Skvělá Vodičková zvítězila na IM Putrajaya, mezi muži kraloval Crowie

6.04.2016 -
Ironman 70.3 Putrayaja opanovala Radka Vodičková, která si připsala další cenný výsledek do svého portfolia. Mezi muži kraloval nestárnoucí Craig Alexander. V exotickém závodě byl k vidění i další Čech. Více v článku

Ironman 70.3 Putrayaja již zná své vítěze. České publikum se soustředilo na výkon Radky Vodičkové. Ta se v nemalé konkurenci dokázala prosadit a připsala si tam letošní první vítězství v seriálu Ironman 70.3. Její výkon neměl slabinu a nastoleným strojovým tempem proťala cíl jako první žena. Druhé místo brala Australanka Liz Blatchford, která na vítěznou Radku ztratila přes 4 minuty. Trio nejlepších žen na pódiu doplnila Kate Bevilaqua rovněž z Austrálie. Mužský závod opanoval nestárnoucí Craig Alexander, který ani zde v nabité konkurenci, převážně australských závodníků, nenašel přemožitele. Alexander předvedl nejlepší běžecký výkon dne (1:17) a druhému krajanovi Ambergerovi nadělil přes 3 minuty. Třetí finišoval Brit Stuart Hayes. Přítel Radky Vodičkové, Australan Brad Kahlefeldt, vybojoval 4. místo. Ve věkové kategorii 25-29 startoval Čech Lukáš Maiwaelder, který zde vybojoval 2. místo a zajistil si tak slot na světový šampionát v půlce.

Paralelně se konal v Americe Ironman 70.3 California s nabitou startovní listinou, včetně havajského vítěze z roku 2014 Němce Kienleho. Sebastian Kienle ale neměl nejlepší den a skončil hluboko v poli poražených. Z vítězství se radoval Kanaďan Lionel Sanders, který tradičně stahoval svoji ztrátu z plavecké části. Díky nejrychlejšímu běžeckému času dne (1:11) si připsal další cenné vítězství. Druhé místo vybojoval mladý německý talent Dreitz, třetí finišoval Australan Tim Reed. Ženský závod opanovala Kanaďanka Heather Wurtele, která se dokázala vypořádat s takovými hvězdami jako je Caroline Steffen a Heather Jackson. Ty braly druhé a třetí místo.

Přečteno 628x
15.1.21VITAR sport posiluje: k Enervitu přibral i Royal Bay
18.12.20Příští rok si vyzkouším, jak chutná Ironman, říká král triatlonu
14.12.20Koruna pro Krále triatlonu má nového majitele. Triatlonistou sezony je Lukáš Kočař!
13.12.20Co najdete, když otevřete šatník sportovkyně? Kultovní značky, které musíte mít!
11.12.20V téhle divné době mi chybí parta závoďáků, říká Michal Piloušek
9.12.20Český triatlon vstoupí do roku 2021 s novou tváří
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít