Marek Rauchfuss čtvrtý na zimním triatlonu v Číně a krásný závod v Chile

21.01.2019 -
První zastávkou zimního triatlonového kalendáře roku 2019 bylo čínské město Zhangjiakou, hlavní místo pro zimní olympijské hry v Pekingu 2022.

Za české barvy se na start závodu postavili Marek Rauchfuss a Šárka Grabmüllerová, kteří absolvují pravidelně závody v zimním triatlonu. V závodě startovalo menší množství závodníku, ale o přední pozice vedli souboje elitní triatlonový závodníci a postavit se na podium nebylo vůbec jednoduché. Marek, který je především bikový závodník se umístil těsně pod ním, na 4.místě. Šárka v závodě obsadila 5.místo.

Následující závod pro zimní triatlonisty bude v Asiago (Itálie), v srdci Alp, kde se bude konat mistrovství světa ve dnech 9. - 10. února a češi na startu opět nebudou chybět.

Half distance triathlon 70.3. Pucon - Chile

Na polovičním ironmanu v jižní americe nestačil Andy Potts na brazilského borce, který se před američana dostal až v závěrečném běhu a do cíle se stihl dostat pod čtyři hodiny. Andy Potts i přes druhé místo hodnotí na svém facebookovém profilu závod velmi pozitivně, pochvaluje si skvělé lidi, krásnou krajinu a všem závod doporučuje.

V Chile se tento rok žádný český závodník neobjevil.

VYSLEDKY

Ženy :
1. Barbara Riveros (CHL) 4:30:07 S 28:13 T1 2:21 B 2:30:16 T2 1:47 R 1:27:32
2. Alicia Kaye (USA) 4:36:02 S 28:13 T1 2:21 B 2:30:16 T2 1:47 R 1:33:09
3. Macarena Salazar Ezquerra (CHL) 4:37:13 S 28:10 T1 2:25 B 2:30:17 T2 2:07 R 1:34:15

Muži
1. Santiago Ascenco (BRA) 3:59:33 S 27:45 T1 2:19 B 2:09:51 T2 1:45 R 1:17:55
2. Andy Potts (USA) 4:02:45 S 26:43 T1 2:30 B 2:10:44 T2 1:52 R 1:20:58
3. Felipe Barraza (CHL) 4:04:47 S 25:48 T1 2:11 B 2:12:49 T2 1:46 R 1:22:14

Přečteno 643x
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!
13.9.19Zatím chci zůstat u krátkého triatlonu, říká Oto Ottenschlager
10.9.19České boje na MS 70.3 na Azurovém pobřeží. Junioři řádili ve Slovinsku
5.9.19Biker Vlášek vyhrál Gigathlon na začátek velké trojkombinace
5.9.19Do posledního okruhu jsem si nebyl jistý průběžným pořadím, říká Petr Cívela
2.9.19Česká invaze v Zell am See. Křivánková a Řenč jsou mistři ČR.
1.9.19Seriál Mistrovství světa dospěl do finále dospěl od finále. Kuříková v něm vybojovala 35.místo, Frintová závod nedokončila