Vrchol budu mít na závodě SP v Karlových Varech, plánuje František Linduška

27.02.2017 -
Jihočeský triatlonový reprezentant do 23 let František Linduška má za sebou rozporuplnou sezonu, kterou si okořenil krásným závodem v mexickém Cozumelu v závěru sezony. Letos absolvoval první přípravný kemp na Mallorce a chystá se na první letošní závody. Více v rozhovoru

První závody letošní sezony už pomalu klepou na dveře, nicméně pojďme se ještě vrátit k té loňské. V rámci seriálu závodů ČP v krátkém triatlonu jsi obsadil celkově desáté místo, absolvoval jsi pouze tři závody. Závodil jsi také v zahraničí. Co říkáš na své výkony? 

Sezona 2016 byla pro mě dost rozporuplná. Začátek se mi povedl, když jsem vyhrál závod ČP v Plzni, to bylo týden před ME do 23 let. Vítězstvím jsem byl motivovaný a věřil jsem v dobrý výsledek. Bohužel mi chybělo trochu toho sportovního štěstí, když mě v jinak velmi dobře rozjetém závodě, shodil Španěl David Castro z kola, což pro mě znamenalo ukončení závodu a konec všech šancí na dobré umístění. 

Mělo to nějaké následky? 

Zranění nebyla naštěstí velká, tak jsem už za 3 týdny mohl závodit na EP v Tartu. Výsledek zde ale opět nebyl takový, ve který jsem věřil. 


Který závod sis užil nejvíc? 

Asi nejvíc jsem si užil závod MČR v Táboře, je to pro mě skoro domácí závod. Jelo se mi od začátku perfektně, navíc jsme si dobře zazávodili s ruskými bratry Polyanskými, kteří nám sice na konci ukázali svou olympijskou formu, ale i tak to byl super závod, kde jsem až ve finiši prohrál boj o domácí titul s Janem Čelůstkou. 

Jak jsi vnímal další závody? 

Dál bych ještě asi zmínil Karlovy Vary a 13. místo, ne podle mých představ dopadlo AMS v Nyonu. Top moment jsem pak prožil v Mexiku v Cozumelu, kde závodila celá světová špička a zejména v mužském závodě výkon bratří Brownleeových, která záhy obletěl v obrázcích celý svět - to byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Po Mexiku jsem měl v plánu ještě závod SP v Korejském Tongyeongu, ale kvůli náročnosti absolvovaného programu jsem se na konci září rozhodl, že sezonu ukončím. Zároveň v té době se mi po 4 měsících vrátila z pracovní stáže v zahraničí přítelkyně Kateřina, takže volno jsem si maximálně užil s ní.

 

Už máš za sebou přípravný kemp na Mallorce. Jaké to bylo? 

Na Mallorce jsem byl jen 10 dní, jelikož jsem dřív zvládl udělat všechny zkoušky, tak jsem volno využil k tréninku v teplejším podnebí. Bylo to spíše takové rozjezdové soustředění zaměřené na aerobní zátěž, koncem března jedu na Mallorcu ještě jednou, a to na 14 dní. To už bude víc intenzivní.

 

Kde budeš mít závodní vrchol v sezoně 2017? 

Jelikož máme to štěstí, že v ČR bude opět SP, tak jasný vrchol sezony 2017 jsou Karlovy Vary. Není tajemstvím, že karlovarskou trať mám rád, proto udělám maximum, abych se na tento závod připravil co nejlépe. A forma z Varů by pak měla ještě vydržet do zářijového MS v Rotterdamu, které bude zároveň i moje poslední v kategorii do 23 let. 

Jak vypadá tvůj současný trénink? 

V současné době, jak už jsem zmiňoval, převládá spíše aerobní trénink, letos jsem zařadil v podzimní části i hodně horského kola, dokonce jsem si střihl i závod v Brdech, což byla pro mě nová a velmi zajímavá zkušenost. Po Vánocích jsem byl týden na běžkách na Šumavě. Aquatlon si dám asi jen ten v Českých Budějovicích, jiné zatím nemám v plánu. 

Několik let závodíš v reprezentačním dresu. Co říkáš na podporu ze strany ČTA?

ČTA se určitě snaží pro nás zajistit co nejlepší podmínky, tomu věřím. Nejedná se samozřejmě o nějaké velké sumy, ale snad se situace českého triatlonu zlepšuje. Je třeba si uvědomit, že ve shánění finančních prostředku od sponzorů není zatím moc o co se opírat, bez velkých výsledků se to nezmění.


Hodnocení:
Přečteno 657x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.11.17Chci ještě zvítězit na IM Hawaii, říká Milda Bayer
20.11.17Sali a Sanders vítězí v Arizoně
14.11.17Helena Karásková vládne Evropě, sezonu zakončila 8.místem na MS Xterra
13.11.17Jakub Langhammer sedmý v Číně
12.11.17VENDULA FRINTOVÁ POKRAČUJE VE SVÉ VLÁDĚ ČESKÉMU TRIATLONU
9.11.17Letošní sezonu hodnotím velmi pozitivně, říká kanadská profesionálka Heather Wurtele
7.11.17Triatlon dává mému životu smysl, říká Pavel Wohl
6.11.17Petra Kuříková vybojovala 3.místo v závodě afrického poháru
2.11.17Challenge Forte Village Sardinia v režii Hernandeze a Wurtele. Simona Křivánková v Top Ten
31.10.17Triatlonová sezóna zdaleka neskončila!