Ironman Zurich? Ronnie opět úřadoval, již po deváté!

24.07.2016 -
Ironman Zurich již zná své vítěze, je jimi Ronnie Schildknecht, který tento závod ovládl již po deváté! V ženách dominovala Daniela Ryf, která týden po Rothu byla opět k neporažení. Nejlepším Čechem byl Jan Šneberger. Více v článku

Ironman Zurich testoval nové tratě. Nová plavecká a běžecká část je krokem vpřed, tak okomentoval změnu ředitel Nico Aeschimann. Ani tato změna neodradila místní legendu Ronnieho Schildknechta, který zde drží osm vítězství. Konkurence v Curychu se sešla velmi kvalitní. Předvést se chtěli i domácí závodníci jako je Van Berkel, Schifferle, Kueng. Vysoké ambice vždy mají houževnatí Němci v čele s Brachtem, či Fachbachem. Ale ani tato jména nezabránila senzaci v podobě devátého triumfu na domácí půdě v podání Ronnieho Schildknechta. Znalec místních poměrů dominoval běžecké části, kterou prolétl za 2:47. V cíli se objevil za 8:17 a dojatý pronesl děkovnou řeč. Druhé místo obsadil veterán Timo Bracht, který prokázal, že stále nepatří do starého železa. Třetí místo bral Jan Van Berkel, který si na vysněné vítězství opět bude muset minimálně rok počkat.

V ženách ve startovní listině figurovala Daniela Ryf a kdo předpokládal, že svůj start pojme vlažně, jen aby validovala své body na Havaj, ten se pletl! Ryf za to vzala od začátku bez ohledu na to, že má v nohách Challenge Roth za 8:22. Ryf si jela i zde v Curychu svůj závod. V cílovém prostoru se objevila jako desátá v celkovém pořadí v čase 8:53. Druhá Emma Bilham zaostala za Ryf o více jak půl hodiny! Třetí byla Rakušanka Michaela Herlbauer za 9:28.

České stopy:

V kategorii profesionálů se představil Jan Hron na 13. místě (89. celkově, 9:48) a Lukáš Polan na 15. místě (233. celkově) v čase 10:27. V ženách po šnůře závodů pokračovala v Curychu Petra Krejčová, která tentokrát skončila na 12. místě v čase 10:09.  Jana Candrová finišovala o dvě příčky za Krejčovou v čase 10:25.

Ve věkové kategorii M30-34 vybojoval 12. místo Jan Šneberger (9:29), Petr Lukosz 25. místo (10:03), v ženách pak páté místo drží Lucie Klimešová (10:32).

V kategorii M35-39 se představil Petr Čeněk (11:16) a David Prchal (11:32).

M40-44: Petr Zajíc (10:31), Kamil Adamovský (11:04), Jakub Weimann (11:06), Radek Hájek (11:29), Dalibor Smažinka (11:34), Václav Kubec (12:25),

F40-44: Michaela Kupková

M50-54: Milan Pekárek 11. místo (10:37)

M55-59: Zdeněk Šíma (11:33)

Přečteno 1115x
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty
27.3.19Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař
26.3.19Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan