Plavání s delfíny je odměnou pro železného muže

8.10.2003 -
Nejen nelidská dřina čeká pražské železné muže na Havaji, kde za říjnového úplňku oslaví legendární triatlonový závod Ironman 25. výročí.Jan Strangmüller se po něm přesune o pár ostrovů jižněji na Tahiti, kde bude jako model fotografovat kolekci plavek pro časopis Triathlet. David Vydra se chystá v Kalifornii oženit se svoji dlouholetou přítelkyní Martinou. Teď ale oba ještě zatím zbrojí na vrchol sezony
Nejen nelidská dřina čeká pražské železné muže na Havaji, kde za říjnového úplňku oslaví legendární triatlonový závod Ironman 25. výročí.  
Jan Strangmüller se po něm přesune o pár ostrovů jižněji na Tahiti, kde bude jako model fotografovat kolekci plavek pro časopis Triathlet.

David Vydra se chystá v Kalifornii oženit se svoji dlouholetou přítelkyní Martinou.
Teď ale oba ještě zatím zbrojí na vrchol sezony.


Tradiční přípravný kemp v kalifornském Cardiffu rozbil Jan Strangmüller, člen Author teamu. Na Havaj se kvalifikoval až na poslední chvíli - ovšem velkolepě - zářijovým vítězstvím v Koreji.

„Měl jsem pak starost sestavit si narychlo program. Naštěstí příjemnou starost,“ říká. Teplé paprsky kalifornského slunce olizují jeho vypracované tělo v elitní společnosti německého komanda Zäck - Stadler, Novozélanďana Rhodese a nestárnoucí legendy Pauly Newby-Fraserové, osminásobné havajské královny. Ta i daleko po čtyřicítce tvrdě trénuje a chystá se prohnat mladší soupeřky.

Plavou v místním pětadvacetiyardovém bazénu pod vedením kouče, který startoval na olympiádě v Atlantě. „Dává nám dost zabrat, denně až čtyři kilometry ve slušné intenzitě,“ vzkazuje Strangmüller přes oceán. „Ale potřebuju se zlepšit, abych nemusel tolik sjíždět na kole.“

Kolo je jeho epesní disciplínou. „Najíždíme tady spíš objem a tempo. Vyrazíme do vnitrozemí k jezeru Lake Hanshaw. Pěkný kopce, okolo dvouset kiláků. Já jel naposledy tu nejdelší variantu trasy úplně sám,“ pochlubí se Strangmüller.  Tachometr mu ukázal průměr 35,2 km/hod.

„Ve skupině, sejde se někdy i sto lidí, se honíme jako při závodě. V půlce se čeká na odpadlíky a doplňuje energie.“


Pravidelným členem výprav je spoluzakladatel Microsoftu a majitel internetového obchodu s cyklistickým vybavením, prý multimilionář. „Nepoznáte to na něm, jezdí skvěle.“

Ale aerodynamický tunel v San Diegu, kam stojí vstupné 300 dolarů, ještě ani v jeho společnosti neokusil.

Masovou záležitostí jsou i běžecké tréninky v luxusní čtvrti Rancha Santa Fe. „Minulou neděli v osm se sešlo asi devadesát lidí.“ Běží se okolo devadesáti minut, slušným tempem pod čtyři minuty na kilometr.

Loni skončil Strangmüller na Havaji 21. v čase těsně nad devět hodin, hranici absolutní špičky.


Letošní cíl? „Chci se zlepšit, porazit i Petra Vabrouška a stát se českou jedničkou,“ plánuje směle souboj se svým týmovým kolegou z Author teamu.

Pak by si zasloužil odměnu. „Chci si zaplavat s delfíny v bazénu hotelu Hilton. Snad mi poradí, jak být ve vodě ještě rychlejší,“ přeje si pražský triatlonista.

Hodnocení:
Přečteno 215x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi
2.6.19CZECHMANA OVLÁDLI PETRÁSEK A SUVERÉNNÍ KŘIVÁNKOVÁ
2.6.19REPREZENTANTI MĚLI NA EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU SMOLNÝ DEN
30.5.19PŘIVEZOU ČEŠTÍ TRIATLONISTÉ Z MISTROVSTVÍ EVROPY MEDAILI?
29.5.19Mohla jsem trochu pošetřit energii před víkendovým ME, říká Romana Gajdošová