Vodičková bere pódium na Ironman 70.3 Geelong

7.02.2016 -
U protinožců se konal Ironman 70.3 Geelong s hvězdným obsazením. Hned dva havajští šampioni se sešli ve startovním poli. Vysoké ambice neskrývala Radka Vodičková. Čtěte více

Ironman 70.3 Geelong přinesl zajímavou podívanou. Nabité startovní pole bylo zárukou velkých triatlonových bitev. Největší hvězdou byl trojnásobný havajský šampión Craig Alexander, který přesedlal na nový stroj. Alexander v době své největší slávy byl tváří španělské značky Orbea. Na této značce triumfoval na Havaji dvakrát. V roce 2011 dosáhl Australan vítězného double, tedy zvítězil na obou Mistrovství světa (70.3 Las Vegas, Havaj) již na novém stroji Specialized. Nyní ve 42 letech se Alexander upsal kanadskému výrobci kol – Agron18. Tváří této značky byl doposavad Terenzo Bozzone nebo Ivan Raňa. Alexanderovi, ale premiéra na novém kole nevyšla, po cyklistické části ze závodu odstoupil. Z vítězství se radoval o dvě generace mladší krajan Jake Montgomery. Druhé místo bral Francouz Cyril Viennot, trio nejlepších doplnil Australan Josh Amberger. Dobrou formu předvedl Levi Maxwell, který přešel z kategorie amatérů a bral 6. místo. Vzrůstající formu má i Pete Jacobs, který finišoval jako 10. muž.

Mezi ženami o nejvyšší příčky dlouho bojovala Radka Vodičková. Ta zaznamenala nejrychlejší plavecký čas dne a na cyklistickou část vyrážela s náskokem na své soupeřky. Během cyklistické části se ale ženské pole promíchalo. Do čela šla suverénní Melissa Hauschildt a v cílové rovince se objevila jako první. Druhé místo brala její australská krajanka Annabel Luxford. Třetí příčku vybojovala i díky nejrychlejšímu běhu dne Radka Vodičková.

Minulý týden se konalo Panamerické mistrovsví, kde nekompromisním pojetím cyklistické části zvítězil Lionel Sanders. Ten 90 kilometrů zvládl za neuvěřitelných 1:55. Druhé místo patří Antonymu Costesovi z Francie. Třetí je Tim Reed. V ženách kralovala Američanka Sarah Haskins, která potvrdila roli jasné favoritky. Druhé místo vybojovala Lisa Roberts. Trio nejlepších doplnila Heather Lendway.

Přečteno 422x
27.9.16Závod předčil mé očekávání, říká Honza Volár po Ironman 70.3 v Pule
26.9.16Na Mallorce se radoval domácí Diaz, v ženách slavila Mccauley
25.9.16Filip Ospalý měl defekt na cyklistické části MS ITU v Oklahomě, nakonec závod nedokončil
24.9.16Mistrovství republiky v duatlonu v Žamberku zná své vítěze
23.9.16Mistrovství republiky v duatlonu bude hostit Žamberk
22.9.16Mám za sebou nejúspěšnější sezonu, říká Tomáš Martínek
20.9.16Už dávám přednost závodům v Evropě, říká Erika Csomor
19.9.16Vendula Frintová doběhla ve finálovém závodě ITU v mexickém Cozumelu na skvělém šestém místě. Dařilo se i ostatním Čechům