Trať byla nesmyslně zkrácena, říká Simona Křivánková po Challenge Roma

19.04.2018 -
Závodnice z týmu Rocktechnik Simona Křivánková startovala o víkendu na "půlce" Challenge Roma. Ve zkráceném závodě a v nebývale silné konkurenci zajela 11.místo a otestovala si formu před blížícím se Ironman Klagenfurt. Více v rozhovoru

Po Isramanovi zkraje letošního roku ses rozhodla pro start na „půlce“ Challenge Roma. Po mateřské jsi nastoupila zpět do práce, rekonstruujete dům a dcerka Lucinka také potřebuje nemálo pozornosti. Jaká byla příprava na tento závod?

Příprava na závod nebyla nijak speciální, hlavní příprava s trenérem nyní směřuje k Ironman Klagenfurt a závod Challenge Roma byl tedy spíše přípravný závod. Absolvovala jsem jej z tréninků především ironmanského tempa a byla jsem sama zvědavá, jak to na půlce půjde. Také jsem si zde chtěla otestovat nové běžecké boty Mizuno Wave Sonic a triatlonovou kombinézu od Endury Drag2Zero. Líbil se nám brzký termín a zapadal do přípravy. To ale samozřejmě neznamená, že jsem si sem jela jen potrénovat. Chtěla jsem zde prodat maximum, na co jsem nyní měla. Na závod jsme měli jet společně s Pepou a Pavlem Francem z Rocktechnik. Pepa si však tři týdny před závodem zlomil prst na palci u nohy a to jej pro tento závod vyřadilo. Na závod nás nakonec místo Pepy doprovodil jako kameraman a support Honza Kubeš (pořadatel Hamrmana).

Na startovní listině se seřadila zvučná jména světového dlouhého triatlonu – Vav Vlerken, Gossage, Lewis, Bernardi a další…

Ano. Na závod se sjela neskutečná konkurence kvalitních závodnic. Půlky ze série Challenge Family se stávají stále více atraktivní a konkurence zde je opravdu velká! Navíc to byl první evropský závod a o to více lákal. Pro mě to byla tedy výzva porovnat se s tolika závodnicemi hned na úvod sezóny.

Jaká byla cesta, ubytování, předstartovní možnosti a brífink PRO závodníků?

Celkově to byla docela šílená akce, nějak jsme podcenili 1300 km dlouhou cestu. V pátek jsme vyjížděli ve 4 hodiny ráno, do Říma jsme dojeli v 19h (než jsme se ubytovali, bylo 20hod). Pak jsme měli sobotu na dospání, rozjetí, prezentaci a briefing. V neděli odpoledne se jel závod a v pondělí ráno jsme odjížděli domů. Přijeli jsme ve 2:15 v noci a ráno všichni vstávali do práce. Takže docela nabitý prodloužený víkend..

Jak jsi prožila samotný závod? Jak se to pro tebe vyvíjelo v jednotlivých disciplínách?

Plaveckou část jsem absolvovala asi nejlépe, co jsem kdy plavala (snad už se projevila lepší technika pod vedením Ondry Kelbla). Celé plavání jsem se držela v malé skupince a plavalo se mi moc dobře. Cyklistika byla vedená ve třech okruzích a z neznámého důvodu nesmyslně zkrácena asi na 77km. Měla jsem problém s wattmetrem a musela jsem se držet jen tepů a pocitu. Tepy však moc neodpovídaly vydanému úsilí, tak bylo těžké zvolit tempo. Letos, pokud nepočítám Isramana, jsem byla na kole venku pouze 3x! Na cyklistice jsem předjela asi dvě závodnice, vůbec jsem netušila, na jaké pozici se nacházím. Běh jsem šla k mému překvapení (pouze s jedním intenzivním tréninkem ve štafetě na 2x5, 2km na Masaryk runu) docela pěkně a vyrovnaným tempem 4:04min/km jsem předběhla několik závodnic. V cíli jsem se pak dozvěděla, že jsem na 11.místě.

Říkala jsi, že závod byl pro tebe i testem současné formy. Byla někde výraznější rezervy, na kterých se budeš snažit zapracovat?

Rezervy (tentokrát především v technice) jsou vždycky a aspoň je stále se kam zlepšovat..S výkonem jsem ale spokojená, jak už jsem psala výše, absolvuji nyní tréninky směřované na dlouhý triatlon.

Reakce závodníků k organizaci závodu byly poněkud rozpačité. Jak jsi to vnímala ty?

Organizace závodu bohužel trošku pokulhávala. Nechápu, proč byla zkrácená část cyklistiky. Nic moc nebyl ani asfalt, po kterém cyklistika vedla, především úvodní nájezd na okruhy. Dost slabé byly také občerstvovačky. Na kole podávali jen vodu. Na běhu úplně chyběly gely a cola. Navíc bylo občerstvovaček málo a ve vedru většině závodníku chyběla i voda. Ani houbičky na osvěžení nebyly.

Kam zamíříš dál?

Na další závod se podíváme s Pepou a Pavlem Francem stejně jako loni na Challenge Salou a následovat bude 1.7. Ironman Klagenfurt, kde jsme v roce 2012 absolvovali společně s Pepou náš první dlouhý triatlon. Dále se uvidí.

Ráda bych zde poděkovala všem sponzorům, kteří mě podporují: Aquasphere, Coffeespot, Endura, EnzyMAX, Koenzym Q10, Mizuno, Oční studio Aleše Žejdla, Progress Sportswear, Roobar, Sanomed, Trumf Sanace s.r.o, USU Software s.r.o.,