Skvělá Vodičková zvítězila na IM Putrajaya, mezi muži kraloval Crowie

6.04.2016 -
Ironman 70.3 Putrayaja opanovala Radka Vodičková, která si připsala další cenný výsledek do svého portfolia. Mezi muži kraloval nestárnoucí Craig Alexander. V exotickém závodě byl k vidění i další Čech. Více v článku

Ironman 70.3 Putrayaja již zná své vítěze. České publikum se soustředilo na výkon Radky Vodičkové. Ta se v nemalé konkurenci dokázala prosadit a připsala si tam letošní první vítězství v seriálu Ironman 70.3. Její výkon neměl slabinu a nastoleným strojovým tempem proťala cíl jako první žena. Druhé místo brala Australanka Liz Blatchford, která na vítěznou Radku ztratila přes 4 minuty. Trio nejlepších žen na pódiu doplnila Kate Bevilaqua rovněž z Austrálie. Mužský závod opanoval nestárnoucí Craig Alexander, který ani zde v nabité konkurenci, převážně australských závodníků, nenašel přemožitele. Alexander předvedl nejlepší běžecký výkon dne (1:17) a druhému krajanovi Ambergerovi nadělil přes 3 minuty. Třetí finišoval Brit Stuart Hayes. Přítel Radky Vodičkové, Australan Brad Kahlefeldt, vybojoval 4. místo. Ve věkové kategorii 25-29 startoval Čech Lukáš Maiwaelder, který zde vybojoval 2. místo a zajistil si tak slot na světový šampionát v půlce.

Paralelně se konal v Americe Ironman 70.3 California s nabitou startovní listinou, včetně havajského vítěze z roku 2014 Němce Kienleho. Sebastian Kienle ale neměl nejlepší den a skončil hluboko v poli poražených. Z vítězství se radoval Kanaďan Lionel Sanders, který tradičně stahoval svoji ztrátu z plavecké části. Díky nejrychlejšímu běžeckému času dne (1:11) si připsal další cenné vítězství. Druhé místo vybojoval mladý německý talent Dreitz, třetí finišoval Australan Tim Reed. Ženský závod opanovala Kanaďanka Heather Wurtele, která se dokázala vypořádat s takovými hvězdami jako je Caroline Steffen a Heather Jackson. Ty braly druhé a třetí místo.

Hodnocení:
Přečteno 626x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár
8.7.20Helena Karásková ovládla první závod tuzemské Xterry - Dachsman
6.7.20Jan Volár získal double v nabité račické konkurenci
2.7.20Nechtěl jsem na trati trávit víc času, než bylo potřeba, říká Tomáš Řenč
30.6.20Dobříšský Tvrďák se stal letos kořistí Standy Holička a Mirky Paulů
29.6.20Favorité nezaváhali. První závod terénního poháru ovládli Kočař a Karásková
26.6.20Zintenzivnění tréninku za to stálo, říká Julie Balcarová
22.6.20Zikmund a Řenč vládli víkendu v Račicích.
19.6.20Doma mám perfektní podmínky pro přípravu, říká Vendula Frintová
17.6.20Kde si zazávodit v následujících víkendech?