Vabroušek obhájil vítězství na Viennamanu - Vraštil v nemocnici

3.06.2007 -
Předpověď na sobotu nebyla zrovna přívětivá, ale nakonec se počasí umoudřilo a závod probíhal za příjemných slunných podmínek. Parkoviště u depa bylo napráskané k prasknutí, ale našlo se menší místo i pro Vabrův koráb, a tak jsme zaparkovali téměř u startu. Za tuto nadstandardní službu jsme vděčili Pepíkovi Svobodovi

Předpověď na sobotu nebyla zrovna přívětivá, ale nakonec se počasí umoudřilo a závod probíhal za příjemných slunných podmínek.
Parkoviště u depa bylo napráskané k prasknutí, ale našlo se menší místo i pro Vabrův koráb, a tak jsme zaparkovali téměř u startu. Za tuto nadstandardní službu jsme vděčili Pepíkovi Svobodovi, který svými ladnými pohyby naznačoval na parkovitši našemu vozu cestu.
Závod byl celkem prošpikovanými českými a slovenskými závodníky a to předurčovalo pěknou podívanou.
Plavalo se ve dvou okruzích, a čelo 522 registrovaných triatlonistů vedla skupinka s Petrem Vabrouškem, který se po začátku propracoval na 5té místo. Lídrem vedoucí skupinky byl Štěpán Mašek, který zaplaval něco málo přes 26 min. Začátek plavání byl proti proudu, což činilo některým problémy, a tak nejrychlejší vybíhali z vody a ti pomalejší se podruhé vydávali proti proudu Dunaje.

Po přejezdu mostu se dějiště závodu přemístilo na ostrov, kde závodníci projížděli ve čtyřech okruzích. Pro veřejnost se tento most zpřístupnil takřka až po odjetí všech závodníků z depa. Cyklistická část nebyla těžká svým profilem, ale tím, že byla relativně úzká a některé zatáčky hodně vynášely. Což se stalo osudné Mirkovi Vraštilovi, který měl ve třetím okruhu těžký pád a byl převezen do nemocnice, kde mu zafixovali zlomenou klíční kost a vytáhli z pánve zlomený úlomek kosti. Poté následoval jeho převoz do nemocnice v Olomouci. Nejrychlejším na kole byl rakušan Wagner Andreas, který byl pořadateli hýčkán a byl tak doprovázen v těsném závěsu za motorkou po téměř celou část kola. Rozhodčí byli tradičně, na rakouské poměry, velmi benevolentní k hákům. A pokud se stalo, že byl někdo opravdu potrestán, tak penalty box v depu zel stejně prázdnotou.

Běžecká část byla takřka od počátku záležitostí Peti Vabrouška, který se z 4.tého místa po kole propracoval na čelo a to si udržoval po celou dobu 20km běhu. A tím obhájil loňský titul. Na druhém místě se s trochou né zrovna fair play stylem objevil maďar Nagy Gergely, který se pozapomněl zastavit v penalty boxu a odsedět si tam svůj trest za hákování, a ještě si zkrátil první okruh běhu. Prostě maďarJ. Na třetím stupni vítězů vstanul Karol Džalaj, který svými devátými místy ve všech disciplínách, hájil barvy slovenských sousedů.
Závod se vyvedl také fejetonovému bankovnímu králi a milovníku všech dívčích srdcí, Pepíkovi Svobodovi, který se po celou dobu závodu pořád usmíval a povzbuzoval nejen závodníky, ale i kolemjdoucí důchodce s hůlkami. Nechal ve Vídni kus svého neodolatelného šarmu.
Pro mne neznámý, Mašek Štěpán, si vybojoval velmi pěkným výkonem a celkovým 22.místem  své první místo ve věkové kategorii M20.
Čím to je, že u našich jižních sousedů se na startu postaví 500 závodníků a to i v případě, kdy se ve stejný víkend jedou další dva závody s podobnou distancí…Napadá vás, čím tuto situaci u nás zlepšit?