Ironman South Africa - již tento víkend

19.04.2012 -
Jihoafrický Port Elizabeth 22.dubna přivítá ironmany z celého světa. Na startu nebude chybět Petr Vabroušek či Miroslav Vraštil. Kdo je favoritem závodu a na které české závodníky se můžeme těšit ? více v článku ...
O víkendu se můžeme těšit na vystoupení českých závodníků na IM South Africa. V České Republice je počasí spíše aprílové a tréninkům v krátkém rukávu zatím moc nepřeje. V Port Elizabeth je krásných 20-25 stupňů Celsia a příjemně jasno až polojasno, tedy ideální podmínky pro závod. IM South Africa má jak silné zastoupení v kategorii profesionálních sportovců, tak  i v kategorii amatérských závodníků.

Favorité závodu:

Startovní číslo jedna ponese německý dlouhotraťař Andi Böcherer, který v loni v Koně finišoval na 8.místě. Tento závodník  zde v Port Elizabeth obsadil v loňském ročníku druhé místo (8:08hod). Číslo dvě má místní oblíbenec James Cunnama, kterému zde v loni patřilo 3. místo. Adeptem na pódium bude  jistě i Petr Vabroušek. Petr se do Jižní Afriky vrací každoročně, v loni doběhl osmý.
Mezi ženami bude chybět loňská suverénka Chrissie Wellington, která má roční závodní pauzu. Ženské pole je tedy otevřené. Největší šance na prvenství má Diana Riesler, která v roce 2011 obsadila 2. místo na IM UK, 3. místo na IM Austria v čase 8:53, nebo 3.místo na IM South Africa. Zaskočit všechny závodnice by však mohla i veteránka Natascha Badmann, která zde zvítězila v letech 2005-2007.