MORAVIAMAN

28.06.2004 -
OTROKOVICE – V sobotu se uskutečnil v rekreačním areálu Štěrkoviště v Otrokovicích 3. ročník mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu s názvem MORAVIAMAN, který organizoval TRI-MAX Sport team Otrokovice. Závod byl uspořádán jako druhý závod českého poháru v dlouhém triatlonu. Setkání špičkových vytrvalostních triatletů bylo uskutečněno pod záštitou Zlínského kraje. Start 106 závodníků z 10 zemí (mj. Ekvádoru a Moldávie) byl uskutečněn v ranních hodinách za (Moraviaman)
OTROKOVICE – V sobotu se uskutečnil v rekreačním areálu Štěrkoviště v Otrokovicích 3. ročník mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu s názvem MORAVIAMAN, který organizoval TRI-MAX Sport team Otrokovice. Závod byl uspořádán jako druhý závod českého poháru v dlouhém triatlonu. Setkání špičkových vytrvalostních triatletů bylo uskutečněno pod záštitou Zlínského kraje. Start 106 závodníků z 10 zemí (mj. Ekvádoru a Moldávie) byl uskutečněn v ranních hodinách za účasti statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje, pan Libora Lukáše, který průběh závodu také sledoval. V hlavní mužské kategorii zvítězil Pavel Kašpárek z Ironman Sudoměř Teamu před domácím závodníkem Petrem Kučerou z teamu ATEX TUFO. V hlavní ženské kategorii dominovala Šárka Kolbová z Triatlon klubu Opava. Celková délka závodu, kterou dokončilo 67 závodníků byla 226 km (3,8 km plavání, 180 km závod na kole, 42,2 maratón). Program celodenního závodu byl ukončen půlnočním ohňostrojem a slavnostním vyhlášením výsledků. Jeden z dokončivších závodníků pak vyhrál v tombole cenu – letenku na legendární závod IRONMAN na Havajských ostrovech, který se koná v říjnu tohoto roku. Organizačně se na uspořádání závodu podílela Policie ČR, Městská policie Zlín a složky záchranného systému Zlínského kraje, společně s dobrovolníky a nadšenci tohoto populárního sportu.