IRONMANM West Australia, info z místa

Informace přímo z místa nám zasílá náš zvláštní zpravodaj Petr Horáček, který se společně s Petrem Vabrouškem postaví i na start závodu. Zdravím všechny ze slunného australského Busseltonu, kde nám počasí svými 30C opravdu přeje a i když je zde holandsky větrno, tak ve srovnání s počasím, které vládlo při našem odletu z Prahy, si nelze na nic stěžovat. (Petr Horaček)

Nina Kraft plánuje návrat na závodní tratě

Dopingová hříšnice, sedmatřicetiletá Němka Nina Kraft, plánuje comeback a v současnosti trénuje na Floridě. Zákaz závodní činnosti udělený Německou triatlonovou unií (DTU) jí vypršel již letos 12. listopadu. Současně má ale i trest od světové Ironman organizace WTC, který platí až do října 2006.
19.11.2005 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Vojta Hec - první čech na Havaji

Téměř před dvaceti roky sedím ve stanu mezi plaváním a cyklistikou. Třou mě ručníkem a do úst mi cpou teploměr. Bez devízového příslibu se 100 švédskými korunami v peněžence jsem na II. Mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu ve švédském Satteru. Poprvé na západě s favoritem zabaleném v prostěradle a na něm hrdě vyšitý název „Long Distance European Triathlon Championship – Sätter“. Jediný Čech – objevuji kapitalistický triatlon. Opravdu jediný?

Češky svedly souboj o Ironmanský bronz

Gábina Loskotová a Tereza Macel svedly na Ironman Florida souboj o bronz, to bylo překvapení i pro zasvěcené. Gábině trvalo celých 30 km excelentního běhu než se probojovala před Terezu a na kýženou medailovou pozici. Čechokanaďanka podala výborný výkon, po vynikajících dvou disciplínách se jí povedl i běh, který ji zklamal na Havaji.

IRONMAN Monaco – na cestě k legendě.

Jen pár týdnů po prvním ročníku polovičního Ironmana v Monaku je ze zpráv v mezinárodních médiích možné zaznamenat stoupající zájem triatlonistů o tento náročný, ale zároveň nádherný závod, který letos absolvovali rovněž dva Češi – Martin Matula a Jan Kovalovský.
07.11.2005 - Petr Vejvoda
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT>IM 70,3 Diskuze

IM Florida tento víkend, mýtus padnul

Ironman Florida bude definitivnim potvrzenim toho, ze jsou minulosti slabeji obsazene severoamerické kvalifikace. Letosni zavody za Atlantikem byly prehlidkou svetove spicky. Je potesitelne, ze k tomuto trendu hodne napomohli nasi ironmani Petr Vabrousek s Honzou Strangmüllerem, kteri tu pravidelne startovali jako jedni z prvnich. Dnes uz nejsou zadnym prekvapenim na startu vytecni Australane, Britove ci Japonci.

Kdo může vyhrát havajského Ironmana?

Kona, Praha Kdo může vyhrát havajského Ironmana? Nejslavnější triatlon a nejmučivější závod sportovního světa? Muslim, jehož sponzoruje bavorský pivovar. Iráčan, který podporuje americkou invazi. A student historie Orientu, který nemá trenéra.

Sezóna ještě nekončí

Zatímco většina triatlonistů pověsila již před měsícem neopreny na hřebík a maximálně si sezónu prodloužila na diafonech, nebo bězích, někteří nelenili a vyrazili si zazávodit do jižních koutů Evropy. A že bylo z čeho vybírat. Nejblíže nám a tedy cenově nejpřístupnější byl asi střední triatlon v chorvatském Mljetu. Chorvaté se snažili dát o svém závodě vědět, mimo jiné třeba na dlouhém triatlonu v Podersdorfu.
08.10.2005 - Michal Jalovecký
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jak dopadla světová serie ITU v dlouhém triatlonu?

Světová federace vydala s menším prodlením konečné pořadí ITU Světové série v dlouhém triatlonu. Finálové postavení našich závodníků je více než lichotivé, i když po Sadské byla situace ještě příznivější. Dvojnásobnou váhu přisoudili činovníci ITU mistrovství světa ve Fredericii a to zamíchalo předchozím pořadím více než se dalo čekat.
07.10.2005 - Jiří Chaloupka
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze

Jak se vyvíjel název Ironman - připomenutí

První muž doby železné se objevil v Lanzarote 30. května 1992 … „Co je to za hloupost?“ řeknete si. Tak ale přeložila letuška Fisher Air nápis na pamětní desce shlížející z promenády na Plaja de Puerto del Carmen, od roku 1992 startovní pláž známého IRONMAN Lanzarote. Slovo IRONMAN nenajdete ani ve věhlasném Oxford Advanced Learner‘s Dictionary, ani ve čtyřdílném Velkém anglicko - českém slovníku Československé akademie věd z roku 1992.
06.10.2005 - Milan Řípa
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Ironman, dlouhý TT Diskuze
Počet položek: 989položek na stránku: |< < 90 91 92 93 94 95 96 > >|
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.8.19Do Karlových Varů opět zamíří hvězdy světového triatlonu
19.8.19Tomáš Řenč - 7:54:07. Erbenová zlatá a Kočař třetí na Xterra Germany. Junioři berou další podium v EP. Pálavarace a IM Kodaň.
16.8.19Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Pálavě
15.8.19Vít Svozil a Eliška Gregorová ovládli Nanosilver Epic3Challenge 2019
14.8.19"Ještě teď nemůžu uvěřit, že to klaplo," říká Milan Svoboda
12.8.19Závod snů pro Jakuba Langhammera
6.8.19Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman
5.8.19NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ
5.8.19PŘI EVROPSKÉM POHÁRU JUNIORŮ V TÁBOŘE ZÁŘILI HRUŠKOVÁ A GREBÍK
5.8.19Bára Topinková: XTERRA Czech s jasnými známkami punku - race report