Víkend byl ve znamení půlek!

15.06.2014 -
Tento víkend byl ve znamení půlek. Závody natřískaný víkend měl seriál Ironman. Konkurenční Challenge se loučil s Kraichgau, který opanovala ironmanská superstar! Eva Potůčková se blýskla šestým místem! Více v článku
Challenge Kraichgau half

Tradiční německý závod se loučí s přízviskem Challenge, od příštího roku Kraichgau oblékne kabátek Ironman 70.3. Minulý rok se v „krajině tisíce kopců“ v nadlidské formě předvedl Boris Stein, který letos v Kraichgau chyběl. Závod ale o špičková jména nouzi neměl. Největším favoritem závodu byl Němec Kienle, který potvrdil jasně roli favorita a suverénně ovládl letošní poslední ročník! Druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a trojici nejlepších doplnil domácí miláček Timo Bracht! V ženách závod ovládla Němka Julia Gajer. Stříbro patří Crowford a bronz vybojovala nestárnoucí Ven Vlerken. Po úspěšném vystoupení na Czechmanu, se v dobré formě opět předvedla Eva Potůčková, která vybojovala šesté míso!

výsledky ZDE

Ironman 70.3 UK

Mužský závod, k radosti domácích, kompletně opanovali Britové. Nejlepším z nich byl Will Clarke z populárního Uplace teamu. Druhé místo vybojoval Harry Springall a trio na stupních vítězů doplnil vítěz z loňského Wiesbadenu, rychlonohý Ritchie Nicholls. Mezi ženami s jasnou převahou zvítězila Irka Eimaer Mullan před britským duem Barlett-Carrit.

Ironman 70.3 Victoria

Pouhá hrstka profesionálů se sešla na Ironman 70.3 Victoria. Mezi muži se z vítězství radoval Andrew Russell, který jako jediný prolomil hranici čtyř hodin. Druhé místo obsadil Stephen Kilshaw, který za Russellem zaostal o tři minuty. Třetí místo, i když se značným odstupem 23 minut bral Josh Seifarth. V ženách pořadí na pódiu bylo následující: Thibodeau- Madison-Fletcher.

Ironman 70.3 Boulder

V oblíbené destinaci pro trénink ve vysoké nadmořské výšce se tento víkend konal Ironman 70.3 Boulder. Závod přilákal zvučná jména světového triatlonu a o zajímavou podívanou nebyla nouze! Závod patřil Joe Gamblesovi, který dominoval v cyklistické části a díky stabilnímu výkonu na běhu nenašel přemožitele. Na druhém místě finišoval tehdejší ITU šampión Tim Don. Třetí místo obsadil Ritchie Cunningham. V ženském závodě byl Ironman 70.3 Boulder stejně zajímavý a atraktivní. Titul si odváží Britka Jodie Swallow. O dvě minuty za Swallow finišovala Rachel Joyce. Třetí místo patří Leandě Cave.