Plavání s delfíny je odměnou pro železného muže

8.10.2003 -
Nejen nelidská dřina čeká pražské železné muže na Havaji, kde za říjnového úplňku oslaví legendární triatlonový závod Ironman 25. výročí.Jan Strangmüller se po něm přesune o pár ostrovů jižněji na Tahiti, kde bude jako model fotografovat kolekci plavek pro časopis Triathlet. David Vydra se chystá v Kalifornii oženit se svoji dlouholetou přítelkyní Martinou. Teď ale oba ještě zatím zbrojí na vrchol sezony
Nejen nelidská dřina čeká pražské železné muže na Havaji, kde za říjnového úplňku oslaví legendární triatlonový závod Ironman 25. výročí.  
Jan Strangmüller se po něm přesune o pár ostrovů jižněji na Tahiti, kde bude jako model fotografovat kolekci plavek pro časopis Triathlet.

David Vydra se chystá v Kalifornii oženit se svoji dlouholetou přítelkyní Martinou.
Teď ale oba ještě zatím zbrojí na vrchol sezony.


Tradiční přípravný kemp v kalifornském Cardiffu rozbil Jan Strangmüller, člen Author teamu. Na Havaj se kvalifikoval až na poslední chvíli - ovšem velkolepě - zářijovým vítězstvím v Koreji.

„Měl jsem pak starost sestavit si narychlo program. Naštěstí příjemnou starost,“ říká. Teplé paprsky kalifornského slunce olizují jeho vypracované tělo v elitní společnosti německého komanda Zäck - Stadler, Novozélanďana Rhodese a nestárnoucí legendy Pauly Newby-Fraserové, osminásobné havajské královny. Ta i daleko po čtyřicítce tvrdě trénuje a chystá se prohnat mladší soupeřky.

Plavou v místním pětadvacetiyardovém bazénu pod vedením kouče, který startoval na olympiádě v Atlantě. „Dává nám dost zabrat, denně až čtyři kilometry ve slušné intenzitě,“ vzkazuje Strangmüller přes oceán. „Ale potřebuju se zlepšit, abych nemusel tolik sjíždět na kole.“

Kolo je jeho epesní disciplínou. „Najíždíme tady spíš objem a tempo. Vyrazíme do vnitrozemí k jezeru Lake Hanshaw. Pěkný kopce, okolo dvouset kiláků. Já jel naposledy tu nejdelší variantu trasy úplně sám,“ pochlubí se Strangmüller.  Tachometr mu ukázal průměr 35,2 km/hod.

„Ve skupině, sejde se někdy i sto lidí, se honíme jako při závodě. V půlce se čeká na odpadlíky a doplňuje energie.“


Pravidelným členem výprav je spoluzakladatel Microsoftu a majitel internetového obchodu s cyklistickým vybavením, prý multimilionář. „Nepoznáte to na něm, jezdí skvěle.“

Ale aerodynamický tunel v San Diegu, kam stojí vstupné 300 dolarů, ještě ani v jeho společnosti neokusil.

Masovou záležitostí jsou i běžecké tréninky v luxusní čtvrti Rancha Santa Fe. „Minulou neděli v osm se sešlo asi devadesát lidí.“ Běží se okolo devadesáti minut, slušným tempem pod čtyři minuty na kilometr.

Loni skončil Strangmüller na Havaji 21. v čase těsně nad devět hodin, hranici absolutní špičky.


Letošní cíl? „Chci se zlepšit, porazit i Petra Vabrouška a stát se českou jedničkou,“ plánuje směle souboj se svým týmovým kolegou z Author teamu.

Pak by si zasloužil odměnu. „Chci si zaplavat s delfíny v bazénu hotelu Hilton. Snad mi poradí, jak být ve vodě ještě rychlejší,“ přeje si pražský triatlonista.

Hodnocení:
Přečteno 215x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty
27.3.19Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař
26.3.19Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan