Vše podřídit Pekingu, plánuje Zemanová

29.10.2007 -
Lenka Zemanová se po roce opěr raduje z celkového vítězství EP v triatlonu. Tento úspěch zpečetila minulou středu v tureckém letovisku Alanya, když skončila 6. V rozhovoru se dozvíte, jak hodnotí svoji letošní sezónu a co plánuje za rok, kdy vrcholem bude olympiáda.
Jak jsi spokojena s výsledkem na EP v Turecku? Proč to nevyšlo na stupně vítězů?
S výsledkem moc spokojená nejsem...S výkonem jsem byla spokojená až do 7. km na běhu. Plaveckou a cyklistickou část jsem absolvovala ve velké pohodě. Bohužel v našem balíku došlo ke třem pádům, hlavně ten poslední nás výrazně zbrzdil a byly jsme v posledním kole dojety. Škoda. Začátek běhu byl také v pohodě a cítila jsem určitě lépe než na SP na Rodosu. Ve čtvrtém z pěti kol mi bohužel začalo píchat v boku a musela jsem výrazně zpomalit. Naštěstí byla za mnou velká mezera a tak jsem udržela alespoň 6. místo.
 Zajímavým zpestření týdenního pobytu v Turecku byla účast na dálkoplaveckém závodě na 5 km.

Vyhrála si jako loni celkové bodování EP, jsi spokojená? Byl to tvůj cíl?
Závody EP jsou určitě příjemným zpestřením sezóny a každý dobrý výsledek potěší. Ale stanovit vítězství v EP jako hlavní cíl sezóny by byla, myslím, chyba. Na žádný z těchto závodů jsem nebyla speciálně vyladěná, ale paradoxně jsem v některých z nich podala velmi dobré výkony. Možná důvod k zamyšlení.

Jak jsi přistupovala k závodům EP? Ladila si nebo si je brala jako trénink  zpestření?
Už jsem v podstatě odpověděla. Ovšem brát tyto závody jen jako trénink, byť kvalitní, také není dobrý nápad. Pořád jde o dvouhodinovou zátěž ve vysoké intenzitě.

Jaké jsou tvé další plány? Rozhodla jsi se pro odpočinek?
Právě jsem se vrátila z Turecka a zvažuji ještě svoji účast na SP v Eliatu. Rozhodnu se tento týden.

Co plánuješ v té další sezóně.... jak bude vypadat příprava směřující k OH?
Nějaký hrubý plán na příští rok už se rýsuje. V lednu bych měla absolvovat 2 soustředění na běžkách pod křídly OS MV a pak zřejmě 1 - 2 soustředění v teple. Prvním důležitým závodem bude ME v polovině května. Vážně se zabývám myšlenkou vynechat MS v Kanadě a v případě schválené nominace na OH se již plně soustředit na tento závod. Vše bude záviset na aktuálním umístění v OH žebříčku.

Jaký je tvůj nejlepší výkon v letošní sezóně?
Asi 7. místo na SP Madrid.

a jaký největší propadák?
Plavecké vystoupení na MS v Hamburku.

Máš neuvěřitelnou smůlu v kariéře... Oproti soupeřkám te provázejí ty nejroztodivnější pády, zranění... čím to? Není potřeba něco změnit v psychické přípravě?
Smůla provází určitě více závodníků než jen mě. Problém je v tom, že já už tu nálepku smolaře mám. Ale pokud budu mít v životě smůlu jen v triatlonu, tak to beru všemi deseti.