Češi na startu IM Hawaii - 3.část (Helena Kotopulu, Roman Malivánek, Jana Richtrová)

10.10.2017 -
Zbývá několik dní do sobotního ironmanského megasvátku v havajské Koně, kde probíhá aklimatizace a vylaďování na den D. V rámci našeho seriálu vám představujeme další trio českých závodníků, respektive dvou závodnic. Vítězku domácího poháru v dlouhém triatlonu Helenu Kotopulu čeká velký křest ohněm, Jana Richtrová má ambice vyhrát svou věkovku a Roman Malivánek po těžkém souboji s rakovinou čeká souboj s náročnými podmínkami havajského Ironmana..


Helena Kotopulu 

Na kterém závodě ses kvalifikovala? 

IM Mallorca 

Jak ses připravovala? 

Příprava na závod byla pod vedením trenéra Petra Vavrouška, celá letošní sezona se uzpůsobovala tomuto závodu. Od ledna začaly dlouhé objemové tréninky + v sezóně závody a tréninkové závody vše řízené trenérem. Cítím se připravená.

Jaké používáš materiální vybavení? 

Mám nové kolo značky Sobato v elektrice, přilba Force, brýle kolo Fotce, plavání kombinéza Bluseventy, dres SLS, plavecké brýle Bluseventy, komprese SLS.

Jaký je tvůj cíl?

Po nedávném tréninku na kole v extrémním větru tady na Havaji se mé ambice trochu rozplynuly a čas pod 10h je myslím nereálný. Byl to ten nejtěžší trénink, co jsem kdy jela a byla jsem ráda, že jsem se udržela v sedle. Ale když důstojně proběhnu cílem s vlajkou nad hlavou, budu šťastná.Jana Richtrová 

Na kterém závodě ses kvalifikovala?

 

Ironman Texas 

Jak ses připravovala? 

 

Příprava proběhla vcelku dobře a také jsem ještě po Ironman Texas jela Ironman Lake Placid. Jediné co letos chybělo, bylo pěkné léto, tak doufám, že si na to havajské teplo zvyknu a dva týdny aklimatizace bude stačit. 

Jaké používáš materiální vybavení?

 

Blueseventy speedsuit a plavecký brýle, Quintana Roo PR6 kolo, Giro aerohead nebo specialized evade helmet, sidi boty, a Castelli uniformu, a na běhání - saucony kinvara boty. Nutrition - Levelen, a Cliff bar. 

Jaký je tvůj cíl?

 

Samozřejmě bych to ráda všechno dala dohromady – minimalizovat náskok na plavkyně z vody, nejrychlejší amatérské kolo, a pak konzistentní běh od začátku až do konce! Když to vyjde tak jak mám natrénováno, tak se výsledek postará sám o sebe.


Roman Malivánek 


Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

IM Frankfurt 

Jak ses připravoval?

 

Připravuji se soustavně už 5 let a vlastně nějaká zvláštní příprava neproběhla. Standardní předzávodní model. 

Jaké používáš materiální vybavení?

 

Protože si vše kupuji, nedělám výrobcům reklamu. Jen chci poděkovat firmě LAWI za ušití nové kombinézy v šibeničním termínu. 

Jaký je tvůj cíl?

 

Závod si jedu hlavně užít. Jeden z vrcholů mám už 12.10., kdy se běží běh ve spodním prádle. Ale pokud bych dokončil pod deset hodin, bude to s mou zimní přípravou jako sen. No a vzhledem k tomu, že jsem letěl spolu s Helčou Kotopulu, tak by mě ale fakt naštvalo, jestli mě sfoukne.

 

Hodnocení:
Přečteno 1832x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
22.2.18Atmosféru umocňovala dýmající Etna v pozadí, říká Marek Rauchfuss
19.2.18Petr Vabroušek ovládl závod Ultraman na Floridě
17.2.18MEDAILOVÁ ERUPCE NA ETNĚ! TRIATLONISTÉ VEZOU ZE ZIMNÍHO MISTROVSTVÍ EVROPY STŘÍBRO A BRONZ
15.2.18Těším se, až nebudu odhánět formu a prodám ji na závodech, říká Jan Čelůstka
13.2.18Staré pověsti triatlonové - Cesta železných mužů
12.2.18Souhrn prvních letošních závodů
8.2.18Trať cyklistiky byla těžká, ale krásná, říká David Jílek po ISRAMAN Eilat
6.2.187 rybníků - závod swimrun
6.2.18Staré pověsti triatlonové - Přední Hluboká
4.2.18Jaká data měří Garmin Vector 3 Double a jaká Garmin Vector 3 Single?