Tonův deník 1

17.10.2003 -
Milí triatlonisti, týdny plánů a shánění se ve zběsilém tempu přehnaly. Víc už toho nestihnu, odjíždím na druhý konec zeměkoule. Ironman slaví junácké čtvrtstoletí a týden po něm zase poroste a zesílí devítiletá Xterra.
Milí triatlonisti,
týdny plánů a shánění se ve zběsilém tempu přehnaly. Víc už toho nestihnu, odjíždím na druhý konec zeměkoule. Ironman slaví junácké čtvrtstoletí a týden po něm zase poroste a zesílí devítiletá Xterra.
Každý den ráno na tomhle místě najdete pár poznámek z Havaje z předešlého dne, snad se vám budou líbit. Na vaše připomínky se těším na tomas.nohejl@mfdnes.cz.

Začnu logistickými postřehy před výpravou.

S vízy se nedá nic odhadovat – zaplatíte tři tisíce a svěříte se libovůli velmocenských úředníků. Ani všichni závodníci je nedostali, ještě že mám desetileté. S koupením letenky se vyplatilo počkat na začátek října. Ceny klesly asi o sedm tisíc. Kona se dala udělat za třicet tisíc. Zdá se, že nejlepší je včas je zabukovat a pak sledovat pohyb na burze.

Dá se už letět na jeden zátah Praha – někde v Evropě – LA – Kona, celkem asi třicet hodin on the road. Počítejte s pauzou na hovor s imigračním úředníkem. Tomáše Pavla zabavil na dvě hodiny.

Pavarottiho, který s námi taky letěl, nechali jít bez čekání… Zvolíte-li půldenní pauzu někde v Americe, půjčte si na letišti auto (dá se platit už v Praze, což vyjde levněji – včetně plné nádrže okolo 1600 Kč na den). Na pár míst z LA to stačí.

Pozor, kolo i další zavazadla musíte přeložit na prvním americkém letišti každopádně. Načekují vás až dvě hodiny před odletem a úschovny jsou šíleně drahé, pokud je vůbec mají. Další průvan v peněžence následuje. Záleží na člověku za přepážkou, jestli vám napaří osmdesát dolarů za přepravu kola. Existují tři varianty: kašle na to, ukecáte ho, nebo zaplatíte. Nedá se předvídat, jen věřit.

Snažte se upravit režim spánku podle místního času, rychleji se aklimatizujete.  Necelou hodinku cesty z LA podél moře na sever je v Malibu kemp za dvanáct dolarů. Hned vedle bydlí hollywoodští multimilionáři o něco dráž. Smog nad městem se rozežene až kolem desáté, takže slunce vás vyprovodí až na další cestu.
Do Kony zbývá pět a půl hodiny. Letadlo je plné a všichni mluví o Ironmanovi

Hodnocení:
Přečteno 106x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
9.12.19Na půlce v Taupo a Bahrajnu řádili nejen Langhammer a Kočař
4.12.19Všechna ta dřina nebyla nakonec zbytečná, říká Honza Vyhnánek po IM Cozumel
2.12.19Jan Landa, thajský box a triatlon, láska na celý život...
29.11.19Užíval jsem si vynikající společnost xterrácké výpravy, říká Honza Šneberger
28.11.19“Štěrkolet“, dobrá volba (nejen) pro podzimní švihy
25.11.19Langhammer zářil v Malajsii. Řenč a Vyhnánek bojovali v Cozumelu.
22.11.19Jsem rád, že ještě nepatřím do starého železa, říká Pepa Křivánek
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
19.11.19České Triatlonové oddíly vol. 1 Tri Ski Horní Počernice
15.11.19Paratriatlonista Honza Tománek se ohlíží za stříbrným MS a úspěšnou sezonou