Jan Řehula odpovídá nejen k Madeiře

21.10.2003 -
Jaké jsou pocity být po 2,5 roce znovu v první stovce světového triatlonového žebříčku? Cítím, že se pomalu adaptuji na současné zrychlené tempo SP. Letos hodně závodím, abych získával body do žebříčku. Proto také nepodávám maximální výkon, který musí vycházet z optimální přípravy na vrcholy sezóny. (Jiří Suchý)
Jaké jsou pocity být po 2,5 roce znovu v první stovce světového triatlonového žebříčku?
Cítím, že se pomalu adaptuji na současné zrychlené tempo SP. Letos hodně závodím, abych získával body do žebříčku. Proto také nepodávám maximální výkon, který musí vycházet z optimální přípravy na vrcholy sezóny.

Na Madeiře byl SP kategorie „A“ premiérou, jak hodnotíš zajištění závodu po technické stránce?
Závod byl perfektně zorganizován. Mezi hlavními sponzory byla síť ***** hotelů, takže o nás bylo velmi dobře postaráno. Bohužel nebyl v depu přítomen mechanik.

Mohl by jsi krátce zhodnotit samotný průběhu závodu?
Plavání byla tradičně velká mela a  celé se odehrávalo ve velmi svižném tempu. Kopcovitá trať osmi cyklistických okruhů byla ještě ztížena vlhkem. Zvlášť nebezpečné  byly zebry pro chodce, které spíš připomínaly ledovou plochou dráhu. Celou dobu se jelo velmi aktivně. Odpadala dokonce i zvučná jména (např.: V. Polikarpenko, R. Hug, D. Rechsteiner).
Běh byl zpestřen mírným stoupáním v každém ze čtyř okruhů. Do depa jsem vjel tak rychle, že jsem přeběhl svoje místo v depu a musel se vracet. Tím jsem ztratil kontakt se skupinou a pak už nebylo s kým bojovat.

Tradiční otázka týkající se tvých nejbližších plánů?
Úterý, středa trénink, čtvrtek přelet do Atén, pátek vyladění a prohlídka nových a přitom tak důležitých tratí sobotního „Pre Olympic race“.

Závěrem tě poprosím o objasnění, proč podle tebe tolik žen závod na Madeiře nedokončilo?
V průběhu závodu žen hustě pršelo, navíc náskok dvou dračic (S. Taoromina, S. Lindquist) musel být tvrdým oříškem pro zbytek závodního pole.