Kienle s Hauschildt jsou vítězové Ironman Frankfurt

3.07.2016 -
Ironman Frankfurt již zná své vítěze, jsou jimi Sebastian Kienle a Melissa Hauschildt. Daniela Ryf své loňské vítězství neobhájila, za to Kienle se blýskl ve skvělé formě. Česká republika měla bohaté zastoupení na evropském šampionátu. Více informací v článku

Ironman Frankfurt tradičně nabízí velmi zajímavou podívanou a ani letošní rok tomu nebyl výjimkou. Vždyť ve startovním poli figurovala taková jména jako je Kienle, Ryf, O´Donell, Boecherer či Llanos. Plavecká část se pro profesionály konala bez neoprenů. Nejlepším plavcem byl Marko Albert, kterému sekundoval Andi Boecherer. Sebastian Kienle vyplaval ve druhé skupině se ztrátou 4 minut. Karty se začaly rozdávat v cyklistické části, kde se vytříbila velmi silná skupina Kienle – Boecherer – Llanos. Kienle si zažil perné chvíle, kdy řešil technické problémy v cyklistické části, přesto to na výkonu nebylo znát 4:12. O vítězi měla rozhodnout až závěrečná disciplína a v ní exceloval Sebastian Kienle. Počasí hrálo závodníkům do not, sem tam sprchlo a slunce moc vidět nebylo. Maratónem bývalý mistr světa prolétl za 2:44. Cílovou pásku proťal v čase 7:52. O necelou minutu za Kienlem do cíle přiběhl jeho tréninkový partner Andi Boecherer, který zaznamenal nové osobní maximum. Oba zmiňovaní mají jedno společné – trenér Luboš Bílek! Třetím mužem na pódiu byl Španěl Eneko Llanos, který zná ten pocit zvítězit ve Frankfurtu.

Úplně jiný scénář se psal v ženském závodě. Ten měl jednu favoritku – Danielu Ryf. Hvězdná Švýcarka rozjela svůj závod hned od prvních metrů plavecké části. Brzy si vytvořila víc jak minutový náskok na své soupeřky. V cyklistické části však přišel šok. Mezičasy u Švýcarky se zastavily a do čela ženského závodu se dostala Němka Natasha Schmitt. Později Ryf na sociální síti napsala, že se nedokázala vypořádat se zimou, a proto ze závodu odstoupila. To byla hozená rukavice pro její soupeřky. Schmitt ovládla cyklistickou část, ale její běžecký krok napovídal, že její vedení nebude mít dlouhého trvání. Do popředí se naopak propracovala Australanka Melissa Hauschildt. Ta držela tempo okolo 3 hodin na maratón, které by pravděpodobně prolomila nebýt kuriózní penalizace 30 vteřin v závěru maratónu. V cíli však Australanka byla první v čase 9:01. Druhé místo obsadila Němka Katja Konschak, která ztratila 8 minut. Třetí místo brala její krajanka Daniela Saemmler 9:13.

Ve Frankfurtu se představila i početná česká ekipa. Nejrychlejším Čechem byl David Jílek (9:12), který startoval v kategorii MPRO. Mezi ženami si nejlépe vedla Petra Krejčová, která obsadila v ženách Pro 10. místo, časem 9:45.

MPRO: David Krupička (10:35), Petr Bednář (11:02), Michal Volejník DNF.

M35: Jan Bláha (9:39), Jiří Pospíšil (10:20), Petr Tomek (12:05)

M40: Martin Buša (11:09)

M45: Libor Vaníček (10:32), Tomáš Tychler (10:36), Ludovat Matoušek (12:36), Jiří Šalda,

F50: Jana Sládková (12:01)

M55: Miloš Kmuníček (11:49)

Přečteno 1296x
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty
27.3.19Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař
26.3.19Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan