Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař

27.03.2019 -
Závodník brněnského klubu Konrad Tools Team Lukáš Kočař patří mezi absolutní domácí špičku na tratích halfironmana a Xterry. V těchto dvou disciplínách vloni zaznamenal několik skvělých výsledků. Zimní přípravu pojal velmi svědomitě, vyhrál MČR v zimním triatlonu a nedávno se vrátil ze soustředění na Kanárských ostrovech. Jaké jsou jeho závodní plány a vrcholy? více v rozhovoru

Nedávno jsi vyhrál MČR v zimním triatlonu. Proč sis vybral tento závod a jak si ceníš vítězství?

K Pradědu a Karlově Studánce, kde se závod odehrával, mám za poslední roky vytvořen speciální vztah, a proto, když jsem v loňském roce tento závod poprvé zaregistroval, zapsal jsem si ho tučně do kalendáře. Jinak šlo z mé strany především o zpestření závěru zimní přípravy. Závod ale splnil vše, s čím jsem do něj šel, tedy velmi kvalitní trénink, kdy jsem si v závěrečném boji o vítězství musel docela hrábnout. S výsledkem jsem maximálně spokojen, i když to utrpení na běžkách bych raději nechtěl komentovat. 

Jak jsi pojal letošní zimní přípravu? Na co jsi kladl největší důraz?

Ze zklamání z Xterry na Hawaii jsem se poměrně dlouho nemohl vzpamatovat a přemýšlel, co bude dál. Nakonec ale vyhrálo pokračování v triatlonovém prostředí a vůbec mé prozatím nenaplněné ambice, které od začátku kariéry mám. Trénovat jsem od posledního závodu na konci října prakticky vůbec nepřestal, o přípravě se však dá mluvit až od nového roku. Hodně mi pomohl zapůjčený cyklistický trenažer od firmy S1W – CycleOps Hammer Direct Drive, na kterém jsem absolvoval velmi kvalitní tréninky. Běhání trošku ovlivnilo bolavé tříslo, které mě trápilo již od konce září, naštěstí musím konečně říci, že je vše 100 % v pořádku. No a změnou je i plavecká příprava, které jsem se v posledních letech přes zimu úspěšně vyhýbal. Hodně jsem s tím bojoval i letos a plavání je v mém podání stále tragické, základ mám ale vytvořený a z něj teď mohu čerpat v přípravě na blížící se závody. 


Vyrazil jsi na soustředění na Kanárské ostrovy. Jaké to bylo?

Ano, po pěti letech jsem znovu vyrazil na jarní soustředění do tepla. I díky podpoře od Konrad Tools Teamu jsem se nyní 11 dní připravoval na Gran Canarii. Vše klaplo na výbornou, počasí excelentní, trénink více než kvalitní! Jen nevím, kam až budu trénink v následujícím měsíci stupňovat. 

Jaké jsou tvé závodní plány pro letošní sezónu?

Hned na přelomu dubna/května mě čeká dvojstart na ITU multisportovním MS v Pontevedře, kde v rozmezí pěti dnů pojedu nejprve terénní triatlon a poté long distance TT. Následně uvidím, jestli zvládnu Krušnomana, ČP v Brně, The Championship Šamorín, MČR v OH TT Příbram nebo i MČR v Xteře v Plzni. Hodně důležité pro mě budou i starty na Challenge Prague a následně v Prachaticích při Xterra European Championship! 

Kde budou tvé závodní vrcholy?

Zmíněná Pontevedra, poté Šamorín a závody v polovině prázdnin (Praha, Prachatice). Pokud by se mi dařilo a byl jsem schopný kvalifikovat se na MS 70.3 Ironman Nice, určitě bych chtěl startovat i zde. Podzim nechávám otevřený pro jakoukoliv špatnost. 

Co tě pohání a motivuje v tréninku?

Na kole nad tím absolutně nepřemýšlím a pokaždé, když vyrazím, mám z toho upřímnou radost, dost podobné je to i s během. Občas bych ale potřeboval poradit, jak se namotivovat pro ranní skok do bazénu…

 

 

Hodnocení:
Přečteno 1439x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.6.19Tomáš Řenč obhájil titul na Moraviamanu. Lepier druhý v Kanadě, Vodičková třetí na v Dánsku.
20.6.19Bylo to pro mě neočekávané druhé místo, říká Lenka Cibulková
18.6.19Swimrun Orlík se přiblížil severským podmínkám
17.6.19MČR v terénním triatlonu, ICT triatlon, Noční triatlon a další
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi