Udělám maximum, abychom i letos mohli vidět vlát na kolonádě českou vlajku, říká Vendy Frintová

30.08.2018 -
Karlovy Vary ožijí o tomto víkendu triatlonem. Hlavní pozornost se bude upínat k nedělnímu závodu profesionálních triatlonistů z mnoha zemí. S jedničkou na sobě bude startovat česká reprezentantka Vendula Frintová, která zde vloni získala skvělé stříbro. Jak se připravuje na závod a co vzkazuje fanouškům?

Co se ti vybaví, když si vzpomeneš na loňský, premiérový ročník SP v Karlových Varech?

 

Hlavně to, že byla velká zima. A taky na skvělou diváckou kulisu, která mě hnala ke skvělému výsledku v podobě stříbrné medaile.

 

Do nedělního závodu půjdeš s číslem 1 a s očekáváním obhajoby loňské medaile. Jak vnímáš tento tlak?

 

Snažím se vnější tlak moc nevnímat, ale upřímně řečeno je tento závod velice psychicky náročný. Kromě tradiční přípravy je s domácím závodem spojena spousta dalších povinností, které je někdy těžké skloubit tak, abych měla čas si alespoň trochu odpočinout a nešla na start unavená.

 

Koho ve startovní listině považuješ za největší soupeřky?

 

Určitě Němku Lauru Lindemann, která doběhla na druhém místě v závodě v Hamburku. Hodně silná je i Italka Verena Steinhauser. Po dvouleté pauze se vrací skvělá Chilanka Barbara Riveros, která získala několik cenných medailí z tratí 70.3. 


 

V Karlových Varech tě berou již jako domácí triatlonistku, když karlovarskou trasu znáš nazpaměť. Může to být vůči soupeřkám výhoda? 

 

Soupeřky se už naučily do Varů vracet, protože místní trať i zázemí je skvělé. Nebudu tedy jediná, kdo trať dobře zná. Věřím, že největší výhodou pro mě opět bude hlavně karlovarské publikum. 

 

Vyhojuje ti dopolední start karlovarského závodu, nebo bys raději volila start v odpoledních hodinách?

 

Osobně bych preferovala start v odpoledních hodinách, jako je tomu na velké většině ostatních závodů. Jednou z výhod pozdějšího startu jsou i vyšší teploty. V posledních několika ročnících karlovarského závodu byly bohužel některé výkony díky chladnému počasí degradovány. Na začátku září už nemůžeme očekávat žádné tropické teploty.

 

S jakým cílem tedy do města minerálních pramenů zamíříš a co bys vzkázala fanouškům?

 

Udělám samozřejmě maximum pro to, abychom i letos mohli vidět na kolonádě vlát českou vlajku. Ve sportu ale nemá člověk nikdy nic jisté. Proto bych fanouškům ráda vzkázala: ‘'Přijďtě určitě fandit!’’. Loni mně jejich podpora velice pomohla.


 

Letošní triatlonová sezona se blíží do svého finále a v rámci světové série ITU tě čeká několik posledních závodů. Jak jsi zatím spokojená s jejím průběhem?

 

Po velice vydařeném vstupu do sezóny, kdy se mi v prvních třech závodech seriálu mistrovství světa podařilo postupně zlepšovat až do první desítky, jsem bohužel podlehla zdravotním problémům, které mě v podstatě trápí dosud. Prostřední část sezóny tak nebyla vůbec podle mých představ. Pracuji na tom, aby byl závěr zase výkonnostně i výsledkově silný, jako tomu bylo například v loňském roce.


  

Hodnocení:
Přečteno 964x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty
27.3.19Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař
26.3.19Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan