Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.

15.10.2019 -
Havajské božstvo nechalo závod dokončit všech 18 českých reprezentantů. Třetí vítězství si připisuje Jan Frodeno a první Anne Haug. Nejlepším z Čechů Pavel Petrásek a Jana Richterová. Wintermana ovládl skvělým závěrečným během Lukáš Pazdera.

IRONMAN World Championship Hawaii 2019 - full distance

Dlouho očekávaný závod MS v ironmanu přinesl suverénní vítězství velkého favorita Jana Frodena, který si nejlépe poradil s nástrahami místní tratě a stanovil nový traťový rekord na 7:51:13. Po nepovedené premiéře Javiera Gomeze v loňském roce si ani letos s tratí neporadil lépe další nováček ve startovním poli. Alistair Brownlee ke konci cyklistické části začal výrazněji ztrácet a na maratonu se pouze trápil. Do cíle dorazil na 21.místě. Dalším překvapením bylo odstoupení Patricka Langeho v cyklistické části. V profi ženách si pro titul Mistryně světa doběhla Anne Haug, která potvrdila svou skvělou formu především v závěrečném běhu. Na druhém místě závod dokončila dlouho vedoucí Lucy Charles a na místě třetím do cíle doběhla Sarah Crowley. Favoritka závodu Daniela Ryf neobhájila svoje vítězství z předchozích let a závod dokončila na 13.místě.

Celkem 5 českých reprezentantů se v závodě dostalo pod hranici deseti hodin. Nejlepším byl podle očekávání Pavel Petrásek, který zaznamenal čas 9:10:43, Druhým v pořadí byl Jan Kundrát s časem 9:20:10, třetí Petr Lukosz, kterému se časomíra v cíli zastavila na hodnotě 9:33:08. Pod deset hodin se také vešla jediná česká žena na startu, která také jako jediná přiváží domů pódiové umístění. Jana Richtrová časem 9:55:45 doběhla pro triumf ve své věkové kategorii. Pod hranicí 10h se ještě vešel Karel Sumbal, který doběhl do cíle v čase 9:49:12

(zdroj:facebook Roman Procházka)

Podrobné výsledky českých závodníků :

RICHTROVA JANA - 9:55:45 - 1:16:02 / 4:58:42 / 3:33:52 - 1./491.

PETRASEK PAVEL - 9:10:43-0:58:01/4:55:05/3:10:55-  8./ 102.
KUNDRAT JAN - 9:20:10-1:06:12/4:51:04/3:17:06  30./156.
LUKOSZ PETR - 9:33:08-1:02:51/4:55:56/3:24:46  55./261.
SUMBAL KAREL - 9:49:12-1:03:14/5:23:11/3:15:05  57./418.
MALIVANEK ROMAN - 10:04:29-1:09:56/5:17:25/3:28:27   66./593.
KOVALOVSKY JAN - 10:07:50-1:02:30/5:04:14/3:54:39  105./629.
JAROS ZBYSEK - 10:14:24-1:03:01/5:13:33/3:50:16 90./701.
PROCHAZKA ROMAN - 10:14:24-1:15:23/5:03:36/3:46:53 91./702
KACENA VOJTECH - 10:35:21-1.06:31/5:35:01/3:36:01 163./911.
DOSTAL TOMAS - 10:47:59-1:13:26/5:43:26/3:40:51 140./1044.
PAVLIK JOSEF - 10:48:04-1:15:22/5:44:23/3:37:40 169./1046.
HYZL JAROSLAV - 11:34:52- 1:00:31/5:20:43/5:03:14 142./1433
CRKVA FRANTISEK - 11:55:02- 1:24:56/5:31:42/4:22:37 234./1560.
MACHEK DANIEL - 11:41:44- 0:58:07/5:44:25/4:48:48 21./1480.
SVOBODA MILAN - 12:07:16-1:10:23/5:45:27/4:55:59 190./1632.
STEPANEK FRANTISEK - 12:21:38-1:15:17/5:39:53/4:50:55 245./1698.

výsledky

Winterman Xtreme Triatlonu 2019

Pro extrémní ironmany, kterým nevadí místní chladnější klima a strmé kopce, se o víkendu konal Winterman Xtreme Triatlon. Do závodu v letošním roce odstartovalo 83 triatonistů. Největšími favority závodu byli David Jílek a Petr Vabroušek. Na startu však bylo mnoho velice dobrých triatlonistů, kteří chtěli této dvojici znepříjemnit cestu za vítězstvím. Z vody na prvním místě vylézal Jan Venca Francke, který měl náskok 3 minuty na pronásledovatele Petra Vabrouška s Davidem Jílkem. Na kole do druhého depa přijeli společně právě Petr s Davidem. Ironman se však rozhoduje především až v závěrečném maratonu. V náročném maratonu s cílem na Ještědu měl nejvíce sil Lukáš Pazdera, který si doběhl pro vítězství. Druhým v cíli byl David Jílek a na místě třetím se umístil také skvěle běžící Jan Venca Francke. Petr Vabroušek, který měl za sebou velice náročný extrémní triatlon v Černé Hoře, bral nakonec celkově čtvrté místo. Na svém profilu popisuje průběh závěrečného běhu takto : "Chvilku mi trvalo, než jsem rozhýbal staré kosti a tak měl na 4. km David už 2 min náskok. Dostal jsem se ale do tempa a až do půlmaratonu to letělo a rozestup se nezvětšoval. Lehce jsem i plánoval v druhé půlce do kopce útok na vítězství. V jednom seběhu mi ale přitahovače stehna svým zkrácením připomněly krutý maraton na Blacklake Xtreme Triathlon Montenegro a tempo ze 4:50 šlo přes 5:15 a bylo jasné, že Davida už nedostihnu. Navíc se zezadu začal dotahovat skvěle běžící a následně vítězný Lukáš Pazdera a později i Venca Francke." Celkem čtyři ženy zvládli náročné trasy tohoto závodu. Nejrychleji se do cíle dostala Alena Vrátná, která zvítězila před druhou Libuší Beránkovou a třetí Pavlou Opoleckou.

výsledky

Přečteno 4652x
12.11.19Poslední závod roku v Karibiku. Langhammer v Číně obsadil 6.místo.
8.11.19David Jílek dal letos 8 železňáků
4.11.19Turecko, Peru, Austrálie, Florida, Čína. Češi jsou všude.
3.11.19Vendula Frintová získala pátou korunku v řadě
2.11.19Z pozice předsedy povede český triatlon Antonín Bauer
1.11.19Musím to ještě vstřebat, je to neskutečný, říká Karel Dušek
29.10.19MEDAILOVÉ ŽNĚ NA HAVAJI
25.10.19Skoro při všech letošních závodech jsem zkusil rozhodnout na kole, říká Jan Volár