Po rodinné poradě letos na Havaj nepojedu, říká Petra Krejčová

27.07.2017 -
Jihočeská triatlonistka Petra Krejčová opanovala na IM France svou věkovou skupinu a získala právo startovat na IM Hawaii. Z finančních důvodů se však rozhodla slot odmítnout. V sobotu ji čeká Challenge Prague a potom Slovakman. Více v rozhovoru

Letos máš za sebou už pěknou řádku závodů. Jak se ti dařilo před IM Nice? 

V závodech před Nice se mi dařilo, jak kdy..Czechman celkem šel, Račice dobrý, Otrokovice jsem měla potíže s vedrem a oteklýma nohama, i když vedro mám ráda. Pálava zase nic moc, cítila jsem únavu, ale před Nice jsem si odpočinula, hezky naladila a vyplatilo se.. 

IM Nice patří svým profilem i počasím k těm nejnáročnějším v celé sérii. Proč padla tvoje volba zrovna na tento závod? 

V Nice se mi líbilo už vloni. Sezonu plánuji už v lednu a těžké závody mi vyhovují. Těšila jsem se moc. Krásné plavání v moři, nádherná cyklistika v horách a maraton ve velkém vedru na sluníčku. Tohle všechno mám ráda. Díky manželovi Kájovi a kamarádovi Honzíkovi Hronovi, který měl také závodit v Nice, ale kvůli zdravotním problémům nemohl. Příprava byla jednoduchá - odpočinout si.. 

Jak ses cítila těsně před startovním výstřelem? 

Na startu jsem se cítila dobře, těšila jsem se na tento krásný závod, ale byla jsem nervózní, aby vše klaplo. Ráno se mnou byl Honzík na startu a moc mi to pomohlo. Umí mně uklidnit a hezky podpořit. 

Jaká byla plavecká část necelých čtyř kilometrů v moři? 

Plavání v neoprenu mi bylo docela teplo, u bójek jsem si vychutnala par pohlavků, snažila jsem se krýt a ty bláznivý ironmany jsem radši pustila. Plavaly se dva okruhy a vlny naštěstí moc velké nebyly, takže plavání se mi líbilo moc. První depo byly trošku nervy, nešel mi rozmotat pytel s cyklo věcmi. 


Cyklistická část 180 kilometrů s velkým převýšením a prudkými kopci dává pěkně zabrat. Jak se ti jelo? 

Když jsem vyjela, tak asi prvních 15 km po rovině jsem se snažila opravit za jízdy rozbitou kapsičku s gely, která držela už jen na jeden suchý zip a padala mi. Chtěla jsem si už dřív pořídit novou, ale nerada si měním věci, tak jsem si ji ještě chtěla nechat. Na 15.km jsem musela zastavit, gely jsem si zastrkala za kombinézu a kapsička letěla. Jinak kolo bylo krásný, těžký, kopcovité super sjezdy, nohy jely a já se cítila dobře. Na poslední občerstvovačce asi na 130.km mi fandil Honza a měla jsem radost, že už ho vidím. Těšila jsem se na běh, i když jsem tušila, že to bude peklo.

 

Jak jsi zvládla maraton? 

Bylo 35 stupňů ve stínu a na sluníčku muselo být přes 40. Celý maraton byl kolem moře na 4 okruhy a celý na sluníčku. V depu po kole jsem slyšela, jak říkají, že jsem šestá celkově a první v AG. První okruh se mi běžel hezky. Ale zjistila jsem, že nikde nemají gely ani redbull, což jsem nečekala, tak jsem se smířila s osudem a dala jsem si svůj první maraton v IM bez gelu a jde to. Mám ráda okruhy. V každém okruhu se těším, že už mám o jeden méně, a že uvidím kluky. Snažila jsem se co nejvíc pít, probíhala jsem všechny sprchy a věřila, že i bez gelu to dám. 


Na co jsi myslela v cíli? Jak hodnotíš svůj výkon? 

Cíl byl úžasný. Měla jsem strašnou radost a byla jsem maximálně spokojená. Bylo to těžké, ale krásné. Jsem ráda, že jsem podala dobrý výkon, vyhrála AG a skončila jako pátá žena v celkovém pořadí. Prostě spokojenost. 

Co pro tebe bylo v závodě nejtěžší? 

Nejtěžší byl třetí okruh na maratonu, kde to začalo hodně bolet. Ale hlava byla dobrá, a věděla jsem, že to dám. Snažila jsem se držet svoje tempo a přežít krizi. 

Kde sis to naopak nejvíc užívala? 

Nejvíc jsem si užívala sjezdy na cyklistice a cílovou rovinku. Ta byla moc krásná, silný zážitek. 

Vybojovala jsi slot na IM Hawaii. Pojedeš znovu na lávová pole? 

Po rodinné poradě slot bohužel z finančních důvodů neberu. Moc jsem s tím předtím nepočítala. Jsem strašně ráda, že na Hawaii mám a mrzí mě, že nemohu jet, ale bohužel. Moc mně to mrzí. Hawaii třeba za rok, když seženu sponzory a budu na to mít.. 

Jak se ti líbil IM Nice ohledně divácké atmosféry a organizace? 

IM Nice je nádherný závod a chtěla bych se tam ještě vrátit. Tamější tratě mi vyhovují. Prostředí je překrásné. Atmosféra IM a organizace super. Potkala jsem fajn lidi. Užila si závod. Nečekala jsem tak dobrý výsledek, je to překvapení. Užila si i pár dní u moře s kluky. Díky za fandění všem. Užili jsme si vyhlášení a jedeme domů. 

Které další závody budeš absolvovat? 

Chystám se na Challenge Prague, pak na Slovakmana. Jedeme dál..

 

Hodnocení:
Přečteno 1659x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.7.18Závod v Prachaticích je jeden z nejhezčích na světě, říká Ruben Ruzafa, vítěz XTERRA Czech
19.7.18Pavel "Karlos" Petrásek a Kateřina Janovská zvítězili na HamrMan Sprint 2018
18.7.18O Evropské tituly ve sprint triatlonu se pojede v Tartu
17.7.18Na MS v ITU dlouhém triatlonu zvítězili Frederiksen a Dapena
16.7.18"Sledujte blížící se závody, protože forma přichází" říká Tomáš Zikmund před mistrovstvím Evropy
13.7.18Kdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
12.7.18Přijďte na 7. ročník Pražského triatlonu v Horních Počernicích
11.7.18Vše se může změnit dalším závodem, říká Silvie Pavlíčková
10.7.18Evropský šampionát ovládli Frodeno a Ryf
9.7.18Atmosféra na Solarbergu byla monstrózní, říka Lukáš Slatinský po Challenge Roth