Tonův deník 1

17.10.2003 -
Milí triatlonisti, týdny plánů a shánění se ve zběsilém tempu přehnaly. Víc už toho nestihnu, odjíždím na druhý konec zeměkoule. Ironman slaví junácké čtvrtstoletí a týden po něm zase poroste a zesílí devítiletá Xterra.
Milí triatlonisti,
týdny plánů a shánění se ve zběsilém tempu přehnaly. Víc už toho nestihnu, odjíždím na druhý konec zeměkoule. Ironman slaví junácké čtvrtstoletí a týden po něm zase poroste a zesílí devítiletá Xterra.
Každý den ráno na tomhle místě najdete pár poznámek z Havaje z předešlého dne, snad se vám budou líbit. Na vaše připomínky se těším na tomas.nohejl@mfdnes.cz.

Začnu logistickými postřehy před výpravou.

S vízy se nedá nic odhadovat – zaplatíte tři tisíce a svěříte se libovůli velmocenských úředníků. Ani všichni závodníci je nedostali, ještě že mám desetileté. S koupením letenky se vyplatilo počkat na začátek října. Ceny klesly asi o sedm tisíc. Kona se dala udělat za třicet tisíc. Zdá se, že nejlepší je včas je zabukovat a pak sledovat pohyb na burze.

Dá se už letět na jeden zátah Praha – někde v Evropě – LA – Kona, celkem asi třicet hodin on the road. Počítejte s pauzou na hovor s imigračním úředníkem. Tomáše Pavla zabavil na dvě hodiny.

Pavarottiho, který s námi taky letěl, nechali jít bez čekání… Zvolíte-li půldenní pauzu někde v Americe, půjčte si na letišti auto (dá se platit už v Praze, což vyjde levněji – včetně plné nádrže okolo 1600 Kč na den). Na pár míst z LA to stačí.

Pozor, kolo i další zavazadla musíte přeložit na prvním americkém letišti každopádně. Načekují vás až dvě hodiny před odletem a úschovny jsou šíleně drahé, pokud je vůbec mají. Další průvan v peněžence následuje. Záleží na člověku za přepážkou, jestli vám napaří osmdesát dolarů za přepravu kola. Existují tři varianty: kašle na to, ukecáte ho, nebo zaplatíte. Nedá se předvídat, jen věřit.

Snažte se upravit režim spánku podle místního času, rychleji se aklimatizujete.  Necelou hodinku cesty z LA podél moře na sever je v Malibu kemp za dvanáct dolarů. Hned vedle bydlí hollywoodští multimilionáři o něco dráž. Smog nad městem se rozežene až kolem desáté, takže slunce vás vyprovodí až na další cestu.
Do Kony zbývá pět a půl hodiny. Letadlo je plné a všichni mluví o Ironmanovi

Hodnocení:
Přečteno 105x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.8.19Do Karlových Varů opět zamíří hvězdy světového triatlonu
19.8.19Tomáš Řenč - 7:54:07. Erbenová zlatá a Kočař třetí na Xterra Germany. Junioři berou další podium v EP. Pálavarace a IM Kodaň.
16.8.19Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Pálavě
15.8.19Vít Svozil a Eliška Gregorová ovládli Nanosilver Epic3Challenge 2019
14.8.19"Ještě teď nemůžu uvěřit, že to klaplo," říká Milan Svoboda
12.8.19Závod snů pro Jakuba Langhammera
6.8.19Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman
5.8.19NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ
5.8.19PŘI EVROPSKÉM POHÁRU JUNIORŮ V TÁBOŘE ZÁŘILI HRUŠKOVÁ A GREBÍK
5.8.19Bára Topinková: XTERRA Czech s jasnými známkami punku - race report