Moje sezona je poznamenaná zraněním hamstringu, říká Jana Machačová

15.09.2016 -
Česká triatlonová reprezentantka Jana Machačová měla vloni skvěle našlápnuto před vstupem mezi Elite, což jí bohužel zkomplikovalo zranění. Studuje v Anglii japonštinu a v Leedsu trénuje v exkluzivní tréninkové skupině kolem bratří Brownleeových. Jak hodnotí letošní sezonu a jaké spřádá další plány se dočtete v našem rozhovoru.

Jak se ti daří v letošní sezóně? 

Celá sezóna je poznamenaná zraněním úponové šlachy hamstringu, kterou jsem si přivodila při prvním závodu sezóny v Quarteiře. Od začátku března jsem proto nemohla běhat. Opatrně jsem začala závodit v červenci a nejlepšího výsledku jsem dosáhla na EP v Rotterdamu (9.misto). Přechod z juniorských do seniorských kategorií je hodně náročný. 

Představila ses na domácím EP v Karlových Varech. Jak se ti závodilo na náročných tratích v silné mezinárodní konkurenci? 

Do Karlových Varů jsem se moc těšila, atmosféra byla stejně jako loni skvělá. Nádherné prostředí, těžké tratě, skvělá organizace i diváci, víc si závodník nemůže přát. Olympijské distance jsou hodně náročné a ve velkém vedru jsem měla z tratě respekt. Na kole jsme dojely ztrátu z plavání. Bohužel jsem nemohla běžet podle svých představ, kvůli bolesti hamstringu, se kterým jsem měla na začátku sezóny problémy. Karlovy Vary zůstávají jedním z mých nejoblíbenějších závodů a příští rok určitě přijedu znovu. 


Bydlíš a studuješ v Anglii. Jaké máš podmínky k tréninku? 

Od loňského září studuji v Leeds, kde mám výborné podmínky k tréninku v krásném prostředí a úžasnou partu. V Yorkshire jsem poznala, že není počasí, ve kterém by se nedalo jet na kole nebo běhat. Většinu tréninků máme v Leeds s tréninkovou skupinou. S Honzou Řehulou jsem pořád v kontaktu a v říjnu se za mnou byl na pár dnů podívat. 

Studuješ japonštinu, což není úplně jednoduchý obor. Kolik času máš na triatlonový trénink a závody? 

Studium japonštiny je hodně náročné a univerzita je striktní, co se studijního harmonogramu a požadavků týká. Čekají mě ještě 3 roky studia (jeden v Japonsku a dva v Leeds).


Od září budu studovat rok na univerzitě v Kyotu. Chtěla bych ještě letos závodit na Asian Cup.V japonském Murakami a potom na Světovém poháru v korejském Tongyeong a o týden později v japonském Miyazaki. Při letošním WTS v Leeds jsem se seznámila s šéfem japonského triatlonu panem Shinem Otsukou, který mi poradil, kde studovat a zprostředkoval mi kontakty na trenéra v Kyotu, kde budu moci trénovat s univerzitním i s profesionálním týmem AS Kyoto. Pokud mi to studijní povinnosti dovolí, budu se moci zúčastnit i soustředění japonské reprezentace. Moc se těším! 

Trénuješ v silné skupině bratří Brownleeových, kteří dominovali na OH v Riu. Sledovala jsi tento závod? Co na to říkáš? 

Olympijské závody se mi moc líbily. Fandila jsem samozřejmě Vendule Frintové i kolegům z britského týmu. Škoda, že nemohla medaili dostat i Non Stanford. Návrat Nicoly Spirig po těžkém zranění a operaci ruky byl úžasný. 

Chtěla bych poděkovat sponzorům Vivobar, Saucony a Petru Vabrouškovi.


 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 965x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.10.18David Jílek obhájil loňský triumf na WINTERMANOVI
15.10.18Skvělá Vendula Frintová bere bronz na Světovém poháru v Sarasotě
11.10.18Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 3.část (Soukup, Richtrová, Burian, Škabrada)
10.10.18Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 2.část (Michovský, Svoboda, Mikula, Tkáč)
9.10.18Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 1.část (Procházka, Lukosz, Sumbal, Kopřiva)
8.10.18Jan Tománek obhájil titul mistra světa mezi hendikepovanými
3.10.18Člověk není ztracen v davu, říká Jan Šneberger o vstupu do PRO kategorie
2.10.18Swimrunová aliance
2.10.18Super ligu ovládli Luis a Zaferes
26.9.18Tomáš Řenč vyhrál Ford Czechman Tour a chystá se na IM Barcelona