V Texasu na zkrácené trati dominovali Němci

15.05.2016 -
Ironman Texas, coby mistrovství severní Ameriky byl kvůli nepřízni počasí zkrácen. Na rychlých tratích dominoval debutant Patrick Lange. Mezi ženami nenašla přemožitelku Julia Gajer. Jana Richtrová a Daniel Tkáč vybojovali slot na Havaj v AG.

Ironman Texas i letos patřil do skupiny závodů se statusem – mistrovství kontinentu. Pro profesionály to znamená více bodů do KPR a tučné prize money. Pro AG je mistrovství kontinentu garancí 75 kvalifikačních míst do Kony. Startovní listiny byly nabité zvučnými jmény. V mužském závodě bylo těžké hledat favorita. Vysoké ambice neskrýval obhájce loňského titulu Matt Hanson. Na pódium si brousili zuby Američané Starykowicz, Rapp, či Cunningham. Z německé elity nechyběl Frommhold, Sundberg nebo debutant na ironmanu Patrick Lange. O další favority ale nebyla nouze Llanos, Alonso, Bozzone, Weiss ti všichni jsou hvězdami současného dlouhého triatlonu. Mužský závod byl plný zvratů. Plavecká část se odehrála bez neoprenů. Cyklistika byla kvůli nepřízni počasí zkrácená, na ni už dominovala americká lokomotiva Starykowicz. Solidně rozjetý závod měl i Němec Frommhold, ten ale kvůli penalizaci ze závodu odstoupil. Starykowicz doplatil na přepálené kolo a i u jeho jména svítí nepopulární DNF. Všem favoritům nakonec vypálil rybník Patrick Lange, specialista na poloviční Ironman, zažil debut snů. Maratónem prolétl za 2:40 a v cíli se objevil jako první. Vítězové kontinentálních mistrovství mají automaticky garantovaný start na Havaji. Druhé místo obsadil domácí Matt Russell. Třetí místo si zajistil Terenzo Bozzone z Nového Zélandu.  I ženský závod neměl o silné startovní pole nouzi. Suverénně si od úvodní disciplíny počínala Němka Julia Gajer, která si stejně jako Lange zajistila právo startu v Koně. Zbylé dvě pódiová umístění patřily Američankám. Druhá byla Jodie Robertson, třetí pak se ztrátou jedné minuty Lisa Robers. Obě zaběhly maratón pod 3 hodiny.

I Česká republika měla bohaté zastoupení. Jana Richtrová, zkušená matadorka dominuje své věkové kategorii, na Ironman Texas obsadila druhé místo v ženách F35-39. Dle předpokladů zaznamenala nejrychlejší čas cyklistické části. Daniel Tkáč obsadil 5. místo ve stejné věkové kategorii jako Richtrová.  Oldřich Vaštl finišoval na 213. místě mezi čtyřicátníky. Radek Podracký je 121. v M45-49.

Hodnocení:
Přečteno 901x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy
9.9.20V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu.
8.9.20Jak si vedli Češi ve víkendových závodech?
7.9.20ČESKÁ ŠTAFETA OBSADILA NA TRIATLONOVÉM MISTROVSTVÍ SVĚTA 16. MÍSTO
6.9.20Vítězný double si z Prachatic odvážejí Serrierres a Philippiová. Nejrychlejší Češi na čtvrtých místech
3.9.20Svůj bronz hodnotím jako velké překvapení, říká Matěj Burian po Pilmanovi