Na kole ho vítr doslova smetl ze silnice

25.04.2012 -
Z JAR zdraví Milda Bayer,který hodnotí s odstupem dvou dní svoje vystoupení. Na místo závodu v JAR - Port Elizabeth,jsme přiletěli v pondělí společně s Mírou Vraštilem, který vše organizačně zajistil.

Cesta i odbavení včetně ubytování bez problému. Počasí pěkné, teplota cca 20 C,vítr ale vše v mezích.

Ihned v úterý jsme si dali poloviční IM, plavaní 2km - jak jsem špatný plavec, tak ty  vlny byly pro mě v mezích zvládnutí, jak říká Wabruch jen se houpeš OK  na běhu byl hlavně spokojen můj parťák  Míra, který si pochvaloval, že operované koleno zatím drží. To vše splňovalo náš  předpoklad, že forma je a že sloty vyjedeme. Pro ilustraci uvádím, ze jsem chtěl plavat cca 1:30,kolo: 5:40, maratón nejhůř 4:15 to vše dávalo čas kolem 11:30 hod, věřil jsem, že na to mám.

Druhý den jen plavání a poctivý strečink, hlavně ze strany Mirka, který to má zmáknutý.

Dobrá nálada - píši pouze o mém osobním pocitu - se začala vytrácet po páteční  párty  a poučení.

Na zpáteční cestě na hotel jsme potkali kluky Jakubička a Slavatu, kteří  konstatovali, ze pořadatel oznámil, že v neděli, tedy v den závodu hlásí  totální  zhoršení počasí a že v krajním případě do oceánu pustí pouze profi a nám udělají duatlon, ta druhá verze by byla z mého pohledu určitě lákavější, ale z hlediska že jde o IM jsem tomu nevěřil. Moje slova se potvrdila v neděli ráno.

A je to tady - den závodu.

Vstáváme ve 4 hod,venku fučí, prší, teplota kolem 10 st. C.  Pořadatel pro nás poslal taxíka, takže nemusíme jít v dešti. Na místě se dozvídáme, že se jede IM tedy triatlon.

Po zvládnuti všech procedur se řadíme na start, jdu úplně vpravo od první zaváděcí bójky, která je pouze 300 m od pláže, tak si říkám to bude mazec. Najednou jsem u první bójky a přichází pro mě první velká krize, někdo mě doslova zastrčil pod hladinu. Když vyplavu,nemohu popadnout dech, a jsem tam znova, doslova uvažuji jak najdu loďku ať mě vytáhne,ale zodpovědnost za všechny kámoše,kteří mi věří a za vše, co už jsem v této oblasti mého působení dokázal za 30 let bláznění mě od této myšlenky opustí. A tak jsem to rozplaval, vlny ohromné ale nějak se to dalo,první kolo mám za sebou,jsem ve druhém jsem úplně v šoku a celej vyťukanej, co ten oceán dělá.Vlny ne houpací ale doslova nás přelévají, do toho ještě studené proudy,no poteš Pán Bůh. Vylézám a vidím čas 1:50, no plavaní je za námi teď to bude jen a jen lepši,  vždy říkám,že pro mě začíná triatlon po plavání.

 Ale to jsem nevěděl, co mě čeká na kole.

V depu shledávám,že z mé kategorie odjeli teprve dva soupeři.Začátek tedy podle předpokladu, prvních 3O km v ulicích a pořád do kopce, nejvyšší  stoupání na 18.km, vítr je tak silný, že jedu nejlehčí převod,dojedu na otočku, vítr v zádech rychlost vyhoupne hodně nad 45km, pak na odbočce je ale  vítr z boku a to už mám velké,opravdu velké potíže udržet svého miláčka na silnici. Ok, první okruh za 1:58 OK . V druhém okruhu ještě ve městě tedy cca na 7O km se na jednou ocitám blízko vysokého obrubníku -  foukne a jen sleduji jak čelně narážím do obrubníku a letím vzduchem, pak s odstupem několika minut vidím nad sebou tvář která mě zvedá hlavu a ptá se jsem-li ready.

 Říkám Ok,vyhodnocuji situaci, hledám kolo leží par metrů ode  mě,  rovnám řídítka a šaltr, převládá zavodní euforie,jsem odřený, odnesla to pravá  část těla, sedám a najednou shledávám, že mám dvojí vidění, vše vidím dvakrát. Říkám si a je to v prdeli, otřes mozku to se jet nedá, sedám mimo vozovku a čekám. Také zjišťuji, že mám i pravé rameno mimo provoz,Po cca 10 min se zrak lepší, sedám a pokračuji v jízdě,ihned dávám dva brufeny,které vždy vozím,bolest ustupuje, předjíždíme Petra W,prohodíme pár slov,druhé kolo za 2:40,třetí jedu abych dojel celkový čas kola těsně pod 7 hod,od plánu jsem hodně daleko,o to lepší náladu mám když beru bágl na běh a vidím,že tašky mých soupeřů až na jednoho ještě visí.

Při oblékaní první problém s rukou, nějak to za pomocí pořadatelky zvládám a zase dobrá zpráva, můj soupeř vybíhá těsně přede mnou,říkám si, když dáš maratón tak jak to umíš, tak nemají šanci, ale již po prvních dvou km, shledávám,že to bude hodně hodně těžké,přesto se držím těsně za vedoucím Amíkem, vše končí v druhém kole, kde mě tělo přestává poslouchat,rapidně  se ochlazuje, prší,ruka a kyčel bolí čím dál víc, brufeny nejsou,ještě sleduji jak Wabruch mě hecuje,ale já již střídám 200 m běh 500m c, je mi zima a chvílemi si myslím, že zavodím ve Žďáru a ne v Africe.

Předbíhá mě Vašek Petrásek a řve Mildo běžím pro SLOT,to mě trochu nakoplo. Maratón dokončuji totálně zmrzlý a vyčerpaný. Čas přes 5 hod, nevěřil  jsem že se dá ujít 30 km !!!!Odebírá mě lékař hodinu mě rozmrazují a měří tlak,pak  se dívají na  rameno, následuje podrobné vyšetření diag.-zlomená klíční kost.

Druhý den vše oteklo a společně s Mirkem vyhodnocujeme situaci. Píše svému  ortopedovi do Austrálie a já volám domů.

Ruku mám zafixovanou,bolí i kyčel. Podrobně budu řešit doma.

Nálada se lepši v den vyhlášení, tam se dovídám ze jsem druhý, další bomba pouští  video ze závodu a v celém závěru se objevuje na obrazovce moje zničené  hvězda. Slavnostní vyhlášení,potlesk ve stoje, jsem tak trochu noumen, tak si to vychutnávám. No a na závěr společné foto s Natašou Badmen, od které přijímám dodatečnou gratulaci.

Tyto řádky jsou psány hlavně pro moje kamarády a příznivce triatlonu, že při  shledání výsledků si mohli ( čas přes 14 hod) říct, ten Milda už je za zenitem.Ale není to tak. Dodatečná gratulace všem ostatním Čechům, které jsem osobně nepotkal a kteří tento opravdu těžký IM dokončili.

Také není důležité kolik máte v kategorii soupeřů 500,50, 5 ale jací jsou

Kvality. Stačí jeden bombarďák, který vám nadělí hodinu a slot je v niveč a ostatní stejně dělají v tomto případě obrazně řečeno jen doprovod, pak je jedno jste-li v kategorii druhý, třetí a že jste porazil 400 souperů nebo 5.

 Také dekuji všem, kteří mi tento a jak sám píše P. Wabroušek nejtěžší IM, který kdy absolvoval, pomohli zajistit, ať již finančně či jinou podporou. Děkuji také firmě Inkosport za výživu,

Z JAR zdraví Milda Bayer


Hodnocení:
Přečteno 1301x

Komentáře

Umeni zit!!! Reagovat
Re: Umeni zit!!! Reagovat
no ty v**e Reagovat
Re: no ty v**e Reagovat
Gratuluju! Reagovat
Super Reagovat
Pašák Reagovat
Pan Triatlonista Reagovat
Re: Pan Triatlonista Reagovat
Gratulace Reagovat
diky za podporu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.10.19Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.
7.10.19Hawaii 2019 klepe na dveře
3.10.19Havajské téma přednese ironman Soukup
1.10.19XTERÁCI V ČÍNĚ
26.9.19Je to můj největší úspěch v dosavadní kariéře, říká Tomáš Řenč
25.9.19Úspěchem na duatlonu Žamberk mi krásně začal školní semestr, říká Pavlína Poláčková
23.9.19Duatlonové závody uzavřely tuzemskou triatlonovou sezónu.
21.9.19TRIATLONISTKA VENDULA FRINTOVÁ VYBOJOVALA SKVĚLÉ 4. MÍSTO NA SVĚTOVÉM POHÁRU V ČÍNĚ
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!