Xterra duatlonovým mistrem se stal Kubíček

2.05.2006 -
K a r l o v y V a r y / B ř e z o v á - Loňský suverén XTERRA Czech Tour Jan Kubíček, který skončil minulý rok v Karlových Varech po defektu čtvrtý, byl tento rok s výsledkem mnohem spokojenější. Už těsně po startu ovládl celé startovní pole a získal svůj první titul mistra ČR v terénním duatlonu. V sobotním závodě panovala mezi ženami stálice českého duatlonu a zimního triatlonu, Šárka Grabmüllerová, která brala titul již podruhé.

I přes velmi špatné počasí, které v Karlových Varech panovalo, se na start postavilo skoro sto startujících včetně malých dětí, které absolvovali oblíbený XTERRA běh. V hlavním závodě čekal závodníky úvodní šestikilometrový běžecký okruh, který je zavedl po podmáčené cestě do lesa nad Březovou. Nebylo vůbec jednoduché běžet, v hlubokém bahně, kde se do mazlavé hmoty místy bořila noha až po kotník. Výsledkem bylo několik ztracených bot. Nejlépe se s nástrahami tratě popral Jan Kubíček, který dobíhal do depa s minutovým náskokem před druhým Pavlem Jindru a dvě minuty před třetím Leošem Roušavým.

Cyklistická část zavedla závodníky na horských kolech do lesnatých kopců u Březové. Na dvaadvaceti kilometrech dokázal Kubíček svůj náskok ještě výrazně zvýšit a před závěrečným během přijížděl do depa tří minuty před Františkem Žilákem, který se během cyklistické části propracovat z 10. místa až na 2. Jako třetí vybíhal do posledního tříkilometrového běžeckého okruhu Pavel Michal.Tam se již pořadí neměnilo. Kubíček z KOMA Racing Teamu doběhl do cíle s rukama nad hlavou a slavil vytoužený titul. Radoval se také Žilák z Rock Machine Cyklomax na druhém místě a třetí doběhl Pavel Michal z IVT Cyklo Domanín. Michalovi tak zatím patří po dvou odjetých závodech první příčka v bodovém pořadí XTERRA Czech Tour. Čtvrtý dokončil Pavel Jindra, kterému teprve nedávno skončila sezóna zimního triatlonu. Až pátý skončil vítěz minulých dvou ročníků Tomáš Jiránek, který se však ještě nestačil úplně zaklimatizovat z dlouhého tréninkového pobytu na Floridě.

V ženách, podobným způsobem jako Kubíček, zvítězila Šárka Grabmulerová z BaH České Budějovice. O druhé místo bojovaly sestry Loubkovy (obě TT Cyklorenova Cvikov). Mladší Kateřina nasedala na kolo po první běžecké části před starší Ivanou. Ta ji ale dokázala předjet a v cíli se radovala z druhého místa. Kateřina skončila třetí.

Závodilo také pět štafet, které si navzájem, ani v nejmenším, nic nedarovaly. Z vítězství se radovala dvojice Novota - Németh před domácími štafetami All Stars a štafetou Podvodníci.

A další plány Jana Kubíčka? „Třináctého května pojedu v Českých Budějovicích mistrovství ČR v silničním duatlonu.“, řekl nám Honza, který tímto bude mít šanci, jako první závodník historie, dosáhnout mistrovský duatlonový double titul….

Výsledky XTERRA Karlovy Vary (6-22-3 Km)