Ironman Nice pro Del Corrala a Deckers

5.06.2016 -
Legendární Ironman Nice opanoval rychlonohý Španěl Del Corral, v ženách dominovala Belgičanka Tine Deckers, nejlepším Čechem byl ostřílený Zbyšek Jaroš. Hana Sýkorová vyhrála svou věkovou kategorii. Více v článku

Ironman Nice patří mezi nejnáročnější závody ze světové série Ironman. Moře, táhlé kopce a slunná promenáda, to jsou atributy tohoto závodu. K většině tradičních závodů se pojí i zvučná jména jako například k curyšskému ironmanu neodmyslitelně patří Ronnie Schildknecht, stejně jako ke Klagenfurtu Vanhoenacker. Ironman Nice má Van Lierdeho, který zde drží traťový rekord i úctyhodnou „šnůru“ prvenství. I letos Lierde slíbil účast na této klasice. Dubnový pád na Challenge Fuerteventura, ale ohrozila jeho účast. Lierde se podrobil operaci klíční kosti. I přesto oznámil, že hodlá v Nice startovat. Jeho hlavni rival mu měl být Němec Michael Raelert, který ale týden před závodem oznámil, že kvůli infekci svůj start ruší. Pole profesionálů se ale v perle azurového pobřeží sešlo velmi silné, kromě Lierdeho si na vítězství brousil zuby James Cunnama, či znalci místní tratě jako je Billard nebo Marceau. V ženách byla hlavní hvězdou závodu Britka Leanda Cave, té měla šlapat na paty Belgičanka Deckers nebo nestárnoucí triatlonová legenda Natasha Badmann.

Samotný závod byla přetahovaná o čelo závodu. Tam byl dlouho Jihoafričan James Cunnama, který po nevydařeném závodě v Jižní Africe byl blízko triumfu v Nice. To by ale ve startovní listině musel chybět rychlonohý Španěl Del Corral, který se v závěru maratónu dostal na čelo. Běžeckou částí prolétl za 2:42 a slavil tak další vavřín. Druhé místo uhájil Cunnama. Ze třetího místa spadl Lierde, kvůli rychlému běhu Němce Schimdta. Ženský závod podobné drama nenabídl, zkušená Belgičanka Deckers v cyklistické části udeřila a bylo jasné, že má dobrou formu. Ani na běhu dotírající Švýcarka Emma Bilham stáhnout značné manko nezvládla. Finišovala na druhém místě. Britka Leanda Cave se radovala ze třetího místa. Petra Krejčová v ženském závodě obsadila vynikající 9. místo v čase 10:04.

České stopy:

Tradičně v Nice startuje početná skupina českých odvážlivců:

M18-24: David Rakušan 7. místo 10:15

M35-39: Vojtěch Kačena 30. 9:55, Petr Houska 66. 10:30, Jan Bílek 96. 10:47, David Hofman 266. 12:21, Roman Zelenka 336. 13:59

F35-39: Hana Sýkorová ovládla svou věkovou kategorii v čase 10:31

M40-44: Zbyšek Jaroš 18. 9:45, Martin Dvořák 75. 10:30, Petr Rehousek 243. 11:53

M45-49: Miroslav Urban 91. 11:23, František Crkva 188. 12:11, Martin Kňáva, Petr Chochole