Radka Kahlefeldt – Vodičková vítězně v Maďarsku

13.06.2018 -
Minulý víkend byl opět bohatý na počet velkých závodů ve světě. České barvy byly opět velmi vidět, a to především v závodě na polovičních distancích v Maďarsku. Zde svoji skvělou formu potvrdila Radka Kahlefeldt – Vodičková a po bronzu v Šamoríně si veze z Maďarska zlato! Nejrychlejším z českých mužů byl v tomto závodě Petr Vabroušek.

575 Keszthely Triathlon – half distance

Radka v letošní sezóně předvádí neskutečné výsledky. Dalším úspěchem do sbírky bylo její první místo v tomto závodě. O jejích kvalitách vypovídá i fakt, že v celkovém pořadí i s muži brala 14. místo. O svém vítězství rozhodla v prvních dvou částech závodu, na běhu si pak vše kontrolovala. Uvidíme, co nám letos ještě vše předvede, máme se jistě na co těšit!

Z českých mužů byl nejrychlejší Petr Vabroušek, který skončil na 21. místě mezi muži v čase 4:35:38.

Ironman, Cairns – full distance

Branden Currie dokázal předběhnout 5 násobného světového šampiona Javiera Gomeze, který si tak odbyl svojí premiéru na plných distancích. V ženách dominovala Teresa Adam, která dokázala porazit trojnásobnou světovou šampionku z Kony Mirindu Carfrae.

Ironman 70.3, Switzerland – half distance

Domácí závodnice Daniela Ryf a Australan Josh Amberger ovládli závod ve Švýcarsku. Především výkon Daniely, která atakovala 4 hodinovou hranici, je neskutečný! Nejrychlejším Čechem byl Lukáš Polan, který finišoval v čase 4:34 na 20. místě v elitní kategorii.

Ironman Boulder – full distance

Kanadská profesionálka Kirsty Jahn a domácí borec Chris Leiferman přežili místní typické pekelné počasí a vyhráli tento závod v horách Rocky Mountain.

Ironman 70.3, Staffordshire – half distance

Nejvyšší ocenění si v tomto závodě vydobyli domácí Emma Pallant a Elliot Smales.