Česká triatlonová invaze na Havaj

26.09.2003 -
„Připraven jsem velmi dobře, letošní výsledky byly lepší než loni. I když je pravda, že ve čtyřech velkých závodech, v nichž jsem chtěl skončit na bedně, jsem byl čtvrtý a na mistrovství světa mi chyběla vteřina do desítky. V každém případě chci na Havaji vylepšit loňské 19. místo a posunout se opět dopředu. Forma je dobrá, věřím si,“ uvedl na tiskové konferenci v Praze nejlepší český triatlonista v dlouhých distancích Petr Vabroušek. V Mekce (Jaroslav Pomp, tiskový mluvčí ČSTT)
„Připraven jsem velmi dobře, letošní výsledky byly lepší než loni. I když je pravda, že ve čtyřech velkých závodech, v nichž jsem chtěl skončit na bedně, jsem byl čtvrtý a na mistrovství světa mi chyběla vteřina do desítky. V každém případě chci na Havaji vylepšit loňské 19. místo a posunout se opět dopředu. Forma je dobrá, věřím si,“ uvedl na tiskové konferenci v Praze nejlepší český triatlonista v dlouhých distancích Petr Vabroušek. V Mekce triatlonu na Havaji bude v závodě Ironman startovat již popáté – poprvé nedokončil a pak již jen výrazně zlepšoval umístění: 35., 29. a 19.

Tiskovou konferenci, jejímž tématem byly privátní podniky Ironman a Xterra, uspořádal v hotelu Diplomat poprvé Český svaz triatlonu, i když čeští závodníci necestují na Havaj jako oficiální reprezentanti.
 
Triatlon je jen jeden.
Na havajské ostrovy Big Island a Maui se chystá česká triatlonová invaze. Do závodu Ironman se kvalifikovalo mezi 40 tisícovkami zájemců o 1500 míst devět závodníků: Petr Vabroušek, Jan Strangmüller, Tomáš Petr, David Vydra, Stanislav Cibulka, Jan Štěrba, Pavel Tomáš, Petr Horáček a Zbyněk Švehla, který se na Havaj vydává do závodu vozíčkářů podruhé. „Při mém prvním startu mě zastavil krutý vítr, letos si chci vychutnat cílovou rovinku. V přípravě jsem udělal maximum, nejvíce se obávám opět větru,“ uvedl na tiskové konferenci Zbyněk Švehla. Vedle Petra Vabrouška má vysoké ambice loni 22. Jan Strangmüller, který se připravuje v Kalifornii a Tomáš Petr, který zvolil přípravu na Floridě.


Ještě početnější výprava se chystá z Česka na osmé MS Xterra na ostrov Maui. Určitě cestují profesionálové Michal Piloušek, František Žilák a Kája Polívková, nejistý je zatím start Jana Řehuly Martina Pejsara, Jana Kubíčka, René Milichovského a Dana Polanského. Zcela jistě nepojede lyžařský mistr světa Martin Koukal, který po startu na Havaji moc toužil.

Velmi početná bude účast Čechů v age groups, na dlouhou cestu se mají vydat Petr Vejvoda, Pavel Jindra, Pavel Richter, Martin Kňáva, Petr Polívka, Roman Medek, Tomáš Klimek, Tomáš Nohejl, Jan Tomeš, Pavel Vlček, Vít Heral a Jiří Kokeš.

Hodnocení:
Přečteno 242x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.8.19Do Karlových Varů opět zamíří hvězdy světového triatlonu
19.8.19Tomáš Řenč - 7:54:07. Erbenová zlatá a Kočař třetí na Xterra Germany. Junioři berou další podium v EP. Pálavarace a IM Kodaň.
16.8.19Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Pálavě
15.8.19Vít Svozil a Eliška Gregorová ovládli Nanosilver Epic3Challenge 2019
14.8.19"Ještě teď nemůžu uvěřit, že to klaplo," říká Milan Svoboda
12.8.19Závod snů pro Jakuba Langhammera
6.8.19Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman
5.8.19NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ
5.8.19PŘI EVROPSKÉM POHÁRU JUNIORŮ V TÁBOŘE ZÁŘILI HRUŠKOVÁ A GREBÍK
5.8.19Bára Topinková: XTERRA Czech s jasnými známkami punku - race report