Sankt Pölten bez Filipa pro Llanose

25.05.2014 -
Proběhl další ročník Ironman 70.3 v rakouském Sankt Poltenu. Bohužel bez trojnásobného vítěze Filipa Ospalého, kterého sužují zdravotní problémy. Mezi muži dominoval Španěl Llanos, v ženách zazářila domácí Hütthaler. Ve startovním poli i početné zastoupení českých závodníků. Čtete více

Nabité startovní pole profesionálů se sešlo v Rakouském St. Poltenu. Bohužel bez trojnásobného vítěze Filipa Ospalého, který kvůli zdravotním problémům musel posunout svůj závodní program. Adeptů na přední umístění bylo více než dost. Mezi jasné favority závodu se řadil Llanos, Vanhoenacker, navrátilec Weiss, či vítěz z Afriky Jens Frommhold. V ženské kategorii byla obdobná situace jako u mužů. Ve startovní listině nechyběla loňská vítězka Lisa Hutthaler, veteránka Vlerken či svěřenkyně Luboše Bílka Svenja Bazlen.

Mužský závod nabídl top výkony. V plavecké části se prosadili špičkoví plavci v čele s Brity Threlfalle – Halksworth. V blízkém kontaktu se udržel i Llanos. Cyklistická část letos patřila Marinu Vanhoenackerovi, který na tamní trati jasně dominoval (2:08). Rozhodnout o vítězi měla až běžecká část,kde neměl slabinu rychlonohý Llanos a po loňském třetím místě si letos připsal cenné vítězství. Druhé místo obsadil vytáhlý Belgičan Vanhoenacker, který se snaží navázat na své úspěchy z minulých let. Trojici nejlepších doplnil Michi Weiss.

Fotka: Ironman 70.3 St. Pölten

Eneko Llanos Burguera gewinnt vor Marino Vanhoenacker und Michael Weiss

V ženském závodě hrála prim tři jména Hutthaler – Lehtonen a Bazlen. Rakušanka Hutthaler, nad kterou se vznáší dopingový škraloup, jasně dominovala v cyklistické části a druhý nejrychlejší ženský půlmaratón dne ji zajistil druhé vítězství v řadě. O překvapení závodu se postarala Finka Kaisa Lehtonen, která běžeckou částí přímo prolétla (1:16) a vybojovala tak druhé místo. Svenja Bazlen, která trénuje pod křídly Luboše Bílka, obsadila bronzovou příčku.

Celkové výsledky - zde

České stopy:

V rakouském St. Poeltenu se tradičně schází silné zastoupení České republiky. Nejlepším Čechem při absenci Ospalého byl David Jílek (4:22), startující v kategorii profesionálů, ve které se podíval do třetí desítky. Druhým Čechem byl zkušený Pavel Paták (4:29), který obsadil páté místo ve své věkové kategorii 40-44 a bude čekat na slot do Mont Tremblant. Pomyslné třetí místo bere Lukáš Polan (4:34), který stejně jako Jílek startoval v kategorii profesionálů.

V kategorii žen profesionálek startovala i Lenka Králová, která finišovala v čase 4:51.

Výsledky žen PRO - zde

Vystoupení dalších závodníků dle věkových kategorií

M18: Lukáš Simkovič (5:32), David Findura (5:36), Lukáš Vaneček (6:09), Lukáš Odstrčil (6:35)

M30: Lukáš Šiška (4:52), Petr Houska (5:04), Jan Duchek (5:05)

M35: Václav Tesař (5:08), David Prchal (5:12), Petr Vlček (5:16), Miroslav Bulín (5:16), Pavel Prchal (5:39), Petr Tomek (5:44), Josef Jandášek (5:49),

M40: Pavel Paták (4:29), David Houska (4:36) Ladislav Burian (4:55), Michal Jílek (5:04), Pavel Staník (5:05), Petr Bilina (5:08), Libor Vaníček (5:09), Martin Ovsjannikov (5:36),

M45: Daniel Zoubek (6:25), Michal Ovsjannikov (6:59),

M50: Petr Smatera (5:16)

F30: Gabriela Hejtíková (6:30)

F:35 Jiránková Petra (5:18) 8. místo v kategorii