Havajský titul obhájili Jan Frodeno i Daniela Ryf

9.10.2016 -
Jan Frodeno obhájil titul mistra světa, sekundovat se mu snažil jeho krajan Kienle. Daniela Ryf rozdílem třídy a v novém traťovém rekordu rovněž obhájila svůj loňský titul. Nejlepší z Čechů byl Karel Sumbal. Nejlepší umístění v rámci AG měla Jana Richtrová. Více v následujícím textu.

V 6:25 ráno odstartovala elitní vlna profesionálů. Čelo ovládli rychlí plavci, přesto k nějakému zásadnímu trháku nedošlo. Vytvořila se kompaktní skupina, kde nechyběl Frodeno, Potts, Lierde či Raňa. Naopak ztrátu, podle očekávání, nabral Kienle, Stein či Jesse Thomas. V cyklistické části se čelo závodu hlídalo, na špici se střídali favorité. Lierde s Raelertem obdrželi hned ze začátku pětiminutový trest. Kienle, Weiss a Stein jeli na plné obrátky, aby dotáhli čelo. To se podařilo. Weiss se dlouho držel na špici, možná i proto, aby představil svůj nový triatlonový speciál. V závěru kola byl nejvíce aktivní Kienle, který se snažil odpoutat od soupeřů a to se mu skoro povedlo – zůstal jen Frodeno. Německé duo vyrazilo na běh. První Frodeno, za ním Kienle. Souboj připomínající Allena se Scottem. Obhájce titulu a držitel světového maxima byl na tom ale běžecky lépe a od Kienleho se odpoutal. V cíli slavil druhý titul v čase 8:06:30. Na druhém místě doběhl Sebastian Kienle se ztrátou necelých čtyř minut. Třetí doběhl Patrik Lange, který zlomil rekord běhu! Maratonem proletěl za neuvěřitelných 2:39:45! Němci dominovali letošní Havaji, vždyť jen v první desítce jich byla polovina.

Ženský závod měl zcela jiný scénář! Favoritka Ryf hrála hlavní housle během celého dne. Na kole byla Švýcarka velmi aktivní a spolu s Němkou Beranek se usadily na špici. Naopak další adeptka na vítězství, Australanka Mirinda Carfrae nabírala ztrátu, která narůstala. Do depa přijela Ryf a za ni dlouho nikdo. Mirinda Carfrae nabrala ztrátu po cyklistické části více než 20minut. Ryf běžela neohroženě, pozice se střídaly za ni. Carfrae opět ukázala bojovné srdce a rychlým běžeckým krokem míjela soupeřku za soupeřkou. Na jednu se ale nedotáhla! Ryf neměla slabinu. V cíli se objevila v novém traťovém rekordu 8:46,46! Druhá doběhla Carfrae, třetí k radosti domácího publika Američanka s extravagantním vzhledem Heather Jackson.

České stopy – deset členů čítala česká družina, mezi nimiž byli nováčci i závodníci s havajskou zkušeností. Nejlepším Čechem byl Karel Sumbal, který finišoval v čase 9:33. Nejlepší umístění v rámci Age Group má Jana Richtrová, která obsadila 4. místo v čase 10:13.

M25: Petr Soukup 65. 10:09,01

M35: Daniel Tkáč 140. 10:19,23

F35: Jana Richtrová 4. 10:13,38. Petra Jiránková 40. 11:20,01

M40: Karel Sumbal 25. 9:33,33. Zbyšek Jaroš 47. 9:53,09. David Procházka 68. 10:01,41. Petr Michovský 97. 10:13,20

M45: Marek Svoboda 70. 10:16,49

M50: Milan Pekárek 133. 11:57,39

Přečteno 1833x
19.10.19Vybavení na Havaji. Převyšovali Cervelo, Zipp, a ISM
19.10.19KUŘÍKOVÁ VEZE ZE SVĚTOVÉHO POHÁRU V KOREJI SKVĚLÉ 8. MÍSTO
17.10.19Je to můj nejlepší výsledek na mezinárodních závodech, říká Tereza Zimovjanová
15.10.19Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.