Češi na startu 40.ročníku IM Hawaii - 2.část (Michovský, Svoboda, Mikula, Tkáč)

10.10.2018 -
Představujeme vám další kvarteto borců, kteří už ladí v místě činu na sobotní triatlonový megasvátek...

PETR MICHOVSKÝ

Kde a v jakém čase jsi získal havajský slot?

Kvalifikoval jsem se na Ironman Texas v novém osobním maximu 9:02.

Co je pro tebe IM Hawaii? (3 slova)

Triatlonový splněný sen

Kolikátá je to pro tebe účast?

Je to pro mě třetí účast v řadě. Poprvé jsem se kvalifikoval v roce 2016 v JAR.

Jak hodnotíš dosavadní průběh letošní triatlonové sezony?

Má sezóna byla poměrně vydařená, i když vrchol mám ještě před sebou. Kvalifikoval jsem se do Jižní Afriky na MS v půlce z IM Florida 70.3, v Texasu jsem zajel nové osobní maximum a vybojoval slot na Hawaii. Z Challenge Prague jsem si odvezl slot na The Championship 2019 v Šamoríně. Kromě toho osobák na 10km na Birell Grand Prix. Co víc dodat?

Od jakých značek používáš vybavení? (neopren, trisuit, kolo, běžecké boty)

Kolo používám BMC, které neustále ladíme (změna převodů, keramika, posed...), neopren Zerod, speedsuit Roka, trisuit HUUB a boty Hoka One One, které také neustále testuji napříč modely.

S jakým cílem jdeš do závodu?

Mým cílem je především dokončit!!! Rád bych také prolomil hranici 10 hodin, tento cíl si kladu již třetím rokem . První pokus nevyšel, loni mě limitovalo zdraví, tak to třeba vyjde letos....

MAREK SVOBODA

Kvalifikoval jsem se na IM Copenhagen 5.místem v AG v čase 9:17.

Vrchol dlouhého triatlonu

Druhá moje účast. Poprvé v roce 2016.

Začátek závodní sezóny byl podle mého názoru naprosto skvělý, cítil jsem se velmi dobře, ale na první závod na Lanzarote jsem odlétal už s nachlazením, které propuklo v nemoc, a do závodu jsem nenastoupil. Takže vše mělo vypuknout v Klagenfurtu, kde jsem byl z předešlého začátku sezóny přemotivovaný a kolo rozjel nesmyslně intenzivně. Na konci mě prostě došlo. Běh už byl prosetý křečemi a nešlo to prostě víc. V Copenhagenu už jsem měl správně nastavenou hlavu a vše klaplo. S 5. místem spokojenost veliká.

Neopren HUUB, swimsuit HUUB, trisuit HUUB, kolo ARGON 18, tretry SIDI, helma Casco, běžecké boty Saucony Kinvara

Cílem letošní účasti je vylepšit čas 10:16 z roku 2016 a stlačit jej co neblíže k 10ti hodinám. S výsledným časem 9:59:59 bych nebyl nespokojený..

MIREK MIKULA

Kvalifikoval jsem se loni v listopadu v Malajsii časem 10:10.

Největší IM událost

Na Havaj jedu podruhé.

Jsem spokojený s domácími závody Ford Czechman tour, které jsem ve své kategorii vyhrál. Méně jsem již spokojen s IM Tallinn, kde mi to díky plavání moc nevyšlo.

Kolo mám Merida Warp , neopren Huub, běžecké boty Newton.

12. září jsem se vyboural na kole a dost těžce pochroumal žebra a záda, takže mé cíle se změnily. Jelikož vyrážím ještě ne zcela zdráv, tak budu spokojen, když překonám můj čas z roku 2015.

DANIEL TKÁČ

IM Estonsko, 9:20

Víc, než jsem kdy od triatlonu čekal.

Druhá

S ohledem na pracovní vytížení jsem hodně spokojený. Dvakrát jsem mohl pomoci našemu triatlonovému klubu TITAN TRILIFE získat 1. místo v závodě seriálu Ford Czechman tour. 5.místo v AG 35-39 v IM Estonsko a kvalifikace na výroční IM Hawaii. Účast na Mistrovství světa 2018 v IM 70,3 v JAR.

Blueseventy, Lawi, S-WORK Shiv, NIKE zoom fly racing

Rád bych čas pod 10 hodin, lehce a bez námahy..

Přečteno 2537x
20.11.18Víkendu vládly české ženy. Křivánková 2m, Kahlenfeldt 1m
15.11.18Helena Karásková přišla o poslední závody, sezonu přesto hodnotí velmi pozitivně
14.11.18V Japonsku měla ČR trojnásobné zastoupení
9.11.18Tomáš Řenč zajel v závěru letošní sezony nejlepší výsledek na Ironmanu
8.11.18Karel Sumbal první na Floridě
7.11.18Ráda bych někdy závodila v České republice, říká Svenja Thoesová
3.11.18Královnou českého triatlonu je opět Vendula Frintová
1.11.18Ráda závodím během celé sezony na jižní i severní polokouli, říká Laura Siddall
30.10.1810 medailí pro ČR z Haveje a Ibizy!