Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař

27.03.2019 -
Závodník brněnského klubu Konrad Tools Team Lukáš Kočař patří mezi absolutní domácí špičku na tratích halfironmana a Xterry. V těchto dvou disciplínách vloni zaznamenal několik skvělých výsledků. Zimní přípravu pojal velmi svědomitě, vyhrál MČR v zimním triatlonu a nedávno se vrátil ze soustředění na Kanárských ostrovech. Jaké jsou jeho závodní plány a vrcholy? více v rozhovoru

Nedávno jsi vyhrál MČR v zimním triatlonu. Proč sis vybral tento závod a jak si ceníš vítězství?

K Pradědu a Karlově Studánce, kde se závod odehrával, mám za poslední roky vytvořen speciální vztah, a proto, když jsem v loňském roce tento závod poprvé zaregistroval, zapsal jsem si ho tučně do kalendáře. Jinak šlo z mé strany především o zpestření závěru zimní přípravy. Závod ale splnil vše, s čím jsem do něj šel, tedy velmi kvalitní trénink, kdy jsem si v závěrečném boji o vítězství musel docela hrábnout. S výsledkem jsem maximálně spokojen, i když to utrpení na běžkách bych raději nechtěl komentovat. 

Jak jsi pojal letošní zimní přípravu? Na co jsi kladl největší důraz?

Ze zklamání z Xterry na Hawaii jsem se poměrně dlouho nemohl vzpamatovat a přemýšlel, co bude dál. Nakonec ale vyhrálo pokračování v triatlonovém prostředí a vůbec mé prozatím nenaplněné ambice, které od začátku kariéry mám. Trénovat jsem od posledního závodu na konci října prakticky vůbec nepřestal, o přípravě se však dá mluvit až od nového roku. Hodně mi pomohl zapůjčený cyklistický trenažer od firmy S1W – CycleOps Hammer Direct Drive, na kterém jsem absolvoval velmi kvalitní tréninky. Běhání trošku ovlivnilo bolavé tříslo, které mě trápilo již od konce září, naštěstí musím konečně říci, že je vše 100 % v pořádku. No a změnou je i plavecká příprava, které jsem se v posledních letech přes zimu úspěšně vyhýbal. Hodně jsem s tím bojoval i letos a plavání je v mém podání stále tragické, základ mám ale vytvořený a z něj teď mohu čerpat v přípravě na blížící se závody. 


Vyrazil jsi na soustředění na Kanárské ostrovy. Jaké to bylo?

Ano, po pěti letech jsem znovu vyrazil na jarní soustředění do tepla. I díky podpoře od Konrad Tools Teamu jsem se nyní 11 dní připravoval na Gran Canarii. Vše klaplo na výbornou, počasí excelentní, trénink více než kvalitní! Jen nevím, kam až budu trénink v následujícím měsíci stupňovat. 

Jaké jsou tvé závodní plány pro letošní sezónu?

Hned na přelomu dubna/května mě čeká dvojstart na ITU multisportovním MS v Pontevedře, kde v rozmezí pěti dnů pojedu nejprve terénní triatlon a poté long distance TT. Následně uvidím, jestli zvládnu Krušnomana, ČP v Brně, The Championship Šamorín, MČR v OH TT Příbram nebo i MČR v Xteře v Plzni. Hodně důležité pro mě budou i starty na Challenge Prague a následně v Prachaticích při Xterra European Championship! 

Kde budou tvé závodní vrcholy?

Zmíněná Pontevedra, poté Šamorín a závody v polovině prázdnin (Praha, Prachatice). Pokud by se mi dařilo a byl jsem schopný kvalifikovat se na MS 70.3 Ironman Nice, určitě bych chtěl startovat i zde. Podzim nechávám otevřený pro jakoukoliv špatnost. 

Co tě pohání a motivuje v tréninku?

Na kole nad tím absolutně nepřemýšlím a pokaždé, když vyrazím, mám z toho upřímnou radost, dost podobné je to i s během. Občas bych ale potřeboval poradit, jak se namotivovat pro ranní skok do bazénu…

 

 

Hodnocení:
Přečteno 1480x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!
13.9.19Zatím chci zůstat u krátkého triatlonu, říká Oto Ottenschlager
10.9.19České boje na MS 70.3 na Azurovém pobřeží. Junioři řádili ve Slovinsku
5.9.19Biker Vlášek vyhrál Gigathlon na začátek velké trojkombinace
5.9.19Do posledního okruhu jsem si nebyl jistý průběžným pořadím, říká Petr Cívela
2.9.19Česká invaze v Zell am See. Křivánková a Řenč jsou mistři ČR.
1.9.19Seriál Mistrovství světa dospěl do finále dospěl od finále. Kuříková v něm vybojovala 35.místo, Frintová závod nedokončila
30.8.19Sám nebo v týmu? Je tady Gigathlon, velká pouť sportovní rodiny
29.8.19Bylo to nejdelších 10 kilometrů běhu v životě, říká Petra Kuříková