Češi na startu IM Hawaii - 2.část (Petr Michovský, Petr Lukosz, Roman Procházka)

7.10.2017 -
Přinášíme vám druhý díl našeho seriálu s představením přípravy, vybavení a ambic dalšího tria českých borců na startu světového šampionátu v Koně. Dokáže Petr Michovský prolomit hranici 10 hodin? A jak si povedou ve své premiéře na Havaji Petr Lukosz a Roman Procházka?

Petr Michovský

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

Kvalifikoval jsem se na Ironman Texas. V Texasu jsem podal slušný výkon a finišoval jsem v novém osobním maximu 9:15:54, to stačilo na 5. místo v M40-44. 

Jak ses připravoval?  

Příprava nebyla optimální kvůli zdravotním problémům. Přesto jsem stihl MS 70.3 v americké Chattanoose. Když jsem nemohl moc běhat, kombinoval jsem více kolo a plavání. Do toho doplňkové sporty jako je elipsoid nebo fitko.

Jaké používáš materiální vybavení?  

Vybavení nepodceňuji. Letos mi Vašek Svatoš postavil nový speciál BMC v té nejvyšší možné výbavě. Závodní trisuit kombinuji Zerod a Huub. Bežecké boty také střídám - volím mezi Newton a nově Hoka Hoka. 

Jaký je tvůj cíl?

S Havají mám jednu zkušenost, tu loňskou, kam jsem se stejně jako letos kvalifikoval pod vedením Tomáše Miky. Tradičně jsem zaplatil nováčkovskou daň, kde jsem v běžecké části podlehl krizi. Čas v cíli se zastavil na 10:13:20. Tedy 14 minut od mého cíle. 

Na jaře po úspěšné kvalifikaci tak byl cíl jeden - čas pod 10 hodin beru. Po Ironman Klagenfurt se ale dostavily zdravotní problémy v podobě zánětu a únavové zlomeniny. Bál jsem se, zda Havaj vůbec stihnu, situace se ale výrazně zlepšila a tak v rámci mezí mohu konstatovat, že jsem připravený. Cíl zlomit 10 hodin budu muset odložit na jindy. Zní to jako klišé, ale chci si závod maximálně užít a hlavně rozumně dokončit. Petr Lukosz

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

IM 70.3 Xiamen, Čína - po akvizici IM skupinou Wanda se jely dva první závody na podzim 2016 v Číně, kde se dávaly sloty jak na půlku v Chattanoose, tak do Kony. V Hefei jsem si vyjel slot na půlku a v Xiamenu pak klapla i Kona.

Jak ses připravoval? 

Po dvou IM 70.3 (Subic, Vietnam), dvou olympijských (lokální závody na Filipínach) a Moraviamanovi jsem si v červenci dal týden pořádné volno a začal budovat formu na druhou půlku sezony. Přípravu jsem si zpestřil účastí na IM 70.3 Cebu, který jsem bral tréninkově, ale dokončil jsem přesto 3. v AG a vyjel tak slot na 2018 IM 70.3 World Championship v JAR. Následoval třítýdenní kvalitní blok v Manile a okolí, IM 70.3 Chattanooga (49. v AG za 4:37) a pak už jen ladění v Manile a okolí.

Jaké používáš materiální vybavení? 

Kolo: Trek speed concept, dura ace di2, kola bontrager aeolus d3 9, stages power meter, ceramic speed střed a kladky, ufo řetěz, galusky continental, tretry lake, sedlo prologo. Na plavání swimskin Roka Viper Pro, brýle speedo fast skin, na běh boty New balance Hanzo S. Kombinéza Zoot (týmová). Výživa enervit, gu a coca cola ;). 

Jaký je tvůj cíl? 

První cíl je dokončit - je to první Havaj (snad ne poslední). Snem by byl čas kolem 10 hodin, reálně to pak vidím někde okolo 10:30... respekt k závodu je velký. Přesto druhým cílem je nechat na trati vše, co jsem natrénoval. Na co to bude stačit, to teprve uvidíme. Roman Procházka

Na kterém závodě ses kvalifikoval na IM Hawaii? 

Kvalifikoval jsem se v Lake Placid na konci července. (6. v M40-44, pozn. redakce)

Jak ses připravoval? 

Od kvalifikaci jsem jel jen jeden závod a to World Championship 70.3 v Chattanooga, který se mi moc nepovedl a musím říct, že jsem s podzimním počasím musel hledat vnitřní motivaci. Sezóna byla dlouhá a spíše jsem se soustředil na hlavu než na desítky odtrénovaných hodin. Běhal jsem na Slovensku po horách a bydlel s kamarády na lovecké chatě bez elektriky. Vzhledem k mé pracovní vytíženosti jsem v září odtrénoval cca 85 % předepsaného od trenéra Jardy Hýzla, který na mě už čeká v Koně.

Jaké používáš materiální vybavení?   

Dres Ryzon, kolo Ventum One signature, běžecké boty New Balance M1500Y03.

Jaký je tvůj cíl? 

S Konou nemám žádné zkušenosti. Jsem v podstatě začátečník a triatlonu se věnuji třetím rokem. Cíle jsou tedy jasné, dokončit a neudělat ostudu trenérovi a sobě. Čas mám v hlavě a ten si nechám pro sebe... pro mě je to takový dárek k narozeninám, protože mi v den závodu bude 44 roků.


Hodnocení:
Přečteno 1019x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
14.12.17Nový neopren HUUB Archimedes II 3:5 působí jako druhá kůže
12.12.17Třetí vítězství bylo nejtěžší a nejvíc si ho cením, říká švýcarská star Daniela Ryf po IM Hawaii
11.12.17Na Novém Zélandu bylo zrušeno plavání
5.12.17Na první rok mezi profesionály to byly slušné výkony, říká Jakub Langhammer
4.12.17Petra Kuříková stříbrná v Africe, v Austrálii žraloci vyhnali triatlety z vody
29.11.17Být, či nebýt vidět? To je to, oč tu běží! Aneb představení NiteRider Sentinel 40
28.11.17Letos mám za sebou 36 závodů. Byla to skvělá sezona, říká Tomáš Bednář
27.11.17Vabroušek, Langhammer a Jílek byli vidět během nabitého triatlonového víkendu
21.11.17Chci ještě zvítězit na IM Hawaii, říká Milda Bayer
20.11.17Sali a Sanders vítězí v Arizoně