Na Mallorce se radoval domácí Diaz, v ženách slavila Mccauley

26.09.2016 -
Ironman na Mallorce k radosti domácího publika ovládl Carlos Lopez Diaz, ten slaví životní výsledek. V ženách se z vítězství radovala Američanka Mccauley. Nejlepším Čechem byl Miroslav Vraštil, který si po olympiádě v Riu odskočil na Ironmana. Helena Kotopulu v TopTen mezi ženami. Více v následujícím textu.

Ironman Mallorca si odbyl třetí ročník. Plavecká část pro profesionály se odehrála bez povolených neoprenů, zatímco AG mohlo neopren využít. Jako první se z vody vynořil vynikající plavec Carlos Lopez, následován Němcem Reichelem. Lopéz využil znalost terénu a po trati cyklistické části přímo letěl. Za ním se vytvořil německý tandem Bachor – Fachbach, kteří marně stahovali vedení Španěla. Carlos Lopez neměl slabinu ani v běžecké části a v cíli se objevil jako první v čase 8:26. Svižné běžecké tempo držel i Němec Fachbach, který finišoval o 5 minut za Španělem. Trio nejlepších doplnil díky nejrychlejšímu běhu dne Španěl Gustavo Rodriguez. Spolufavorit závodu a muž s číslem jedna Marcel Zamora finišoval jako 4. muž celkového pořadí.

Výsledek obrázku pro ironman mallorca

Mezi ženami vévodila Američanka Jocelyn Mccauley, která závod dokončila v čase 9:11. Druhé místo vybojovala Dánka Maja Nielsen, třetí místo patří Nizozemce Tineke Van den Berg. 7. místo v kategorii profesionálek obsadila Petra Krejčová (10:00).

Na Mallorce se představila i početná česká skupina. Nejvýraznějším článkem byl Miroslav Vraštil, který obsadil 2. místo ve své věkové kategorii a tím vybojoval havajský slot pro rok 2017. V celkovém pořadí mu patří 16. místo (8:56). O českou senzaci se postarala Helena Kotopulu, která mezi ženami finišovala jako šestá! Svou věkovou kategorii vyhrála a rovněž má právo startu na Havaji. Tím havajské žně ovšem neskončily! Jan Strangmuller dokončil na 5.místě v M40 a i on se za rok podívá na Havaj.

České stopy:

MPRO: Jan Hron (21. 9:36), Tomáš Mika DNF

FPRO: Petra Krejčová (7. 10:00)

M30-34: Miroslav Vraštil (2. 8:56), Radek Šimčík (34. 9:48)

F30-34: Kateřina Krátká (14. 11:50)

M35-39: Radek Holinka (43. 9:58), Roman Karpíšek (190. 12:11), Jakub Lodr (229. 13:07)

F35-39: Helena Kotopulu (1. 9:41), Růžena Kavanová (9. 10:57)

M40-44: Jan Strangmuller (5. 9:20), David Houska (17. 9:40), Martin Student (47. 10:08), Štěpán Tkadlec (144. 11:34)

M45-49:  Michal Šubrt (58. 10:42), Libor Vaníček (60. 10:43), Daniel Kunz (62. 10:44), Rudolf Prix (101. 11:14), Jindřich Radisch (194. 12:56), Daniel Peterka (217. 13:35)

M50-54: David Kunc (35. 11:04)