Radka Kahlefeldt zvítězila na Filipínách

27.03.2018 -
Skvělý vstup do sezóny zaznamenala Radka Kahlefeldt, která dokázala opanovat profesionálnímu startovnímu poli žen v závodě Ironman 70.3 Davao Philippines. Více v článku…

Ironman 70.3 Davao Philippines / half distance

Velmi přesvědčivý a suverénní výkon předvedla Radka na půlce v Davao. Výkon je to o to více dechberoucí, neboť teprve před třemi měsíci porodila dceru Ruby. Dokázala se ale skvěle připravit a ve své letošní premiéře zvítězila s velkým náskokem.

Již od plavání udávala tempo celému startovnímu poli. S první částí se popasovala na výbornou, neboť čas zastavila na 26:02. Od této chvíle již žádnou ze závodnic neviděla. Po nejrychlejší cyklistické části ze všech si do druhého depa přivezla oslňující 7 minutový náskok. Kolo zajela za 2:23:35.

Na běhu si již vše pohlídala a třetím nejrychlejším během suverénně uhájila své vedení. Běh zvládla za 1:33:02.

V mužích byla vidět o poznání napínavější bitva. Pořadí se přelévalo každou chvílí a nakonec měl v závěru nejvíce sil Mexičan Mendez, který k tomu potřeboval běžet nejrychleji ze všech a těžký půlmaraton zvládl za 1:16:14. Na 4. místě byl nestárnoucí Craig Alexander.