Malajsii si poddal Croneborg, v ženách zvítězila Riesler

15.11.2016 -
Ironman Malaysia má za sebou další ročník. Ten ovládl takřka místní Fredrik Croneborg, v ženách se z vítězství radovala Němka Diana Riesler. Nejlepším Čechem z početné skupiny byl Martin Polesný, který finišoval 2. ve své AG.

Zatímco v Evropě panuje podzim a teploty tomu odpovídají, tak v Malajsii není o teplo nouze. Obnovený závod má za sebou třetí ročník a z vítězství se radoval Švéd žijící v Asii Fredrik Croneborg. Ten se shodně v letech 2014 a 2015 vždy musel spokojit s druhým místem. Letos se drobnému seveřanovi, reprezentující elitní Bahrain Endurance Team, konečně povedlo triumfovat. Druhé místo obsadil Thiago Vinhal z Brazílie, trio nejlepších doplnil Kaito Tohara z Japonska. Mezi ženami favoritku závodu potvrdila Němka Diana Riesler – ta tímto vítězstvím dovršila zlatý hattrick. Riesler dominovala předchozím třem ročníkům. Letos ji na pódium doprovodila její krajanka Mareen Hufe, která skončila stříbrná. Bronz má Britka Laura Siddlall.

V Malajsii startovala i početná česká výprava. Tím nejlepším z Čechů byl Martin Polesný, který obsadil 2. místo ve své věkové kategorii.

MPRO: Josef Svoboda 17. místo 11:52

M25-29: Jan Dormovzal 21. místo 12:41

M35-39: Martin Polesný 2. místo 9:54, Vojtěch Kačena 14. místo 10:14.

M40-44: Dušan Tomčo 8. místo 10:29

M45-49: Miroslav Mikula 8. místo 10:21

Výsledek obrázku pro fredrik croneborg

Přečteno 627x
27.7.17Po rodinné poradě letos na Havaj nepojedu, říká Petra Krejčová
26.7.17Lukáš Kočař ovládl MČR v Mostě
25.7.17Je to pro mě cenné a nečekané vítězství, říká Lukáš Kočař po MČR v terénním triatlonu
24.7.17Petra Krejčová jede na Havaj, vyhrála v Nice
21.7.17Triatlonisté se utkají o mistrovské tituly v terénu i mládežnické pohárové body
20.7.17Gigathlon je jedna velká sportovní rodina, říká Ondřej Teplý
19.7.17Čeští závodníci byli vidět na domácí půdě i v zahraničí
18.7.17Na mém rozhodnutí se nic nemění, říká Filip Ospalý po vítězném PalavaRace