Ironman 70.3 Pula již zná své vítěze

18.09.2016 -
V neděli proběhl druhý ročník chorvatského Ironmana 70.3 v Pule. Ani letošní ročník se neobešel bez vad na kráse tohoto závodu. Ironman 70.3 Pula byla vypsána pouze pro věkové kategorie, coby mistrovství Evropy klubů. Nejlepším Čechem byl debutující Jan Volár. Více v následujícím textu.

První ročník Ironman 70.3 byl poznamenán nekorektní plaveckou částí, organizátorům v průběhu závodu odplavaly naváděcí bójky a tak se rozhodli plaveckou část ve výsledcích skrečovat. Druhý ročník v tomto ohledu proběhl úspěšně, i když o délce 1,9 km se vedou diskuze. Závod negativně ovlivnilo počasí. Silný déšť prověřil závodníky i organizátory. V běžecké části došlo k masivnímu výpadku proudu a tak se závod ocitl bez výsledků, live streamu i času v cílovém prostoru. Do chorvatské Puly vyrazila početná česká ekipa v čele s debutujícím reprezentantem v olympijském triatlonu Janem Volárem. Ten finišoval na druhém místě v celkovém pořadí a suverénně ovládl svou kategorii M18-24 (27:58 – 2:23 – 1:19, čas v cíli 4:15). Do první desítky celkového pořadí se probojoval i Jan Oppolzer, který navázal na kvalitní výsledky této sezóny (31:43 – 2:27,29 – 1:19, čas v cíli 4:25). Jan Oppolzer ovládl věkovou kategorii M30-34 a i on si zajistil právo startu na MS v 70.3, které v roce 2017 bude hostit americké Tennessee.  Druhé místo v kategorii žen do 39 vybojovala Gabriela Hejtíková. Výtečnou formu potvrdil i Jaroslav Hýzl, který v mužích do 49 let obsadil 4. místo. Kvalifikační slot si zajistil v rakouském Zell am See. Slot do Tennessee vybojoval i Petr Michovský v kategorii M40-44, když finišoval na 5. místě.

Vystoupení ostatních Čechů:

M18-24 – 1. místo Jan Volár (4:15), 8. místo Vít Veselý (5:05)

M25-29 – 5. místo Miroslav Rybáček (4:33), Martin Švadlenka (6:36)

F25-29 – 9. místo Věra Hostičková (5:59)

M30-34: 1. místo Jan Oppolzer (4:25), 13. Tomáš Lauer (4:55), 125. František Tobek (6:06)

M35-39: 94. David Šmejkal (5:29), 162. Petr Truczer (6:01), 178. Vladimír Macháček (6:11)

F35-39: 2. místo Gabriela Hejtíková (5:26)

M40-44: 5. místo Petr Michovský (4:45), 8. místo Petr Zajíček (4:50), 10.3 Miroslav Jozo (5:35),

M45-49: 4. místo Jaroslav Hýzl (4:39), 10. místo Martin Kňáva (4:46), 96. Milan Jaroš (5:34), 186. Michal Havlíček (6:30)

M50-54: 12. místo Pavel Novák (5:05), 49. Vítězslav Veselý (5:44)

M55-59: 37. Pavel Karafiát (6:46)

Výsledek obrázku pro ironman pula 70.3

Přečteno 1083x
15.10.19Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.
7.10.19Hawaii 2019 klepe na dveře
3.10.19Havajské téma přednese ironman Soukup
1.10.19XTERÁCI V ČÍNĚ
26.9.19Je to můj největší úspěch v dosavadní kariéře, říká Tomáš Řenč
25.9.19Úspěchem na duatlonu Žamberk mi krásně začal školní semestr, říká Pavlína Poláčková
23.9.19Duatlonové závody uzavřely tuzemskou triatlonovou sezónu.
21.9.19TRIATLONISTKA VENDULA FRINTOVÁ VYBOJOVALA SKVĚLÉ 4. MÍSTO NA SVĚTOVÉM POHÁRU V ČÍNĚ
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!