Švarc je největší medailová naděje na ME K23

19.07.2007 -
S medailovými ambicemi cestuje reprezentant Přemek Švarc na ME K23, které se o víkendu uskuteční ve Finsku. Ambice jsou to oprávněné, vždyť na loňském MS v Lausanne skončil na skvělém 5.místě. Tuší, že na rovinatých tratích se bude rozhodovat v závěrečné disciplíně, ve které cítí skvělou formu.
Strávil si již neúspěch na ME v Kodani? Jsi zdravotně v pořádku a projevila se střevní viróza, se kterou jsi v Dánsku potýkal, na tréninku?
Neúspěch má vždycky hořkou příchuť, ale kdyby byl teď při ME K23 bylo by to mnohem horší. Evropu dospělých jsem bral jako takový bonus, takže to mrzelo méně. Bohužel jsem dostal antibiotika, takže týden po Kodani žádný trénink, další týden jen lehce a teď už zase trénovat nemůžu, abych byl odpočatý...sumasumárum budu se držet hesla: "Odpočinek dělá mistry"

Tvůj vrchol přijde na ME a MS v K23 s jakými ambicemi odjíždíš na start ME do Finska?
S velkými. :-) Přání je jedna věc, ale uvidí se až v sobotu kolem 18hod odpoledne, kdy budeme v cíli.

Jak se cítíš v jednotlivých disciplínách?
Plavání dobře, kolo ještě lepší a běh dokonalej :-)
Plavání je trochu neznámá, zvolil jsem přípravu mimo Plzeň, takže jsem posledních 14 dnů plaval jen ve volné vodě, tak snad mi to bude stačit, ale plavání bude v neoprénu, takže nebude podle mého rozhodující.
Kolo je tenhle rok zatím moje silná stránka a snad to ještě vygraduje na novém kole, které již konečně mam a cítím se na něm senzačně.
A běh? Tento víkend jsem byl ve Francii na Grandprix a běžel s Fleuretonem a jen o 17 sekund pomaleji než Belaubre....snad vydržím po tréninkovým výpadku i desítku.

Jak vypadají tratě na ME? Budou opět rovinaté jako v Kodani?
Pro mě lehce překvapující, neboť v dřívějších letech byl v Kuopiu Evropský pohár a byl kopcovatý... Ale oficiální tratě na ME jsou rovinaté, na kole je převýšení jen 80m. Takže pokud vyplavu, mělo by se rozhodovat v běhu, který mě snad nezklame. Zajímavé bude depo, které organizátoři naplánovaly uprostřed atletického stadionu.

Věnoval jsi se letos cyklistice... můžeš se zmínit o kolik si přidal v tréninku této disciplíny? Absolvoval jsi i nějaká soustředění se zaměřením na kolo?
V objemech se to s minulými lety moc neliší, jde spíše o změnu trénování, kdy jsme zařadili i silovou přípravu. Takže jsem měl pětidenní kemp z toho 2 dny v Orlických horách, kdy jsem najel dohromady 460km převážně v kopcích. Pak ještě minulý týden 2 dny znovu v Orlických horách, aby mi natekla síla do svalů po nemoci. Jinak trénuju v průměru 3-4krát týdně dohromady ca 250-300km

Jak se ti daří ve francouzské GP? Jsi spokojen s dosavadními výsledky?
Celkem ano. První závod jsem byl 24. po nevýrazném běhu. Druhý závod mě bohužel na kole postihl defekt, takže jsem nedokončil. A tento víkend byl závod ve stejném místě, kde se dva dny poté konalo MS v dlouhém triatlonu. I přes tréninkový výpadek jsem solidně vyplaval, na kole jsme dojeli balík před námi a běh byl vynikájící, 30s za vítězem Kahlefedlem. Celkem to bylo zatím nejlepší 17.místo. Náš tým US Vendome je zatím na 9.místě a plánujeme se ještě zlepšit.