„Železná“ sekce triatlonistů Authoru už je bronzová na světě

17.06.2003 -
Železná“ sekce triatlonistů Authoru už je bronzová na světě Praha - Nejsilnější „železnou“ sekci mají triatlonisté čerstvě zformovaného Author teamu Praha. Petr Vabroušek a Jan Strangmüller se zasloužili o dvě třetiny historické bronzové medaile českého družstva na nedávném světovém šampionátu na dlouhých tratích na Ibize.
Praha - Nejsilnější „železnou“ sekci mají triatlonisté čerstvě zformovaného Author teamu Praha.
Petr Vabroušek a Jan Strangmüller se zasloužili o dvě třetiny historické bronzové medaile českého družstva na nedávném světovém šampionátu na dlouhých tratích na Ibize.
Vabroušek tam skončil 11., což je dosud nejlepší umístění Čecha, a Strangmüller 20. Třetím do party byl 17. pardubický Vodehnal.

„Součet individuálních výkonů ukazuje sílu dlouhého triatlonu v Česku,“ oceňuje Vabroušek, bratr známého veslaře Michala, který už v Praze působí delší dobu v Dukle.
Přitom ani jednomu z triatlonistů neobvyklá délka (4-120-30) mistrovského závodu nevyhovuje. „Museli jsme hodně trénovat rychlost,“ shodují se. Navíc hned začátkem sezony.

„Rozhodující úseky, posledních šedesát kilometrů kola a dvanáct běhu mi hodně scházejí,“ přidává Vabroušek. Jeho lenost mu prý pomohl nejvíc rozehnat na dálku trenér Cingálek e-maily až z Koreje, kde připravuje národní výběr.
Vabroušek je závodní typ. Na sezonu se rozehříval v únoru na Ironmanovi v Malajsii, kde skončil čtvrtý a překonával padesátistupňovou teplotní bariéru.
To Strangmüller zůstal po letech přes zimu v Praze. Přivydělává si sestavováním tréninkových plánů. Jeho svěřenec herec Martin Vacek zaběhl pražský maraton za 4:04, což na absolutního nováčka vůbec není špatný výkon. „Škoda, že Dejdar s Čenským ještě onemocněli,“ upozorňuje na své další „koně“.

Oba přestoupili do nového týmu kvůli kolu. „Poprvé jsem našel kvalitní domácí značku,“ říká Vabroušek, který přišel z konkurenčního Olympo teamu. „Tam se také jednoznačně preferuje olympijský triatlon a já byl vždy samostatná jednotka tak trochu bokem,“ posteskne si jeden z dvaceti nejlepších železných mužů planety.
Obrovské tréninkové dávky většinou způsobují osamocenost v přípravě. „Jsem rád, když mám u sebe rodinu,“ říká Vabroušek, který žije v Malenovicích u Zlína, ale manželku se synkem bere s sebou, jak mu to jen finance dovolí. Přes zimu se také jako spoluautor podílel na reprezentační knize Triatlon.
Strangmüller dává přednost velkoměstu. Trénuje v Praze nejčastěji s Karlem Hájkem, s nímž se také věnují modellingu. „Karel teď chodí na přehlídky pro Steilmann, já jsem zase fotil plavky pro luxusní časopis Dolce vita.“ K tomu stihne i dálkové studium trenéřiny na FTVS.

Plány však mají společné. Srpnové mistrovství Evropy v Dánsku. „Můžeme dosáhnout ještě výš než na bronz,“ věří si. I přes to, že případného dalšího člena družstva Lukáše Vrobela srazilo auto a sezona pro něj skončila.

Vadí jim také rozháraná domácí sezona. „Někteří pořadatelé si berou závodníky jako rukojmí ve svých sporech s funkcionáři. To nás hodně poškozuje,“ říká Strangmüller.

Jako každý rok mají před sebou velký cíl. Havaj - Mekku všech triatlonistů.
Oba loni překonali české maximum. Vabroušek pokořil bájnou hranici devíti hodin a elitní dvacítku, Strangmüller skončil jen těsně před jejími branami. Chtějí víc.

Hodnocení:
Přečteno 105x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.8.19Do Karlových Varů opět zamíří hvězdy světového triatlonu
19.8.19Tomáš Řenč - 7:54:07. Erbenová zlatá a Kočař třetí na Xterra Germany. Junioři berou další podium v EP. Pálavarace a IM Kodaň.
16.8.19Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Pálavě
15.8.19Vít Svozil a Eliška Gregorová ovládli Nanosilver Epic3Challenge 2019
14.8.19"Ještě teď nemůžu uvěřit, že to klaplo," říká Milan Svoboda
12.8.19Závod snů pro Jakuba Langhammera
6.8.19Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman
5.8.19NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ
5.8.19PŘI EVROPSKÉM POHÁRU JUNIORŮ V TÁBOŘE ZÁŘILI HRUŠKOVÁ A GREBÍK
5.8.19Bára Topinková: XTERRA Czech s jasnými známkami punku - race report