byl to krásný zážitek, vidět triatlonisty z různých koutů světa. Nejvíce jsem se ale samozřejmě soustředila na české závodníky a myslím, že všichni podali vynikající výkony. 


Jak dlouho se věnuješ triatlonu a jak ses k tomuto sportu dostala? 

Na triatlon jsem jezdila od svých asi 9 let, ale mým hlavním sportem bylo plavání. V roce 2013 jsem se zúčastnila MČR a závod jsem vyhrála. Tam si mě našel Honza Vaněk a nabídl mi účast v jeho klubu TCV JH. S Honzou jsme si rozuměli a tak jsem neváhala. Triatlon mě naprosto dostal a tak jsem se od té doby přeorientovala z plavání na triatlon. 

Jak vypadá tvůj současný trénink? 

Všechny tréninky mám přesně předepsané od trenéra. Máme spolu výbornou komunikaci, tréninky rozebíráme a vše se snažíme ideálně skloubit. Počet a náročnost tréninků se samozřejmě liší podle přípravného období.  


Jaký je tvůj triatlonový sen a vzor? 

Jeden sen jsem si splnila nedávno, a to dostat na MS juniorů, které mě ještě čeká a dělám vše pro to, abych podala co nejlepší výsledek. Mám i další, ale nerada se s tím svěřuji. Mým triatlonovým vzorem je Flora Duffy a naše česká závodnice Vendula Frintová. 

Které závody máš letos za sebou a co tě ještě čeká? 

Letos mám za sebou jeden závod Jihočeského poháru, závod Českého poháru a také EP juniorů, kde jsem skončila na druhém místě, což byl prozatím můj nejlepší výsledek. Nyní mě už čeká pouze MS juniorů 15.9. v Rotterdamu.


 

Hodnocení:
Přečteno 604x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.19Radka Kahlefeldt Vodičková neporazitelná i v roce 2019 na Ironman 70.3. Geelong. Série Challenge odstartovala závodem na Novém Zélandu.
18.2.19Svou roli bude hrát nadmořská výška, říká Karásková před ME v zimním triatlonu
12.2.19Garmin koupil společnost Tacx
12.2.19Výsledek mě po zranění příjemně překvapil, říká František Linduška
9.2.19Rauchfuss obhájil na MS v zimním triatlonu bronzovou medaili
7.2.19Garmin HRM DUAL snímač tepu s ANT+ a Bluetooth komunikací
5.2.19Britská nadvláda na Triatlonu Dubai 70.3. Petr Vabroušek a syn Filip úspěšně bojují na World Marathon Challenge.
30.1.19Bylo to vydřené stříbro, ale zasloužil jsem si ho, říká Martin Černý
29.1.19Češi na Isramanu 2019. Bradley Weiss ovládl IM 70.3 South Africa
24.1.19Baví mě, když vím, že jsem podal maximální výkon, říká Jan Walter