Havajské střípky - denně AKTUALIZOVANÉ

6.10.2016 -
Přinášíme Vám denně aktualizované zprávy z dějiště mistrovství světa na Havaji.

8.10 PÁTEK, poslední noc čeká všechny adepty o titul železného muže. Je večer a vzduch ochladil déšť. Kola a vše potřebné je připraveno v depu. Přejímka materiálu byla hlavním bodem dnešního dne a byla to patřičná show. Paul Kaye – hlas Ironmanu, bavil celé publikum. Novináři čekali na hvězdy světového triatlonu. V 16:00 se dostavil Sebastian Kienle uložit materiál do depa, o 30 minut později Van Lierde a v pět se dostavil Jan Frodeno. Publikum velkým aplausem přivítalo Natashu Badmann, která si tradičně své kolo do depa nesla. Zítra to vypukne: v 6:25 odstartuje první vlna – muži profesionálové, v 6:30 ženy profesionálky, v 6:55 muži AG a v 7:10 všechny ženy AG. V evropském čase to znamená dnes v 18:25, 18:30, 18:55, 19:10. Živý přenos na www.ironman.com


7.10 ČTVRTEK, dnes se ve městě odehrály dvě významné události. Tou první byla havajská klasika Underpants Run, chcete-li běh ve spodním prádle na pár mil po Ali´i Drive. Ráno v 7:30 zaplnily prostor promenády stovky spoře oblečených nadšenců. Z Čechů své opálené těla odhalili Jana Richtrová, nebo Karel Sumbal, z profíků například extravagantní Jesse Thomas. Nejpropracovanější kostýmy měla japonská výprava. Tato show neodmyslitelně patří k havajskému koloritu. Druhou, už o něco vážnější akcí na pořadu dne, byla rozprava vedená v angličtině a společný banket. Pro německy a japonsky mluvicí závodníky rozprava proběhla již včera. Vzduch houstne a nervozita stoupá – do startu závodu už chybějí jen dvě noci! 


6.10 STŘEDA: Chybějí tři dny do startu a na tratích závodu je to znát. Závodníci se začínají šetřit na sobotu. Ráno byl k vidění osamocený Frodeno jedoucí na zlatém kole od letiště směrem do Kony. Pár mil za ním jel Ben Hofmann kompletně vyladěný do bojovné červené barvy, ale v Hawi už jste o profíka nezavadili. Předstartovní rozhovory, autogramiády a nekonečné množství akcí nabízí „Ironman Village“ – zde vypukla nákupní horečka. Na Alii Drive vyrostla tribuna, která bude v sobotu aplaudovat všem finišerům a ti budou chtít slyšet tu sladkou větu „YOU ARE AN IRONMAN!“. Češi tráví poslední dny po svém. Někteří v kavárně Lava Java, jíní rozhovory pro Standu Bartůška. Zatím je klid před bouří. 

5.10 ÚTERY: už jen čtyři dny chybějí do očekávaného startu. Dnes se otevřela registrace, kde se odprezentovali první nedočkavci. Profesionálové nepolevují v závěrečné fázi přípravy. Dnes byla k vidění nestárnoucí Natasha Badmann, jak se prohání za skútrem. K Natashe neodmyslitelně patří tři atributy: trenér a manžel Toni Hasler, nezaměnitelné kolo Cheetah a šest vítězství tady v Koně.  Legendární Swiss Miss oznámila, že letošní start je jejím posledním. V centru Kony se konal IronKids s českým zastoupením! Syn Davida Procházky – Matěj doběhl 2.!. Dalším významným dnešním bodem byla Parade of Nations, chcete-li představení národů a česká ekipa se dostavila v početném zastoupením. Hrstka Čechů se sešla potom na večeři, příjemná a uvolněná atmosféra se nesla po Alii Drive. V Koně zapadá slunce, tím končí další den. 


4.10 PONDĚLÍ : V Koně končí pondělí a všem závodníkům se čas na vyladění krátí. Expo je hotové a představování "revolučních" novinek jede na plné obrátky. Proběhlo očekávané představení nového speciálu od Cervéla (http://www.tririg.com/galleries.php…). Dnes byla k vidění u obrátky v Hawi Danila Ryf, která pohodovým tempem se sluchátky v uších si užívala zájem novinářů. Ivan Raňa využíval motopacing španělského kolegy, Melissa Hauschildt testovala běžeckou rychlost po Alli Drive. Pondělek odstartoval populární tallkshow "Breakfast with Bob" - prvním hostem byl, kdo jiný, než obhájce světového titulu Jan Frodeno. Video ke shlédnutí:https://www.youtube.com/watch?v=Vbzk_VGKjvA&feature=youtu.be. Počasí na Havaji zatím přeje závodníkům, dnes bylo zataženo s mírným větrem. Od pondělí je možné si také doplavat pro kafe. Loď se nachází asi 600 metrů od pláže, kde startuje plavecká část. Zítra proběhne představení národů, o kterém budeme informovat.

3.10 NEDĚLE: V Koně zapadá slunce a tím pomalu končí neděle. Zatím je klid před bouří. Všichni ladí formu před vrcholem sezóny. Van Lierde byl k vidění ráno na běhu po Alii Drive. Kienle při západu slunce v doprovodu Luboše Bílka svižným tempem směřoval k Energy Labu, asi kilometr za ním Frodeno běžící stejným směrem. Bude takové pořadí i v závodě? Česká vesnice si žije svým životem. Nováčci poznávají trať a krásy ostrova a ty zkušenější střádají plány, aby překonali svá maxima.

Dnes byl na programu dne běh P.A.T.H na 5 a 10km, který oslavil 30. ročník. Tradiční závod, který patří mezi havajský kolorit ovládl Martin Diebold v čase 34:25. Výsledky: http://www.jtltiming.com/results/path-10.html. Kromě toho po celém městě začíná růst expo!


2.10 SOBOTA

Je přesně týden do závodu a v zálivu Kailua-Pier si dává dostaveníčko přes 500 závodníků, včetně těch, co mají ty nejvyšší ambice. Koná se zde závod na 3.8km - Ho'ala swim, který kopíruje trať závodu Ironman World Championship. Uvolněná havajská nálada provází sobotní ráno, ostře se zde bude plavat až za týden. Z vody jako první leze po 48 minutách americká plavkyně Lucy Charles, následována Andi Boechererem, ke spokojenosti trenéra Luboše Bílka. Další Ironman Tim Don zaostal za čelem o 2 minuty, LLanos o tři. V závodě se představili i Češi. David Procházka zaplaval test za 59 minut. Petr Michovský za 1:06. Výsledky závodu: https://www.sportstats.ca/display-results.xhtml?raceid=41082
Hodnocení:
Přečteno 2053x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.10.19Vybavení na Havaji. Převyšovali Cervelo, Zipp, a ISM
19.10.19KUŘÍKOVÁ VEZE ZE SVĚTOVÉHO POHÁRU V KOREJI SKVĚLÉ 8. MÍSTO
17.10.19Je to můj nejlepší výsledek na mezinárodních závodech, říká Tereza Zimovjanová
15.10.19Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.
7.10.19Hawaii 2019 klepe na dveře
3.10.19Havajské téma přednese ironman Soukup
1.10.19XTERÁCI V ČÍNĚ
26.9.19Je to můj největší úspěch v dosavadní kariéře, říká Tomáš Řenč
25.9.19Úspěchem na duatlonu Žamberk mi krásně začal školní semestr, říká Pavlína Poláčková
23.9.19Duatlonové závody uzavřely tuzemskou triatlonovou sezónu.