Na Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová

30.06.2003 -
H l u b o k á n a d V l t a v o u - Zahraniční hvězdy opanovaly druhý ročník BRAVE XTERRA CZECH na Hluboké, světovou kvalifikaci na mistrovství světa na Havaji v off-road triatlonu. Francouz Lebrun, bývalý mistr světa v zimním triatlonu, potvrdil formu - minulý týden v Richmondu totiž porazil mistra světa Xterra Stoltze z Jižní Afriky. Mezi ženami dominovala vítězka loňské Global tour Jamie Whitmoreová, jíž povzbuzovala u trati celá rodina v čele s otcem, bývalým známým atletem.

Mistry ČR se stali druhý Jan Řehula (Author team), jenž trpěl při běhu, protože před nedávnem měl únaviovou zlomeninu holenní kosti, a devátá nezdolná veteránka Kája Polívková (Gary Fisher). Výtečným způsobem se blýskl lyžařský mistr světa Martin Koukal, který skončil šestý, měl druhý nejlepší běh a porazil i loňského domácího šampiona Kubíčka. Jak jsem svlíkl neopren, už to bylo dobré, vtipkoval Koukal, který při plaveckém kilometru ve Vltavě ztratil na nejlepší čtyři minuty.

Skvěle obsazený závod se sedmi mistry světa měl obrovský úspěch, zúčastnilo se na 400 závodníků z celého světa, z nichž 33 si vybojovalo místa na startovní čáře MS na Maui.