Havajské střípky - denně AKTUALIZOVANÉ

6.10.2016 -
Přinášíme Vám denně aktualizované zprávy z dějiště mistrovství světa na Havaji.

8.10 PÁTEK, poslední noc čeká všechny adepty o titul železného muže. Je večer a vzduch ochladil déšť. Kola a vše potřebné je připraveno v depu. Přejímka materiálu byla hlavním bodem dnešního dne a byla to patřičná show. Paul Kaye – hlas Ironmanu, bavil celé publikum. Novináři čekali na hvězdy světového triatlonu. V 16:00 se dostavil Sebastian Kienle uložit materiál do depa, o 30 minut později Van Lierde a v pět se dostavil Jan Frodeno. Publikum velkým aplausem přivítalo Natashu Badmann, která si tradičně své kolo do depa nesla. Zítra to vypukne: v 6:25 odstartuje první vlna – muži profesionálové, v 6:30 ženy profesionálky, v 6:55 muži AG a v 7:10 všechny ženy AG. V evropském čase to znamená dnes v 18:25, 18:30, 18:55, 19:10. Živý přenos na www.ironman.com

7.10 ČTVRTEK, dnes se ve městě odehrály dvě významné události. Tou první byla havajská klasika Underpants Run, chcete-li běh ve spodním prádle na pár mil po Ali´i Drive. Ráno v 7:30 zaplnily prostor promenády stovky spoře oblečených nadšenců. Z Čechů své opálené těla odhalili Jana Richtrová, nebo Karel Sumbal, z profíků například extravagantní Jesse Thomas. Nejpropracovanější kostýmy měla japonská výprava. Tato show neodmyslitelně patří k havajskému koloritu. Druhou, už o něco vážnější akcí na pořadu dne, byla rozprava vedená v angličtině a společný banket. Pro německy a japonsky mluvicí závodníky rozprava proběhla již včera. Vzduch houstne a nervozita stoupá – do startu závodu už chybějí jen dvě noci!

6.10 STŘEDA: Chybějí tři dny do startu a na tratích závodu je to znát. Závodníci se začínají šetřit na sobotu. Ráno byl k vidění osamocený Frodeno jedoucí na zlatém kole od letiště směrem do Kony. Pár mil za ním jel Ben Hofmann kompletně vyladěný do bojovné červené barvy, ale v Hawi už jste o profíka nezavadili. Předstartovní rozhovory, autogramiády a nekonečné množství akcí nabízí „Ironman Village“ – zde vypukla nákupní horečka. Na Alii Drive vyrostla tribuna, která bude v sobotu aplaudovat všem finišerům a ti budou chtít slyšet tu sladkou větu „YOU ARE AN IRONMAN!“. Češi tráví poslední dny po svém. Někteří v kavárně Lava Java, jíní rozhovory pro Standu Bartůška. Zatím je klid před bouří.

5.10 ÚTERY: už jen čtyři dny chybějí do očekávaného startu. Dnes se otevřela registrace, kde se odprezentovali první nedočkavci. Profesionálové nepolevují v závěrečné fázi přípravy. Dnes byla k vidění nestárnoucí Natasha Badmann, jak se prohání za skútrem. K Natashe neodmyslitelně patří tři atributy: trenér a manžel Toni Hasler, nezaměnitelné kolo Cheetah a šest vítězství tady v Koně.  Legendární Swiss Miss oznámila, že letošní start je jejím posledním. V centru Kony se konal IronKids s českým zastoupením! Syn Davida Procházky – Matěj doběhl 2.!. Dalším významným dnešním bodem byla Parade of Nations, chcete-li představení národů a česká ekipa se dostavila v početném zastoupením. Hrstka Čechů se sešla potom na večeři, příjemná a uvolněná atmosféra se nesla po Alii Drive. V Koně zapadá slunce, tím končí další den.

4.10 PONDĚLÍ : V Koně končí pondělí a všem závodníkům se čas na vyladění krátí. Expo je hotové a představování "revolučních" novinek jede na plné obrátky. Proběhlo očekávané představení nového speciálu od Cervéla (http://www.tririg.com/galleries.php…). Dnes byla k vidění u obrátky v Hawi Danila Ryf, která pohodovým tempem se sluchátky v uších si užívala zájem novinářů. Ivan Raňa využíval motopacing španělského kolegy, Melissa Hauschildt testovala běžeckou rychlost po Alli Drive. Pondělek odstartoval populární tallkshow "Breakfast with Bob" - prvním hostem byl, kdo jiný, než obhájce světového titulu Jan Frodeno. Video ke shlédnutí:https://www.youtube.com/watch?v=Vbzk_VGKjvA&feature=youtu.be. Počasí na Havaji zatím přeje závodníkům, dnes bylo zataženo s mírným větrem. Od pondělí je možné si také doplavat pro kafe. Loď se nachází asi 600 metrů od pláže, kde startuje plavecká část. Zítra proběhne představení národů, o kterém budeme informovat.

3.10 NEDĚLE: V Koně zapadá slunce a tím pomalu končí neděle. Zatím je klid před bouří. Všichni ladí formu před vrcholem sezóny. Van Lierde byl k vidění ráno na běhu po Alii Drive. Kienle při západu slunce v doprovodu Luboše Bílka svižným tempem směřoval k Energy Labu, asi kilometr za ním Frodeno běžící stejným směrem. Bude takové pořadí i v závodě? Česká vesnice si žije svým životem. Nováčci poznávají trať a krásy ostrova a ty zkušenější střádají plány, aby překonali svá maxima.

Dnes byl na programu dne běh P.A.T.H na 5 a 10km, který oslavil 30. ročník. Tradiční závod, který patří mezi havajský kolorit ovládl Martin Diebold v čase 34:25. Výsledky: http://www.jtltiming.com/results/path-10.html. Kromě toho po celém městě začíná růst expo!

2.10 SOBOTA

Je přesně týden do závodu a v zálivu Kailua-Pier si dává dostaveníčko přes 500 závodníků, včetně těch, co mají ty nejvyšší ambice. Koná se zde závod na 3.8km - Ho'ala swim, který kopíruje trať závodu Ironman World Championship. Uvolněná havajská nálada provází sobotní ráno, ostře se zde bude plavat až za týden. Z vody jako první leze po 48 minutách americká plavkyně Lucy Charles, následována Andi Boechererem, ke spokojenosti trenéra Luboše Bílka. Další Ironman Tim Don zaostal za čelem o 2 minuty, LLanos o tři. V závodě se představili i Češi. David Procházka zaplaval test za 59 minut. Petr Michovský za 1:06. Výsledky závodu: https://www.sportstats.ca/display-results.xhtml?raceid=41082

Přečteno 2053x
19.10.19Vybavení na Havaji. Převyšovali Cervelo, Zipp, a ISM
19.10.19KUŘÍKOVÁ VEZE ZE SVĚTOVÉHO POHÁRU V KOREJI SKVĚLÉ 8. MÍSTO
17.10.19Je to můj nejlepší výsledek na mezinárodních závodech, říká Tereza Zimovjanová
15.10.19Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.