Krizi jsem měla skoro po celou dobu cyklistiky, říká Simona Vykoukalová, čtvrtá z Mistrovství Horního Rakouska

14.05.2013 -
V sobotu se konal závod na halfironmanské distanci (1.9km plavání - 90 km kolo - 21 km běh) v rakouském Linci a na podium se postavily dokonce dvě české triatlonistky. Jihočeská závodnice Jana Candrová získala zlatou medaili a Simona Vykoukalová (Rocktechnik) skončila celkově čtvrtá, třetí ve své kategorii. Jak se pro ni závod v těžkých podmínkách způsobených chladným počasím a deštěm vyvíjel, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Velká gratulace k umístění. S jakými představami jsi šla do závodu? Cítila ses dobře připravená?

O startu na závodě jsem se rozhodla teprve šest dní před startem. O závodě jsme uvažovali již delší dobu, ale protože jsem nevěděla, jak se bude vyvíjet trénink kvůli bolesti kolene a lýtka, raději jsem se dopředu nepřihlašovala. Na závod nás také lákaly pozitivní ohlasy od kamarádů, co tam byli v předchozích letech. Linec je navíc docela blízko. Závod jsem brala spíše na rozzávodění se.

Jak hodnotíš svá vystoupení v jednotlivých disciplínách?

V plavecké části určitě velmi pozitivně. Vyzkoušela jsem poprvé nový neopren Aquasphere WPHANTOM v závodě. V cyklistické části jsem se ze začátku cítila dobře, ale protože byla zima a pršelo, velice rychle jsem promrzla a nebyla jsem schopna pořádně makat. Cyklistiku jsem tedy spíše jen "absolvovala". S běžeckou částí jsem vzhledem k tréninkovému manku docela spokojená.

Chladné počasí hodně znepříjemňovalo celý závod. Jak ses s tím vyrovnávala? Kdy byla největší krize?

Krize (promrznutí, necitlivé nohy a prsty u rukou, ztuhlé svaly) byla téměř po celou dobu cyklistiky:). Jsem teplomilný člověk, takže i když je závodění ve vedru náročné, rozhodně mi vyhovuje více než zima a déšt. V takových podmínkách zkrátka spíš sportuji než závodím.

Jaké byly tvé cílové pocity? Co pro tebe tento velký úspěch na mezinárodním kolbišti znamená?

V cíli jsem byla ráda, že jsem závod dokončila. Umístění je určitě příjemné a motivující do dalších tréninků.

Co říkáš na celkovou atmosféru závodu?

Závod byl moc pěkný - příjemné plavání, zajímavá cyklistika, hodně fanoušků... Celkově byl však závod poznamenaný nepřetržitým deštěm a zimou, takže to zkrátka nebylo úplně ono.

Tímto výsledkem ses pasovala do role favoritky na blížícího se Czechmana. Vnímáš to také tak?

Pro letošní rok jsou pro mě prioritou závody série IM a IM 70.3. Bohužel je termínová kolize Czechmana s půlkou v St.Poltenu (St.Polten je letos o týden posunutý až na 26.5, tj. pouhých 6 dní před Czechmanem), kde bych chtěla jet naplno. Czechmana samozřejmě také absolvuji, protože mám tento závod ráda. Podle předchozích zkušeností však vím, že dvě půlky týden po sobě zajet kvalitně není v mých silách, takže o své roli favoritky nechci spekulovat. Po shlédnutí startovní listiny, která je nabitá zvučnými jmény, bude favoritek určitě více.