Lenka Radová v kolotoči Světového poháru

10.09.2003 -
Přestože triatlonová sezóna v našich klimatických podmínkách již prakticky skončila, kolotoč světové poháru (ITU World Cup) je teprve ve své polovině. Lenka Radová, naše v současnosti nejlepší žena (k 8. září 13. místo v ITU Ranking), absolvovala tento víkend závod v Hamburku a do konce roku jí čeká ještě několik důležitých mezinárodních triatlonů. Vzhledem k svým studijním povinnostem (Ruda Slaba)
Přestože triatlonová sezóna v našich klimatických podmínkách již prakticky skončila, kolotoč světové poháru (ITU World Cup) je teprve ve své polovině. Lenka Radová, naše v současnosti nejlepší žena (k 8. září 13. místo v ITU Ranking), absolvovala tento víkend závod v Hamburku a do konce roku jí čeká ještě několik důležitých mezinárodních triatlonů. Vzhledem k svým studijním povinnostem zamířila na krátký čas do Prahy a tam se nám jí podařilo položit několik otázek.

Na závodě v Hamburku jsi byla 8., jak hodnotíš tento výsledek? 
Jsem relativně spokojená, vzhledem ke konkurenci a k ne ještě zcela optimálnímu zdravotnímu stavu toto umístění beru. V přípravě jsme s trenérkou Ivanou Felgrovou hodně pracovali na startu a ten se mi také podařil. Za zmínku stojí, že jsme společně s Terezou Macel a Luckou Zelenkovou vylézaly z vody úplně první! Cyklistika byla místy pro velký balík trochu nebezpečná vzhledem k zúžením, ale žádná nehoda mě naštěstí nepostihla. V druhé polovině cyklistiky nás dojel balík ve kterém byla i Anička Šupinová. Běh jsem zpočátku asi trošku přepálila a v 2. okruhu jsem měla krizi, nakonec jsem se udržela v 1. desítce. Jsem hlavně ráda, že jsem již podruhé přefinišovala Brigitt McMahon (vítězka OH 2000 v Sydney).

Jak bude vypadat Tvůj další závodní program?
Již ve čtvrtek odlétám do Nice kde startuji na dalším závodě Světového poháru (v pátek 12.9.), poté pokračuji v Madridu 21.9. a po třítýdenní přípravě zvažuji start v Japonsku (Makuhari 13.10.). Další plán s trenérem Radkem Cingálkem upravíme podle toho jak se budu cítit.

A v takovém závodním zápřahu stíháš i své studijní povinnosti na FTVS?
No náhodou docela ano! Tento týden jsem získala za „1“ z tělovýchovného lékařství, čeká mě ještě vybojovat zkoušku z marketink a ze sportovních her a ukončím 4. ročník.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěchy na závodech i ve studiu!

Hodnocení:
Přečteno 107x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi
2.6.19CZECHMANA OVLÁDLI PETRÁSEK A SUVERÉNNÍ KŘIVÁNKOVÁ
2.6.19REPREZENTANTI MĚLI NA EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU SMOLNÝ DEN
30.5.19PŘIVEZOU ČEŠTÍ TRIATLONISTÉ Z MISTROVSTVÍ EVROPY MEDAILI?
29.5.19Mohla jsem trochu pošetřit energii před víkendovým ME, říká Romana Gajdošová