Rozhovory, profily

ČR (1191)Svět (118)

Strang zabalil Koreu, jede do Wisconsinu

Sogwipo, Praha - Tajfun Čaba zničil plány železných mužů v Koreji. Pražský triatlonista Jan Strangmüller neobhájil svůj loňský triumf. "Počasí bylo proti, do duatlonu jsem jít nechtěl," říká. Na korejském ostrově Jeju loni dosáhl jeden z největších úspěchů kariéry, když jako teprve druhý Čech v historii po Vabrouškovi vyhrál závod světové série Ironman. Pořadatelé ho pozvali i letos a starali se o něj jako o krále. Marně.

Špatně snáším odsouzení boji vzadu, říká Filip Ospalý

Atény - Filip Ospalý byl hodně zklamaný. Přestože se k olympijskému závodu hodně směřoval a přestože v něm při nepříznivém vývoji bojoval, v Aténách propadl. Odpočal se a vydýchal a dokázal ale o tom aspoň mluvit. Kriticky zhodnotit i se usmát. Jak to vypadalo na trati? Nic moc. Bohužel se mi to nepovedlo. Po 200 metrech v moři mi Blasco loktem

Bennett: Olympiáda je speciální závod

Atény - Australan Greg Bennett, který dvakrát závodil i v Česku a kamarádí s Janem Řehulou se po závodě usmíval. Ale v koutku duše ho těch osm vteřin na bronz mrzelo. "Co dělá Honza, pozdravujet ho," říkal. Jak srovnáváte Sydney s Aténami? Tam bylo víc diváků. Tady zase speciální olympijská atmosféra, kdy na vás dýchne tradice antiky. Líbilo se mi to taky. Ale okruhy ve Vouliagmeni byly hodně těžké, že?
26.08.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Rozhovory, profily>Svět Diskuze

Železného muže z Česka zvou do japonských škol

Myiakojima (ton) - Na japonském ostrově v Tichomoří, hned vedle legendární Okinawy, nastoupí český triatlonista Petr Vabroušek (Author Praha) k boji o titul Strongmana. Ke 20. ročníku závodu na netradičních tratích 3 km plavání - 150 km kolo - 42 km běh pozvali pořadatelé nejlepší světové profesionály - železné muže. A Vabroušek patří k favoritům. Je hostem pořadatelů. denně absolvuje besedy v místních školách.Utká se s obhájcem

Steve Larsen: Všechno to je o kole

Tenhle chlapík snad jediný může zmastit Conrada Stoltze. Výrazné rysy, vlasy sčíslé frajersky dozadu. Dvaatřicetiletý Steve Larsen vypadá jako Mario Cipollini a má podobný image. Borec, ale vejtaha. „Nezajímá mě, co si o mě lidi myslí. Ale co říkají mí sponzoři výsledkům mojí práce,“ říká a mávne rukou. „Nevysvětluju, neomlouvám se.“
26.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Rozhovory, profily>Svět Diskuze

Conrad Stoltz: Vyhrává se do kopce!

Tenhle chlapík, co mu říkají Caveman, se sápe po historickém Xterra-hattricku. Devětadvacetiletý Jihoafričan, co žije půl roku v Americe a vyhrál 9 z posledních 11 závodů, které absolvoval, touží po třetí titulu mistra světa Xterra v řadě.
24.10.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Rozhovory, profily>Svět Diskuze

Jan Řehula odpovídá nejen k Madeiře

Jaké jsou pocity být po 2,5 roce znovu v první stovce světového triatlonového žebříčku? Cítím, že se pomalu adaptuji na současné zrychlené tempo SP. Letos hodně závodím, abych získával body do žebříčku. Proto také nepodávám maximální výkon, který musí vycházet z optimální přípravy na vrcholy sezóny. (Jiří Suchý)

Jan Řehula se nezúčastní závodu SP v Geelongu

Proč jsi byl nucen vynechat závod SP Geelong? Hlavním důvodem mé neúčasti je prodělané zranění. Na tento závod jsem se opravdu těšil, ale bohužel jsem si hned druhý den pobytu v Austrálii při tréninku nástupů na kole velmi nepříjemně natáhl adduktor levé nohy. Původně jsem myslel, že to může být i natržené, protože jsem vůbec nemohl chodit. Naštěstí jsem se po pěti dnech klidu a perfektní péče fyzioterapeutů (PhDr. Jiří Suchý)

Plavání s delfíny je odměnou pro železného muže

Nejen nelidská dřina čeká pražské železné muže na Havaji, kde za říjnového úplňku oslaví legendární triatlonový závod Ironman 25. výročí.Jan Strangmüller se po něm přesune o pár ostrovů jižněji na Tahiti, kde bude jako model fotografovat kolekci plavek pro časopis Triathlet. David Vydra se chystá v Kalifornii oženit se svoji dlouholetou přítelkyní Martinou. Teď ale oba ještě zatím zbrojí na vrchol sezony

Žilákovy sny o Xteře ruší drnčení motorové pily

T i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku. Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice. Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil.
24.09.2003 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Rozhovory, profily>ČR>Xterra Diskuze
Počet položek: 1357položek na stránku: |< < 130 131 132 133 134 135 136 > >|
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.19Frintová podala skvělý výkon v Japonsku. Simona Křivánková bere 6.místo v Německu.
17.5.19Členitý terén s velkým převýšením je pro mě jako dělaný, říká Petr Cmunt, druhý z Krušnomana
14.5.19Volár a Svobodová vítězí v prvním kole ČP, Vodičková třetí ve Vietnamu
10.5.19Radka Vodičková-Kahlefeldt: Jsem pyšná na to, že se taková velká akce koná v mé rodné zemi!
7.5.19Již tuto sobotu v Klínech odstartuje další díl legendárního Krušnomana
6.5.19Milda Bayer otevírá další sezónu, Křivánkovi na Challenge Riccione
2.5.19Můj výkon odpovídá tomu, na co teď mám, říká Iveta Fairaislová
1.5.19Lukáš Kočař vybojoval bronz na MS v terénním triatlonu
29.4.19České úspěchy v Xterře, na Challenge, EP a WTS
25.4.19Honzu a Lucku Šnebergerovi čeká ostrý start do sezony ve španělské Marbelle