Na svém druhém Ironmanu prolomil Brynda čas 9 hodin

16.07.2007 -
Jaroslav Brynda dělá postupné krůčky k vysněnému snu a tím je start na Havaji. Minulý víkend se zúčastnil IM Austria a na svém druhém Ironmanu skončil na 13.místě s časem 8:57:48. V rozhovoru se i mimo jiné dozvíte kolik toho Jaroslav Brynda při závodě zkonzumoval.
Jak jsi spokojen se svým výkonem a výsledkem na tvém teprve druhém Ironmanu?
S výsledkem jsem spokojený, jelikož jsem chtěl být do 20. místa a hlavně se pokusit prolomit hranici 9 hodin. Oba cíle jsem si splnil a to je důvod k radosti. Sice to nebylo jednoduché, ale jsem hrozně rád, že jsem v Klagenfurtu mohl startovat.

Získal jsi slot? Pokud ano, jak s ním naložíš?
To zda jsem získal slot nevím, jelikož se sloty udělovaly až v pondělí ve 13hod a to jsme byli již na cestě domů. Každopádně jsem pro slot nejel. Pokud bych ho získal, nevyužil bych ho, jelikož v té době už budu ve zkušební době v nové práci.

Jak se závod pro tebe vyvíjel?
Závod se pro mne vyvíjel velice dobře, jelikož jsem startoval v kategorii PROFI a tak jsem nemusel odolávat hned po startu mase závodníků. Začal jsem volněji a tak jsem ze začátku ani nefiguroval v prvním plaveckém balíku. Udržoval jsem si stále stejné tempo a na 2,5km jsem první skupinu doplaval. Jelikož se mi plavalo dobře, začal jsem si pohrávat s myšlenkou, že bych vodu opouštěl jako první. Nakonec jsem usoudil, že na hrdinské výkony budu mít ještě času dost. Vodu jsem opouštěl na konci prvního balíku v čase 48:42 jako 15.

Cyklistika: dost jsem se zdržel v depu, jelikož jsem si potřeboval naplnit kapsy v dresu potravou na 180km dlouhý výlet. Cyklistiku jsem rozjel dle tepu a celkem to šlo i když mi nějak ve vodě zatuhli kyčle. Prvních 40km jsem jel sám. Potom mne pohltila skupina, kde se jelo svižně a hodně kontaktně. Naskočil jsem do vlaku a v něm setrval dalších 90km. Společnost mi dělala motorka s rozhodčím, který mne neustále „buzeroval“ za draft i když jsem měl snad 15 metrů odstup. Předemnou si to Rakušáci a i další favoriti mastili cca 5 metrů za sebou a v poklidu se střídali. Nakonec jsem se na 130km s rozhodčím pohádal. Posledních 50km jsem jel opět sám. Před depem mne dojela další skupina. To že se tam jelo opět kontaktně už mne nerozhodilo. V poklidu jsem si dojel do druhého depa a přezul na běh.

Běh: slunce pálilo a mě se běželo dobře. Rozeběhl jsem to 4:10min/km a tak jsem raději zatáhl za brzdu. Půlku maratónu jsem si dal za 1:32, takže spokojen. Ve druhém okruhu už se mi moc nechtělo, ale jelikož jsem se začal posunovat v pořadí dopředu, motivovalo mě to a zbraně jsem nesložil.
Cílovou rovinku jsem si užíval na 100%.
Bylo to něco neskutečného a nezapomenutelného.
Splnil se mi další sen – IRONMAN ve světové sérii, čas pod 9hodin a 13. místo v kategorii PROFI.

Kolik a co jsi toho při závod zkonzumoval?
Na závod jsem byl připravený dobře. Předstartovní strava byla pestrá. Závodní strava byla převážně od PENCA.
Ke snídani: Pelupa, skořicový čaj, Penco Energy gel 105g a energetická tyčka. Ještě před závodem solné tablety a malý gel a šel jsem na start.
V plavání jen pitná voda z jezera :o)
Na kole v lahvích jsem si vezl oblíbený PENCO MD. V kapse na rámu gely a tyčky PENCO. V dresu potom dvě horalky, které se mi osvědčily již při mém prvním Ironmanu v Otrokovicích. Na všech občerstvovačkách jsem využil servisu a tak jsem každých 20km snědl půlku tyčinky, nabral vodu a jonák + colu na změnu příchutě. Každou hodinu solné tablety.
Běh: nesl jsem si vlastní pás s dvěma lahvičkami plných gelů + solné tablety. Na každé občerstvovačce jsem využil vodu a colu.

Celkem jsem za závod snědl 8 malých PENCO gelů, 4 tyčky POWER BAR, 2 horalky, 2 Penco ENERGY BAR, 2 gely POWER BAR a asi 20 solných tablet

Jaké jsou tvé další plány?
Další plány se budou odvíjet od smluv, které jsem před sezónou podepsal. Je potřeba bodovat v Českém poháru v krátkém triatlonu. Rád bych si dal ještě nějaké Ironmany venku. Střední triatlony jsou pro mne letos asi nejlepší řešení a tak se i na těchto tratích objevím. V prvním případě to vypadá na Mělník, Přimda, možná Nitra, K.Vary, Sokolov, Ibiza Mistrovství Španělska. Možná nějaký závod v Rakousku